Trawy jak przechowac

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
ODPOWIEDZ
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Trawy jak przechowac

Post autor: kajaja2 »

Petrus mam takie trawy które rosną jak szalone w skrzynkach powiedz mi jak je przechować przez zimę czy w ogóle jest możliwość? i powiedz mi też taką rzecz mam taką wysoką trawę nie znam jej nazwy;nie kwitnie mi drugi rok co jest grane?na zimę ją związuję,a na wiosnę ścinam ją.Poniżej prezentuję ci trawy
Załączniki
DSCF1050.JPG
DSCF1051.JPG
DSCF1047.JPG
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: kajaja2 »

kajaja2 pisze:Petrus mam takie trawy które rosną jak szalone w skrzynkach powiedz mi jak je przechować przez zimę czy w ogóle jest możliwość? i powiedz mi też taką rzecz mam taką wysoką trawę nie znam jej nazwy;nie kwitnie mi drugi rok co jest grane?na zimę ją związuję,a na wiosnę ścinam ją.Poniżej prezentuję ci trawy
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: Petrus »

Witaj. W donicach masz turzyce. Musisz donice owinąć agrowłóokniną a turzyce związać sznurkiem. Ewentualnie przy turzycy rozsypać warstwę kory. Oczywiście te jednoroczne wyrzucisz jesienią więc będzie miejsce na korę przy turzycy. :)
Turzyce, które masz czasem podczas bezśnieznych zim mogą wymarznąc więc pamiętaj o tym. ;-) Liści im nie ścinamy wcale ponieważ są zimozielone.

Na ostatnim zdjęciu masz miskanta olbrzymiego, on rzadko zakwita w naszym klimacie ;) Po prostu są za krótkie lata. U mnie parę razy zakwitł ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: kajaja2 »

Miskanta olbrzymiego mam od 5lat,3lata kwitł.miałam piękne pióropusze.Fakt dawałam sąsiadom i nikomu się nie przyjął.U mnie rośnie prawie pod rynna.Miskant do jakiej wysokości rośnie?
Natomiast Turzyce chciałąm je schować do pomieszczenia czy to byłby błąd?jest tam chłodno,bez światła ale mróz tam nie sięga.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: Petrus »

Miskant olbrzymi może osiągnąc nawet 4 m wysokości w trakcie kwitnienia. U mnie max miał 3.5 metra wysokości (poziom masy zielonej) a jak kwitł to zapomniałem go zmierzyć, ale coś pod 4 m podchodził.
Turzyce możesz schowac, ważne by było tam jasno i sporadycznie podlewaj by ich nie przelać. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: kajaja2 »

Ok.Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: Petrus »

Nie ma sprawy. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: kajaja2 »

Petrus pisałam ci nie dawno o miskancie,że nie kwitnie a tu....popatrz na zdjęcie.
Zauważyłam jedno,że gdy piszę negatywnie o kwiatach to one zaczynają kwitnąć lub budzą sie do życia
Załączniki
DSCF1344.JPG
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: Petrus »

Może kwiaty są wtedy wystraszone i zaczynają lepiej rosnąć i kwitnąć. Super kwitnie miskant, u mnie też kwitnie miskant olbrzymi :mrgreen:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: kajaja2 »

Petrus moje turzyce tak pięknie prezentują się w skrzynkach ale czy powinnam już je chować i czy je ściąć? a jeszcze jedno pytanie czy czarną trawę trzeba na zimę zabezpieczyć?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: Danka »

Na pewno pytasz o konwalnika ;-) Można go przykryć igliwiem ale to nie jest trawa. Turzyc teraz nie przycinaj ;-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Trawy jak przechowac

Post autor: Petrus »

Jeszcze nie musisz ich chować. Moga spokojnie jeszcze przebywac na powietrzu. Dopiero jak solidnie pogorszy się pogoda to wtedy nalezy je schoiwać do jasnego i chłodnego pomieszczenia. Liści turzyc nie ścinamy, wyczesujemy uschnięte i stare liście dopiero wiosną.
Tak jak Danusia napisała pewnie masz konwalnika. On nie lubi nadmiernej wilgoci w glebie podczas zimy. Trzeba go okrywać przed mrozem.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ