Truskawki w ogrodzie

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Truskawki w ogrodzie

Post autor: szczepcio38 »

W nawiązaniu do tematu truskawek w ostatnim Poradniku Ogrodnika chciałem podzielić się spostrzeżeniami i usłyszeć opinię innych "plantatorów" truskawek.
W ubiegłym roku posadziłem na działce zakupione sadzonki frigo truskawek. Przyjęły mi się i zaczęły chorować.
Wystąpiła biała plamistość liści i skórzasta zgnilizna owoców. Doczytałem się, że szczególnie podatne na tę chorobę są truskawki z sadzonek frigo. Owocowanie było bardzo słabe. W tym roku na wiosnę te truskawki wyglądają jak co najmniej trzyletnie. Korzenie zostają w ziemi a cały trzon truskawki wyrasta nad ziemię. Ponieważ poletko nie jest duże to wsadziłem je na agrotkaninie i teraz choćbym chciał je obsypać ziemią to nie mam jak. Po tej chorobie część truskawek zginęła. Chciałem unikać chemii do oprysków ale w tym roku muszę to zastosować.
Skusiłem się też w tym roku zakupić frigo sadzonki do doniczek - wiszące. Zamierzam teraz bardziej przypilnować i chyba użyć trochę chemii do ochrony.
Najlepsze dla amatorów są metody tradycyjne... sadzonki zielone. W produkcji towarowej i tak bez chemii się nie obywa.
Jeżeli macie jakieś doświadczenie w tym temacie to chętnie skorzystam.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
ODPOWIEDZ