trawa chodnikowa płożąca- palusznik

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Renia27
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-28, 22:48

trawa chodnikowa płożąca- palusznik

Post autor: Renia27 »

To badziewie jest na całym moim trawniku, jak się mam tego pozbyć, czy ktoś wie? Trawnik posiany w połowie maja a jest więcej tego niż trawy. Proszę o pomoc.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Teraz jedyny sposób to ręczne wyrywanie, bo nie ma środków by ją zniszczyć nie niszcząc trawnika.
Pewnie ziemia nie została właściwie przygotowana pod wysiew trawy. Pod trawnik bardzo ważne jest dokładne odchwaszczenie zwłaszcza z chwastów jednoliściennych, których później nie da się usunąć środkami odchwaszczającymi, które działają na chwasty dwuliścienne.
Renia27
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-28, 22:48

Post autor: Renia27 »

Dzięki za odpowiedź myślałam, że jednak dobrze jest przygotowane podłoże, wszystko przeorane i powyrywane, a przed zlane randapem. :-(
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale nie został odczekany okres kiełkowania nasion znajdujących się w glebie. Niektóre nasiona mogą w ziemi przetrwać nawet trzy lata. A roundup nie działa na nasiona tylko na zielone chwasty, więc trzeba było poczekać aż się pokażą nowe siewki.
Renia27
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-28, 22:48

Post autor: Renia27 »

A jak wyrwę to zielsko to nie urośnie w tym miejscu nowe?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To wyrwane nie odrośnie ale jeśli się wysiało to wyrosnąć może ponownie.
Renia27
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-28, 22:48

Post autor: Renia27 »

Zdecydowaliśmy jeszcze raz zacząć od początku. Jaką trawę mi radzisz kupić? Bo nie jestem pewna czy to co teraz mam nie ma związku z trawą którą posiałam (sahara z allegro).
Jak możesz poradź jak się pozbyć tego co rośnie, żeby była duża szansa że nie odrośnie. :-)
Czym to zlać?
Pozdrawiam i dziękuję za rady.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Reniu,
trudno poradzić w sprawie trawnika, bo w zasadzie bardzo mało wiemy o stanowisku. Z jakiego powodu wybraliście Saharę? To jest dobrze oceniana mieszanka traw na ziemie piaszczyste, z brakiem wody.
Szkoda też, że nie pokazałaś zdjęć z problematycznym trawnikiem. Może byłoby łatwiej coś poradzić.

Na marginesie powiem, że trudno utrzymać jakikolwiek trawnik bez chwastów. Wiele nasion wiatr przenosi na posiany dopiero co teren i one są konkurencyjnie szybkie we wzroście w stosunku do nasion trawy.
Renia27
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-06-28, 22:48

Post autor: Renia27 »

Nasz trawnik jest w pełnym słońcu, od niedawna mieszkamy i nie mamy jeszcze dużych drzew i krzewów.
Wklejam zdjęcia i proszę o radę co powinnam zrobić? Za rady z góry dziękuję. :-)
Załączniki
DSC04207_800x600.jpg
DSC04206_800x600.jpg
DSC04205_800x600.jpg
DSC04204_800x600.jpg
w tym miejscu jest najgorzej
w tym miejscu jest najgorzej
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Szkoda trochę waszej pracy. Czytałam, że palusznik się rozrasta tam gdzie jest sucho. Wtedy jest konkurencyjny dla nasion trawy. Może spróbujcie go wyrywać i podlewać trawnik często.

Na razie innej opcji nie widzę.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja bym trawnika nie likwidował tylko regularnie go kosił. Palusznik to trawa jednoroczna i koszenie go pozwoli ograniczyć jego rozrastanie i rozsiewanie. A na pewno występuje w okolicy i jak założycie nowy trawnik to pewnie i w nim się też pojawi przyniesiony wiatrem.
ODPOWIEDZ