Trawa SAMO zagęszczająca substral - test na forum, opinie

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Re: Trawa SAMO zagęszczająca substral - test na forum, opinie

Post autor: rafaloku » 2019-09-08, 14:19

Witam serdecznie :-)

Zgodnie z regulaminem testu trawy Samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ SUBSTRAL mieliśmy zakończyć testowanie i opisać efekty do końca sierpnia 2019. Trochę się ociągałem z postem końcowym, gdyż liczyłem na to że może jeszcze w ostatnich dniach pojawią się nowe relacje i spostrzeżenia. Sam we własnym ogrodzie zauważyłem też, że na efekty trzeba było długo poczekać. U mnie wyraźnie efekt gęstego trawnika pojawił się dopiero w sierpniu ale o tym za chwilę...

Na początek informacja o przyznanych nagrodach. Relacji mieliśmy niewiele. Wzrost trawników był osłabiony przez tegoroczną suszę i upały. Jeśli ktoś się dobrze nie przyłożył do przygotowania ziemi pod trawnik, a potem regularnie nie nawadniał, ciężko było uzyskać dobry efekt. Widziałem to dobrze po trawnikach z rolki zakładanych wiosną tego roku i jesienią zeszłego roku w okolicy, gdzie mieszkam. Teraz pod koniec lata trawniki z rolki te są pożółkłe, ledwo żywe :-(

Część osób kontaktowała się ze mną na e-mail. Niestety miejscem do pisania o efektach był niniejszy wątek na forum. Ostatecznie postanowiliśmy przyznać 2 nagrody za najciekawsze relacje i opisy efektów wysiewu trawy Samo Zagęszczającej SUBSTRAL

1 miejsce - Alex (otrzymuje zestaw nawozów i preparatów Substral o wartości do 150 zł)
2 miejsce - sylwia_zw (zestaw nawozów i preparatów Substral o wartości do 100 zł)

Dziękuję bardzo za ciekawe i obszerne relacje. Trzeciej nagrody postanowiliśmy nie przyznawać w tej chwili. Jeśli ktoś do końca września jeszcze dopisze się poniżej w tym wątku i przedstawi ciekawy opis efektów wysiewy trawy Samo Zagęszczającej SUBSTRAL, może otrzymać trzecią nagrodę (zestaw nawozów i preparatów Substral o wartości do 50 zł).

Teraz chciałbym przedstawić efekty wysiewu trawy Samo Zagęszczającej SUBSTRAL w moim własnym ogródku. Jak to wyglądało w dniach wysiewu pokazałem wyżej we wpisie z kwietnia. Miałem do obsiania trawą opaskę wokół nowo założonego tarasu oraz robiłem dosiewkę na całym trawniku, gdyż był bardzo przerzedzony.

Trawę wysiałem w kwietniu jednak niekorzystna pogoda sprawiła, że po pierwszym miesiącu trawy wykiełkowało niewiele. Jeszcze w czerwcu i lipcu miałem niewesołą minę, bo efekty wydawały się mizerne :zdegustowany: ale to co się stało w sierpniu przeszło moje oczekiwania! :rotfl:

Trawa równo dorosła do tarasu, sprawiając, że w miejscu gdzie kończy się taras, zaczyna się gęsty dywan z trawy. Szybko dość ona rośnie. Koszę mniej więcej raz w tygodniu, a czasem nawet 2 razy w tygodniu, w zależności od tempa wzrostu trawy (co pewnie zależy od pogody i intensywności nawadniania lub opadów deszczu).

W tym okresie nie prowadziłem zwalczania chwastów, poza ręcznym wykopywaniem największych okazów. Ale żadnych oprysków przeciw chwastom. Chciałem sprawdzić czy trawa będzie je wypierać i poradzi sobie z ich konkurencją. Chwasty wprawdzie nadal mam ale ich liczba zdecydowanie się zmniejszyła, ukryły się pomiędzy gęstymi kępkami trawy :hyhy:

Całość dokładniej opiszę w najbliższych dniach na stronie poradnika, natomiast dziś tylko kilka zdjęć porównawczych i zdjęcia jak mój trawnik wygląda teraz. Mam nadzieję, że na zdjęciach widać, iż warto było wysiać trawę Samo Zagęszczającą Substral :-)
trawa-efekty-2019.jpg
DSCF1580.JPG
DSCF1586.JPG
DSCF1587.JPG
Rafał

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2019-09-08, 23:23

Rafale , wiedziałam , że termin wystawienia opinii upływa końcem sierpnia i nic nie napisałam bo nie było jeszcze czym się pochwalić , trawa nie rosła tak jak oczekiwałam , upały , ziemia beton chwastów tyle , że trawy nie było widać , "przygięło "mnie , później wyprostowało mnie - po deszczach i niższych temperaturach- w oczach rosła trawka i ta samo zagęszczjąca się jak i ta inna z dnia na dzień stało się zielono wokół domu żywy dywan . Z lewej strony domu trochę gorzej wygląda bo firma która robiła taras wjeżdżała samochodem i składowała żwirek i płytki , ale rany trawki już się zabliźniają .Chwasty , które wcześniej pokazałam spryskane zostały Suminem , a te małe w gęstej trawie nie widać , następnie trawka została dożywiona i odpłaciła się pięknym zielonym kolorem , zdjęcia tego nie oddały . Jakie było moje zdziwienie jak przeczytałam , że można było napisać jeszcze tu opinię o tym temacie jak w tytule , a już wchodziłam do mojego wątku . Pokażę jak było , a jak jest . Nie wypowiedziałam się o trawie samo zagęszczającej , na tym etapie co dopiero posianej te 2 m-ce i nie sprzyjających warunkach pogodowych , nie można szczerze i trafnie ocenić tej trawki bo jak sama nazwa mówi samo zagęszczająca musi mieć trochę czasu by mogła się już na tyle zagęścić by to było widać . Poza tym na takim małym kawałku jak u mnie też mam ograniczone pole by porównać z dużą powierzchnią reszty ogrodu , mam nadzieję i jestem pewna , że na wiosnę będzie można coś więcej powiedzieć .
Załączniki
20190310_104801.jpg
20190908_125211.jpg
20190908_125316.jpg
tutaj jest granica przy cyprysiku licząc od siatki i skrzynki
20190310_104841.jpg
20190908_124755.jpg
20190603_163813.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2019-09-17, 05:53

Nie dodałam jednego zdjęcia z bliska trawy samo zagęszczającej się , a to ona najważniejsza . Nie widać zdecydowanej różnicy , ale na wiosnę na pewno lepiej zagęści się .To jest ten kawałek , który objęło zdjęcie .
Załączniki
20190908_124637.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny

ODPOWIEDZ