Timoreks gold i septowital

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Timoreks gold i septowital

Post autor: Rózana aleja »

Witam!

Wymienione w tytule tematu dwa preparaty ekologiczne zaleca w swojej ksiazce o tematyce ogrodniczej z dziennikarz telewizyjny Witold Czuksanow.Niestety z timoreksem jest problem na rynku.zamiennikiem moze byc Bioczos.Ciekawa jestem czy ktos z Państwa stosował/uje te preparaty w opryskach/podlewaniu ogórków i pomidorów?Podpowiem tylko dla tych co nie słyszeli, że jeden to wyciag z krzewu herbacianego a drugi to wyciag z grejpfruta.Ten temat delikatnie był poruszany na forum kilka lat temu lecz teraz nie widze zadnych wzmianek o stosowaniu tych preparatów?Septowital zakupiłam i zamierzam go stosowac.Może polecicie lepsze preparaty ekologiczne na choroby i szkodniki ?Dotychczas zastosowałam kilka dni temu kąpiel w drozdzach moim mizernym pomidorkom,oczywiscie o pokrzywie i innych zielskach :) obczytana jestem również.
Pozdrawiam


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Timoreks gold i septowital

Post autor: Danka »

Bioczos używałam do oprysków kwiatowych. Jest skuteczny ale przy zaawansowanych objawach wymaga częstszego użycia. Jest także Biosept z pestek grejpfruta. Bioczos jest z czosnku.
ODPOWIEDZ