traktorek partner p115b - wyprawa

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
lipek2606
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-17, 22:55

traktorek partner p115b - wyprawa

Post autor: lipek2606 »

Witam mam około 9 letni traktorek ogrodowy partnera o symbolu p115b.

Planuję nim 40 kilometrową wyprawę z przerwą około 4 godzin w połowie wyprawy.

Trasa będzie biegła przez małe miasto, traktorek trochę podniszczony, nie ma stacyjki (jest palony na krótko) ma luzy w kierownicy itp.

Moje pytania to:
1. Co mi policja może zrobić za poruszanie się takim pojazdem z trójkątem ostrzegawczym i światłami z przodu bez kierunkowskazów i tablic rejestracyjnych?

2. Z jaką prędkością może on się średnio poruszać? Ustaliłem że mój się porusza koło 10km/h ale słyszałem że da się podnieść tą prędkość o trochę więcej żeby można było szybciej jechać.

3. Nie mam zielonego pojęcia jakie to ma spalanie nie sprawdzałem nigdy. Nie wie przypadkiem nikt tak na oko? Bo nie wiem w ile litrów benzyny mam się zaopatrzyć.

4. Czy taki pojazd powinienem jakoś wcześniej odpowiednio przygotować?

Czekam na konkretne odpowiedzi ponieważ mi zależy bardzo na tym wypadzie i chce go odbyć jak najszybciej, w dodatku dodam że będzie mnie eskortował kolega skuterem jeden albo dwóch ;D są wakacje trzeba coś odpierdzielić. Z góry dziękuję. ;)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Prawda jest taka, że pojazdem bez homologacji nie można poruszać się po drodze publicznej. Poza tym musisz mieć pojazd zarejestrowany, mieć przegląd techniczny i rzecz najważniejszą -OC. Za jazdę po drodze publicznej takim pojazdem jakim jest kosiarka, możesz dostać 500zł ale za brak OC grzywna wynosi do 5000zł. A do tego mogą zabrać pojazd na parking, za który też zapłacisz.
użytkownik usunięty

Re: traktorek partner p115b - wyprawa

Post autor: użytkownik usunięty »

lipek2606 pisze:Moje pytania to:
1. Co mi policja może zrobić za poruszanie się takim pojazdem z trójkątem ostrzegawczym i światłami z przodu bez kierunkowskazów i tablic rejestracyjnych?
Zajmę się tylko powyższym pytaniem, ponieważ reszta i tak już w tym przypadku nie ma znaczenia. ;) :rotfl:

Otóż zgodnie z przepisami o ruchu drogowym taki pojazd nie jest dopuszczony do ruchu drogowego, czyli nie możesz się nim poruszać ulicami miasta. A co może Cię czekać jeśli jednak zdecydujesz się na taką eskapadę? Poza słonym mandatem i punktami karnymi których pewnie uzbiera się sporo (o ile w ogóle posiadasz prawo jazdy), to dodatkowo zarekwirowaniem pojazdu i odholowaniem go na parking policyjny. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ODPOWIEDZ