Trzykrotka pasiasta.

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Adam79
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2022-06-11, 16:09

Trzykrotka pasiasta.

Post autor: Adam79 »

Witam wszystkich. W sobotę odciąłem sobie kawałek trzykrotki i włożyłem do wody. Już następnego dnia pojawiły się delikatne korzonki - co mnie bardzo cieszy. Dziś te korzonki są 2x bardziej rozbudowane. Myślę, że pod koniec tygodnia mogę posadzić do doniczki. I tutaj pierwsze pytanie. Czy jest różnica (oprócz wielkości) w jakiej doniczce się posadzi? Mam na myśli materiał. Natomiast co do wielkości doniczki - sadzonka ma około 11 cm. W takim razie jakiej wielkości dobrać doniczkę? Ziemia według wskazówek wystarczy uniwersalna. Natomiast co do drenażu - tutaj znalazłem 2 rodzaje. Drenaż na dnie doniczki oraz wymieszany z całością ziemi. Co jest lepsze? Proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytania są banalne. To moja pierwsza samodzielna roślinka. Jak tylko będzie co pokazać, to oczywiście zrobię zdjęcia.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Trzykrotka pasiasta.

Post autor: Krysia »

Ta roślinka będzie rosła w każdej doniczce. Jeśli keramzyt będzie na spodzie to OK. Jeśli będzie wymieszany z ziemią też będzie dobrze. Nie zapominaj o podlewaniu. Pozdrawiam i powodzenia :).
Adam79
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2022-06-11, 16:09

Re: Trzykrotka pasiasta.

Post autor: Adam79 »

Po kilku dniach od włożenia gałązki trzykrotki do wody stwierdziłem, że korzonki już nadają się do posadzenia. Co też uczyniłem. Pierwsze zdjęcie młodej roślinki.
Załączniki
DSC_1132.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Trzykrotka pasiasta.

Post autor: Petrus »

Szybko wypuści nowe odrosty i się zagęści ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ