Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiolu, a może milin amerykański, jest to szybko i gęsto rosnące pnącze. Co prawda nie jest zimozielone, ale za to latem doskonale osłoni od wiatrów. Rośnie znacznie szybciej niż wiciokrzew, choć muszę przyznać że kwiaty mimo że niezwykle dekoracyjne nie zastąpią zapachu wiciokrzewu. Musisz chyba sama zdecydować na jakiej roli pnącza bardziej Ci zależy.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

O rany to mnie dobiłaś. Miałam dwa do wyboru i nie mogłam się zdecydować a ty mi tu taki numer robisz :lol: No nic jak nie mogę się zdecydować na pnącza to co będzie później w dalszej części projektowania ogrodu :oops: Chyba pójdę do sklepu i zobaczę czy w ogóle milin jest dostępny bo winobluszcz i wiciokrzew to widziałam ;) Ale tego nie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli masz życzenie to ukorzenioną sadzonkę milinu mogę Ci wysłać. :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Kaska-Simeonowa pisze: Piwonio czy twoje wiciokrzewy rosną tak wysoko jak Harwi potrzebuje, żeby okryć jedną ścianę?
Trudno mi powiedzieć, bo nie wiem co to za odmiana, posadziłam go z małej gałązki dwa lata temu i na razie wszedł na pergolę do wys. ok. 1,5m
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Jeśli masz życzenie to ukorzenioną sadzonkę milinu mogę Ci wysłać. :-D
Dzięki wielkie Gosia, zawsze można na ciebie liczyć. :mrgreen: Na razie porozglądam się w sklepach za mieszanką jaką u siebie ma Monika na trejażu. Podoba mi się a mam pozwolenie na zgapienie hihi :mrgreen: Jak mi się uda namierzyć w sklepach te odmiany zimozielone i z kwiatami (może wezmę tą odmianę z pachnącymi kwiatami) ;) to nie trzeba będzie ;) No chyba, że nie będzie byłam wczoraj w dwóch sklepach to już nie mieli czyżbym się spóźniła :oops: :cry:


Piwoniu a czy on pachnie bo jak tak to można zawęzić pole poszukiwań ;)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Pachnie ładnie i kwiaty ma biało czerwone ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Kobitki Kochane dziękuję wam bardzo za informacje i pogaduchy :mrgreen: i tobie Gosiu za chęć podzielenia się milinem(tez jest śliczny ale nie mam jeszcze innych ścianek ;)). Zdecydowałam sie na zimozielony wiciokrzew i na jakiś pachnącą odmianę z jednej strony a z drugiej na winogron. Cała sobotę poświeciłam na szukanie wiciokrzewów ale... nie ma :cry: tych zimozielonych, maja jakieś ale nie wiedza nawet co to jest i czy kwiaty pachną czy nie :-/ może zbyt skomplikowane pytania zadawałam o konkretne gatunki hihi (poszłam z kartką sama bym nie zapamiętała ;)) Szukałam tego zimozielonego byłam w radwanicach i w siechnicach nawet ;) Apropo tam jest o wiele taniej :-) Ale mam bardzo dobrą nowinkę. Monika się ze mną podzieli swoim zimozielonkiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: za co jestem bardzo wdzięczna Obrazek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

W sobotke była paskudna pogoda ale za to niedziela cudna. Po sobotnich drobnych zakupkach mam swoje upragnione sasaneczki zostały posadzone na zaczętym już skalniaku :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek

A podpowiedzcie co to? Dostałam od koleżanki z pracy ale ona nie wie co to jest :-/
Obrazek Obrazek Obrazek<=to mówi, że to takie "iryskowate"hihi

A te już zakwitają w końcu mogę pokazać jakieś oznaki wiosny:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A to zaczątki skalniaka
Obrazek Obrazek

A trejaż prawie gotowy jeszcze dokończę malowanki i parę prac zabezpieczających przed wilgocią i GOTOWE Jeszcze tylko roślinki chyba będzie im sie podobać :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Skalniak swym rozmiarem zapowiada się na pokaźny :-D , już sobie wyobrażam jaki będzie piękny jak będzie gotowy :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Harwi zapowiada się bardzo ładny skalniak, jeśli chodzi o nazwy roślin o które pytasz, to na pierwszym zdjęciu jest Hebe zimozielone, roślina do ogródków wrzosowych, lubi kwaśną ziemię.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Piwoniu - Tak skalniak będzie stopniowo rozwijany :mrgreen:
pierwszym zdjęciu jest Hebe zimozielone
- Dzięki już sobie notuje. A ja go wsadziłam na skalniak :-> Coś mu się stanie? Może dosypie mu ziemi kwaśnej :oops:
Zostały jeszcze dwa "noname" ;) Czy ktoś rozszyfruje?
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

Post autor: monikam »

te "iryskowate" to moim zdaniem liliowce. U mnie są na takim samym etapie rozwoju - wyglądają identycznie. Pewność będziesz miała, jak zobaczysz kwiatka.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Harwi, Twój ogród z dnia na dzień jest coraz ładniejszy :)
Bardzo podoba mi się ta sasanka w cieniu karpy korzeniowej - kiedy się rozrośnie będzie trudno od niej oderwać wzrok ;-)
Te dwie pozostałe roslinki do identyfikacji to moim zdaniem rogownica kutnerowata (ta roślinka o srebrnych listkach) i irys syberyjski.
Pozdrawiam i życze dużo słonecznej pogody do prac w ogrodzie !!!
Emil
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Dzięki Emil, już może niedługo to pole będzie przypominało ogród w sumie to dopiero zaczynamy bo kupiliśmy ziemie w październiku2007 to za dużo sie nie dało zrobić poza sianiem trawki ;)

A ta sasanka to ulubiona mojego męża sam sobie wybrał ją w sklepie i miejsce na skalniaku przygotował i nawet osobiście wsadzał :mrgreen: może coś ma w sobie, że się płci męskiej podoba hihi

Dzięki za identyfikacje ;)

Piwoniu masz racje zobaczę jak coś zakwitnie to będę mieć pewność-- jeśli zakwitnie :-?

Już nie mogę się doczekać weekendu mam nadzieje, że nie będzie padać :->
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Oto moje nowe nabytki: trawka i wiciokrzew zimozielony od Moniczki ;)) a miedzy nimi wiciokrzew nabyty w szkółce
Obrazek Obrazek Rzepik i jak go tu teraz przekopać?ObrazekObrazek
A to moje nabytki które udało mi się "ukraść:podczas weekendu majowego u znajomych na wsi :mrgreen: Część wymaga identyfikacji!!
1Obrazek 2Obrazek 3Obrazek 4Obrazek 5Obrazek 6Obrazek 7Obrazek 8Obrazek 9Obrazek 10Obrazek 11Obrazek 12Obrazek 13Obrazek 14Obrazek 15Obrazek 16Obrazek 17Obrazek 18Obrazek 19Obrazek 20Obrazek 21Obrazek 22Obrazek 23Obrazek
ODPOWIEDZ