Tuja problem z kolorem i pająkami

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
mbkm
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2019-08-27, 19:53

Tuja problem z kolorem i pająkami

Post autor: mbkm »

Witam,
mam problem z tujami, które od jakiegoś czasu płowieją i tracą kolor. Same gałązki na początku były sprężyste i giętkie, natomiast teraz jakby lekko usychały dodatkowo przesiadują na nim pająki (prawdopodobnie przędziorki) jednak nie jestem pewien. Pokazywałem zdjęcia w ogrodniczym, gdzie sprzedano mi siarczan magnezu na poprawę koloru oraz środek na przędziorki chmielowce i owocowe (nie pamiętam dokładnie) oraz ich kokony. Wykonałem pełne 4 kuracje po 9 litrów z maksymalną dozwoloną dawką z opakowania mieszając to dodatkowo z mydłem himal. W między czasie deszcz nie padał zbyt często, mimo to po tygodniu pająki pojawiały się ponownie. Dodatkowo pojedyncze gałązki zaczęły usychać (być może to kot, których po wiosce kręci się sporo). Drzewka sadzone w zeszłym roku około maja. Podlewane w zeszłym sezonie codziennie po około 1h wężem kroplującym, gdzie każdy kroplownik podawał około 2litrów wody na godzinę. W tym roku podlewanie włączone co 2-3 dni po około 1,5-2h. Pod tujami kamyczki i czarna folia.
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji problemu,
pozdrawiam.
Załączniki
07 maja
07 maja
13 sierpnia
13 sierpnia
13 sierpnia
13 sierpnia
13 sierpnia
13 sierpnia
20 maja
20 maja
24 czerwca
24 czerwca
24 czerwca
24 czerwca
27 sierpnia
27 sierpnia
27 sierpnia
27 sierpnia
mbkm
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2019-08-27, 19:53

Re: Tuja problem z kolorem i pająkami

Post autor: mbkm »

kolejne zdjęcia
Załączniki
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Tuja problem z kolorem i pająkami

Post autor: Bettiw »

Ostatnio tuje dopadają choroby grzybowe, trzeba zastosować oprysk. Ogólnie widać że masz zadbane iglaki nie za gęsto posadzone nawodnione więc obstawiałabym te choroby. Pajączków nie potrafię sklasyfikować, ale w naturze to normalne zjawisko, w pajęczyny łapią szkodniki i nie tylko. Popatrz tu https://poradnikogrodniczy.pl/dlaczego- ... srodka.php
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Tuja problem z kolorem i pająkami

Post autor: rafaloku »

Dodam, że to nie podejrzewane przez Ciebie przędziorki, bo przędziorki są tak małe, że gołym okiem ich nie zobaczysz.
Rafał
ODPOWIEDZ