Trawa Pomocy!

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
adakowalska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-26, 07:51

Trawa Pomocy!

Post autor: adakowalska »

Dzien dobry. Mam problem z trawą. Taka trawa jak na zdjęciach jest po ulewnych deszczech wiec to na pewno nie kwestia małej ilości wody. Co to może być? W ten sposób wyglada cały trawnik. Może od razu powiem ze w tym roku nie nawozilismy bo za późno nam sie przypomniało a mamy dwójkę maluchów i balismy się ze wychodząc na podwórko cos zjedzą. Proszę o pomoc. Chodzi mi o to ze chcialabym wiedzieć czy to faktycznie brak nawożenia czy może to jakaś choroba albo ja cos zle robie. Za wszystkie sugestie bede bardzo wdzięczna. Dziekuje :-)
Załączniki
20200625_185219.jpg
20200625_184959.jpg
20200625_184919.jpg
anna.ogrodniczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-03-18, 10:13

Re: Trawa Pomocy!

Post autor: anna.ogrodniczka »

trzeba ją pożądnie wyczesac i jesli trawa nie jest zasilana to właśnie może to tak wyglądać , ja miałam podobnie plus dziure po basenie, ale po wyczesaniu i daniu jej "zasilacza" :) problem znikł ja osobicie użyłam "zielonego dywanu" a tam gdzie miałam dziure po basenie miałam trawe regeneracyjna tez z tej samej firmy
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Trawa Pomocy!

Post autor: Petrus »

To jest taki gatunek trawy, który rozrasta się kłączami i wytwarza dużo pędów kwiatostanowych -te poszarpane grubsze łodyżki. Tak będzie wyglądał bo taka jest mieszanka. Nie będzie to piękny, delikatny trawniczek bo to zależy jaką właśnie użyje się mieszankę traw.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ