Truskawko - poziomka

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Truskawko - poziomka

Post autor: malina »

Dostałam rozsadę truskawki ,a prawdopodobnie truskawko-poziomki już z owocem dojrzałym więc wiem co będzie dobrego do zjedzenia . Ten krzaczek rozrósł się w całą grządkę , kwiat na kwiecie , wnuki śliniły się codziennie sprawdzając czy już mogą coś zerwać , a tu .......nic :kwasny: Mam pytanie dlaczego nie zawiązały się owoce , a może dopiero na drugi rok gdy zadomowią się w nowym miejscu ?Zapylać miał kto bo na sąsiednich grządkach były cukinie , ogórki , dynie i inne .Tak się rozrosły , że mają za ciasno , ale zostaną jeszcze teraz rozsadzone . Co mam zrobić by owocowały ? :padam:
Załączniki
20200828_154917.jpg
20200828_154907.jpg
20200828_155531.jpg
20200828_154924.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Truskawko - poziomka

Post autor: Petrus »

Może nie było zapylenia... :shock:
Wiecej tutaj:
"Kwitnienie i owocowanie
Truskawki posadzone wcześnie kwitną czasem w tym samym roku, sadzone zaś późno — kwitną w następnym roku. Kwitnienie najczęściej, ale nie zawsze, doprowadza do owocowania. Są np. takie odmiany truskawek, które mają tylko kwiaty męskie, to znaczy, że kwiaty te mają tylko pręciki, produkujące pyłek. Nie ma w nich słupków, z których po zapyleniu powstaje owoc. Są również inne odmiany truskawek, których kwiaty mają wprawdzie słupki i pręciki, ale słupki te nie mogą być zapylone pyłkiem tego samego kwiatu, lecz pyłkiem z kwiatów innej odmiany truskawek. Jeśli w pobliżu nie ma żadnej innej odmiany, truskawki kwitną, ale nie owocują wcale albo owocują słabo. Jeśli zauważymy, że w naszej plantacji jest wiele takich kwiatów, które nie zawiązują owoców, najlepiej założyć plantację z innych truskawek. Takich odmian truskawek, które mają tylko kwiaty męskie, albo też takich, które muszą być zapylane pyłkiem innych odmian, jest niewiele. Większość dobrych odmian ma kwiaty zbudowane normalnie, zapylające się własnym pyłkiem.
"
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Truskawko - poziomka

Post autor: malina »

Dziękuję , coś zmienię :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Truskawko - poziomka

Post autor: Elzbieta M »

Piotrek , ciekawych rzeczy dowiedziałam się od Ciebie. Na szczęście ja zawsze mam kolka odmian truskawek, nie trafiłam chyba na takie nietypowe odmiany.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Truskawko - poziomka

Post autor: Petrus »

Tekst przytoczyłem z innych źródeł, ale faktycznie czasem można na takie truskawki natrafić ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ