Thuja plicata - szukam szybko rosnącego, dużego drzewa

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
krupiks
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-20, 17:42

Thuja plicata - szukam szybko rosnącego, dużego drzewa

Post autor: krupiks »

Witam!
Może ktoś z Was zna/poleci odmiany tuji NAPRAWDĘ szybko rosnące? Słyszałem o odmianie z przyrostami ponad 1m rocznie, koleżanka widziała takie, już 18 metrowe drzewo.
Szukam w netowych sklepach itp, ale informacje są zwykle dość skąpe i zwykle dotyczą raczej popularnych odmian.
Dzięki :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Najszybciej rosnącą Thują jest Thuja Brabant.
krupiks
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-20, 17:42

Post autor: krupiks »

Dzięki wielkie! Poszukam jak najszybciej.
pozdrawiam!
ogrodniczka1977
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-08, 15:36

Post autor: ogrodniczka1977 »

Ja mam Brabanty i też bardzo szybko rosną kłopot tylko z tym- I Uwaga potrzebuję pilnie POMOCY! w niektórych doniczkach zs szkółki były pędraki chrząszcza majowego , niestety juz większość tuji była posadzona, szybko kupiłam Confidor 200 SL i podlałam. Trochę wpadłam w panikę i nie wiem, czy to wystarczy. jest jeszcze taki środek Pyrinex 480EC, tylko nie wiem czy moge tego użyć jak już drzewka rosną? Barszo prosze o radę. Jestem początkującą ogrodniczką. Pozdrawiam gorąco
Awatar użytkownika
Strfckr5
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-14, 16:39

Post autor: Strfckr5 »

brabant może i rośnie najszybciej ale tuż za nim jest THUJA PLICATA, zwana też Th. Gigantea, żywotnik olbrzymi https://poradnikogrodniczy.pl/zywotnik-olbrzymi.php i w dodatku może urosnąć do ponad 30m.
5 lat temu kupiłem dwie 60cm sztuki oryginalnego gatunku Plicata w Rogowie. Mają tam cudownie tajemniczy LAS tych drzew. Otóż te 2 tuje mają dziś po ok 4,5 m wysokości. Zwłaszcza w mijającym (wilgotna wiosna i lato) roku przyrosły imponująco.
Mają również 30szt. wegetatywnego potomstwa (sam tom uczynił), która to młodzież ma już pow. 1 m wys.
Warto poczytać czym dla indian było to drzewo...
Mam ciężką gliniastą ziemię. Bywa nadmiar wilgoci ale tym Gigantom w to graj !!!
Rob
ODPOWIEDZ