Trawa cytrynowa

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Witajcie

Kto nie zdążył z zakupem przed 31 grudnia - może być spokojny!

W styczniu jest nowa promocja - zniżka 10%

Kod upoważniający do zniżki wysyłam wszystkim zapisanym do newslettera ogrodniczego

Jeżeli ktoś z was nie jest zapisany do newslettera, proszę o kontakt na PW. Wówczas prześlę kod ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Bardzo się cieszę bo w natłoku świąteczno-sylwestrowych zajęć nie zdążyłam :cry:
Ale dziś wraz z koleżanką złożyłyśmy ładne zamówienie, a co z tego wyrośnie pochwalę się na wiosnę :oops:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Piwonio ja już otrzymałam w dniu dzisiejszym przesyłkę z nasionami. Od jutra zacznę powoli wysiewać.
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Ewa-Maria pisze:Piwonio ja już otrzymałam w dniu dzisiejszym przesyłkę z nasionami. Od jutra zacznę powoli wysiewać.
Czy nie za wcześnie na wysiewy Ewo?
Dni są jeszcze krótkie, niedobór światła spowoduje wyciąganie sie siewek.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

KaRo - zaczynam wysiewać te nasiona, które zaznaczone są "wysiew całoroczny".
Wraz z nasionami otrzymałam dokładne instrukcje wysiewu i pielęgnacji. Nie wszystkie nasiona zostały oznaczone tą etykietką. Ale teraz, po Twojej sugestii zaczynam się zastanawiać. :-/
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Teraz sprawdzałam jeszcze raz, te które oznaczone są "wysiew całoroczny" mają bardzo długi okres kiełkowania (od 60 do 120 dni). :-)
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

KaRo o ile dobrze pamiętam byłaś zainteresowana trawą cytrynową. Dostałam nasiona od Gadara - jak chcesz mogę się nimi z Tobą podzielić.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ewa-Maria pisze:Teraz sprawdzałam jeszcze raz, te które oznaczone są "wysiew całoroczny" mają bardzo długi okres kiełkowania (od 60 do 120 dni). :-)
To strasznie długo, a cierpliwość to trudna sztuka :->
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Ewo- bardzo dziękuję.Bardzo to miłe. Obrazek
Nie będę Cię obskubywać ,ja też zamierzam zamówić jakieś nasiona więc przy okazji sprowadzę sobie i tę trawę.
Bardzo dziękuję. :-D

Faktycznie wystawiamy naszą cierpliwość na szwank.

Zastanawiam się czy my amatorzy powinniśmy podejmować w ogóle takie próby ,czy nie powinno to zostać wyłącznie domeną szkółkarzy i innych gospodarstw zajmujących sie profesjonalnie hodowla roślin z nasion.
120 dni!!!To przekracza moje-ludzkie możliwości oczekiwania!
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Ależ piękne te Twoje avatary.
Szkoda, bo naprawdę chętnie się z Tobą podzielę. Nasion trawy cytrynowej jest tyle, że dla 1 osoby to zbyt wiele. Jeżeli nie zależy Ci na innych nasionach to szkoda zamawiać tylko trawę cytrynową.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Z tym wysiewem całorocznym to różnie bywa...

Uogólniając - w mieszkaniu czy szklarni można wysiewać niektóre nasiona przez cały rok ale siewki wymagają doświetlania specjalnymi lampami i ogrzewania. Jeżeli nie ma się lamp to trzeba zadbać aby było to miejsce bardzo widne, np. parapet południowego okna.

Jednak najlepsza jest wiosna, ale na szczęście to już niedługo :)
Rafał
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Rafale a co sądzisz o wysianiu teraz nasion roślin,które kiełkują b.długo? Ja myślę, że można je wysiać teraz bo jeżeli wzejść mają dopiero po 2-3 m-cach to będzie już wiosna. Teraz w mieszkaniu grzeją kaloryfery więc temperatura jest wyższa niż wiosną.
Jakie jest Twoje zdanie?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Myśle że OK
Rafał
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Dzięki. No to pełna entuzjazmu zabieram się do roboty.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Ewo- czy już wykiełkowała ci trawa cytrynowa?
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ