Trawnik z plamami.

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Tomaszek71
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-08-05, 17:24

Trawnik z plamami.

Post autor: Tomaszek71 »

Witam,
proszę o pomoc odnośnie mojego trawnika. Mimo regularnego koszenia (robot koszący) oraz prawidłowego nawożenia i wertykulacji mój trawnik wygląda jak na zdjeciach. Od miesiąca – raz w tygodniu używam na trawnik również preparatu TOPSIN który ma eliminować choroby grzybowe roślin. Preparat aplikuję opryskiwaczem zgodnie z zaleceniami producenta.
Załączniki
Trawnik 1.jpg
Trawnik 2.jpg
Trawnik 3.jpg
Trawnik 4.jpg
Trawnik 5.jpg
Trawnik 6.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Trawnik z plamami.

Post autor: Petrus »

Witaj. To prawdopodobnie choroba grzybowa. Może pojawiać sie gdy trawa cały czas jest zbyt nisko koszona. Wysokość koszenia uwarunkowana jest składem gatunkowym trawnika. Może to być też efekt nawożenia ciągle tą samą mieszanka nawozową. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Tomaszek71
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-08-05, 17:24

Re: Trawnik z plamami.

Post autor: Tomaszek71 »

Bardzo dziękuję za informację i przydatną wiedzę.
Trawnik staram się nawozić zróżnicowaną mieszanką nawozową oraz pryskam na grzyby i przesypuję wapnem. Mimo tych zabiegów trawnik wygląda jak wygląda (foto). Jeżeli chodzi o wysokość koszenia to trawnik jest koszony o 1 cm dłużej (wyżej ) niż zalecana wysokość przez producentów kosiarek - robotów koszących.
Ostatnio jeden z producentów trawy podpowiedział mi, żeby zastosować środek zapobiegający wyleganiu zbóż stosowany na polach golfowych pod nazwą CONSUL. Jest to zamiennik bardziej znanego środka pod nazwą MODUS (SKŁAD CHEMICZNY JEST TEN SAM).
Zastosowałem go jakiś tydzień temu i mam wrażenie, że jest niewielki ale jednak pozytywny efekt. Trawa w miejscach gdzie była ujeżdżona przez robota koszącego (to te jasne przebarwienia na trawniku - foto) wstała, mam wrażenie że wygląda lepiej.
Więcej będę gotów powiedzieć po około miesiącu używania CONSULA.
Proszę o komentarz, jeśli ma Pan jakieś nowe spostrzeżenia lub wnioski.
ODPOWIEDZ