Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: rafaloku »

Zapraszam do udziału w teście TerraCottem!
10 wybranych osób z naszego forum otrzyma darmowe próbki TerraCottem do przetestowania. Waszym zadaniem będzie napisanie opinii na forum, a autorzy najciekawszych opinii otrzymają cenne nagrody. Najpierw jednak musicie nas przekonać, iż to właśnie Wam należą się próbki TerraCottem do testowania... Szczegóły poniżej!


Co to jest TerraCottem?

TerraCottem to odżywka doglebowa połączona z wieloskładnikowym nawozem i hydrożelem, do stosowania podczas sadzenia, siania lub renowacji zieleni. Dzięki dodatkowi TerraCottem gleba posiada większą zdolność magazynowania wody, jest lepiej napowietrzona i poprawia się jej aktywność mikrobiologiczna. Preparat wpływa na lepszy rozwój systemu korzeniowego, pozwala na zmniejszenie wielkości i częstotliwości podlewania roślin (od 40% do 75%) oraz ich nawożenia (o ok. 60%). Jednorazowa dawka TerraCottem zmieszana z ziemią jest wszystkim, czego potrzebuje roślina by bujnie rosnąć, pięknie kwitnąć i dorodnie owocować!
terracottem-target.jpg
Ile naprawdę jest warte TerraCottem?
Sprawdzimy to na naszym forum!


10 osób z naszego forum otrzyma 500g TerraCottem do przetestowania. Fundatorem TerraCottem do przetestowania, jak i nagród w 2 etapie konkursu jest firma MOVENS.

Ważny warunek udziału w teście TerraCottem na naszym forum:
Próbki TerraCottem do testowania są przeznaczone dla osób, które w ciągu najbliższego miesiąca mają zamiar sadzić rośliny balkonowe lub ogrodowe i mają możliwość posadzenia tych roślin przy zastosowaniu otrzymanego od nas TerraCottem.

Harmonogram testu TerraCottem:

Etap I - przyznajemy darmowe próbki

1) Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 maja 2016. Zgłaszacie się poprzez odpowiedź w tym wątku. Wasze wpisy będą ukryte do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń. Uwaga - czasu jest mało!

2) W zgłoszeniu proszę wyrazić chęć otrzymania TerraCottem do przetestowania, a także uzasadnić dlaczego chcecie je wypróbować. Np. napiszcie jakie rośliny będziecie sadzić, jaką macie glebę w ogrodzie, jakie napotykaliście problemy z nawadnianiem roślin i jak się to odbijało na ich kondycji. Innymi słowy - udowodnijcie, że TerraCottem jest Wam potrzebny. Zachęcam aby do wpisu dołączać zdjęcia Waszego ogrodu, roślin i donic lub miejsc, gdzie zamierzacie posadzić rośliny z zastosowaniem TerraCottem.

3) Spośród osób, które umieszczą wpisy wyrażające chęć udziału w teście wybierzemy 10 osób, których zgłoszenia konkursowe będą najciekawsze i najbardziej przekonywujące. Wyboru osób, które otrzymają TerraCottem do przetestowania dokona fundator nagród wspólnie z Administratorem Forum.

4) W ciągu 2 dni od zakończenia przyjmowania Waszych zgłoszeń, podamy listę osób, które otrzymają po 500g TerraCottem. Informacja ta zostanie podana w niniejszym wątku, a także przekazana wybranym osobom na PW lub e-mail.

5) Osoby wybrane jako testerzy TerraCottem zostaną poproszone o podanie adresów, na jakie mają być wysłane próbki TerraCottem. Adresy te zostaną przekazane fundatorowi nagród, który wyśle TerraCottem do osób biorących udział w teście. Udział w konkursie oznacza zgodę uczestnika na przekazanie adresów fundatorowi nagród i wysłanie nagrody na wskazany adres.

Etap II - czekamy na Wasze opinie o TerraCottem

6) Osoby, które otrzymają TerraCottem proszone są o pokazanie ich na forum, a także umieszczenie relacji z sadzenia roślin z TerraCottem oraz prowadzenie regularnych obserwacji jak TerraCottem wpływa na wzrost roślin. W tym celu na forum „Nawozy i inne preparaty do pielęgnacji roślin” zostanie utworzony osobny wątek „TerraCottem - jak działa, testy, opinie”. Na Wasze relacje będziemy czekać do 30 lipca 2016.

7) W wątku z opiniami o TerraCottem mogą wypowiadać się też inne osoby zarejestrowane na forum, które kupiły TerraCottem na własną rękę i chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Osoby te na równych prawach z naszymi testerami wybranymi na forum będą brać udział w dalszej rywalizacji o nagrody.

Tu można kupić: zamów TerraCottem w naszym sklepie

8) NAGRODY
Wśród osób, które przedstawią opinie na temat TerraCottem wybranych zostanie 3 autorów najciekawszych opinii i relacji z zastosowania TerraCottem. Wyboru autorów najciekawszych opinii dokona fundator nagród. Osoby te otrzymają:

1 miejsce - zestaw nawozów i preparatów Target o wartości ok. 100 zł
2 i 3 miejsce - zestawy nawozów i preparatów Target o wartości ok. 50 zł

9) Uczestnicy testu TerraCottem wyrażają zgodę na publikowanie ich opinii oraz dołączonych fotografii na stronie PoradnikOgrodniczy.pl, na stronach firmy MOVENS (fundatora nagród), w mediach społecznościowych i przy wszelkich materiałach promocyjnych dotyczących TerraCottem.

Zapraszam Was do udziału w naszym teście TerraCottem :-)
Rafał
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: Bobej »

Chciałbym otrzymać TerraCottem do pretestowania, ponieważ jestem pewien iż bardzo przydałby się w uprawie moich warzyw gigantów. Na działce mam ziemię gliniastą i często podczas suszy zmagam się z niedoborem wody, myślę że on bardzo pomógłby mi w uprawie dyń gigantów, które tej wody w sezonie potrzebują wiele. Oczywiście przetestowałbym też TerraCottem dla upraw warzyw w pojemnikach dla pomidorów i papryk, gdyż często zdarza mi się podczas upalnych dni, że podlanie zwłaszcza pomidorów z samego rana jest mało wystarczające dla nich mimo używania perlitu w mieszance ziemi, do utrzymywania wilgoci i ochrony korzeni. Przez co po moim powrocie z pracy są one klapnięte i błagają o wodę. Myśle że TerraCottem po części rozwiąże ten problem i uda mi się pobić swoje rekordy. :D
ewa z mazur
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-05, 11:47

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: ewa z mazur »

Witam :-)
Chętnie przetestuje polecany przez Was preparat. Zamierzam w tym roku dosadzić kilka jeżówek, liliowców, żurawek i innych bylin.
Ziemia moja to twarda jak skała glina. Oboje z mężem robimy co możemy, żeby tę ziemię rozluźnić, mieszamy ją z piaskiem, ziemią ogrodniczą i ciagle mało.
Do podlewania codziennie latem zużywamy hektolitry wody a ciąglwe jest mało.
Gdyby udało sie wypróbować TerraCottem a on się sprawdził.....
Bylibyśmy bardzo szczęśliwi, że w naszym ogrodzie wszystko rośnie tak pieknie jak u innych ludzi.
Pozdrawiam serdecznie
ewa z mazur
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: krzysiek1240 »

Wyrażam ogromną chęć do przetestowania produktu TerraCottem i zaraz wyjaśnię dlaczego to właśnie mnie powinniście wybrać. Jestem młodym ogrodnikiem z pasją a do tego studentem :-) Z racji studiów często jestem poza domem rodzinnym a to właśnie tam chciałbym wypróbować ten produkt. Ziemia w ogrodzie nie jest zbyt żyzna, lekko piaszczysta. Gdyby tego było mało to mieszkam na Kujawach, gdzie roczna suma opadów jest jedna z najniższych w Polsce. Czy mogłoby być lepsze miejsce do testowania takiego produktu? Chyba nie ;-) Planuję posadzić dwie takie same rośliny w dwóch identycznych doniczkach tylko, że w jednej będzie TerraCottem. Rośliny pozyskam z własnych nasion, które wysiałem już na początku maja i rośną sobie w doniczkach w szklarni. Niestety nie mam do nich dostępu gdyż przebywam od nich w odległości około 300 km. Taki test będzie wiarygodny, a ja (młody ogrodnik) nauczę się wielu ciekawych informacji, które później przekaże wam w formie dokumentacji fotograficznej i tekstowej.

Pozdrawiam ;-)
Pozdrawiam Krzysiek
bogdan59620
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-06, 14:20

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: bogdan59620 »

Jestem wielkim fanem porządnego trawnika i mimo, że miałem już piękny to znowu go zniszczyłem by założyć nowy jeszcze piękniejszy. Czy mi się uda? Może za Waszą pomocą i przy użyciu TerraCottem ?
betka32
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-14, 00:07

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: betka32 »

Własnie zakładam ogród to TerraCottem na pewno się przyda.Będe sadzic rózne rosliny począwszy od tui,poprzez rózne rosliny kwitnace i pnącza.
Balbinka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-14, 07:26

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: Balbinka »

Zamierzam przesadzić wszystkie rośliny balkonowe do nowych donic. Donice już zamówione, więc aby pięknie rosły i prezentowały się w nowych donicach przydałby im się nawóz, który je odżywi i doda im witalności. Chciałabym mieć najpiękniejszy ogródek na balkonie.
RYSKLA
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-14, 08:35

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: RYSKLA »

WITAM.
Wyrażam chęć skorzystania z darmowych próbek tego produktu.
Produkt ten chciałbym wykorzystać do posadzenia nowych roślin ponieważ przy pozytywnym efekcie posadzonych roślin mógłbym zakupić więcej tego produktu.
Zainteresowałem się tym probuktem ponieważ próbowałem środków I metod tak naturalnych jak I chemicznych,a efekty za każdym razem nie satysfakcjonowały mojej rodziny jak I mnie . Nie mogę uzyskać właściwego efektu na mojej PIASZCZYSTEJ ziemi na ogrodzie-pomimo w miarę regularnego podlewania deszczówką z mojego zbiornika 12 m3. Do kwiatów doniczkowych używam ziemi uniwersalnej TARGETU- tutaj chciałbym zastosować próbki I może na probe pod nowo zakupioną papierówkę oliwkę -starą odmianę, a na podłoże użyje ziemię z kompostowniki uszlachetnioną przez dżdżownice kalifornijskie czyli jakiś bogatą w biohumus.
Mam nadzieję, że właściwie I przekonująco uzasadniłem swoje zamiary I cele w wykorzystaniu próbek. :)
POZDRAWIAM
helmutarium@wp.pl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-14, 09:47

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: helmutarium@wp.pl »

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w ogrodzie działkowym często wspomagam się sadzeniem roślin w różnego rodzaju pojemnikach w tym niekoniecznie przeznaczonych do uprawy roślin. Bezwładność wodna w tych zasobnikach bywa różna w zależności od ich wielkości jak i uprawianych w nim roślin i zdecydowanie inna niż ta ziemi zasadniczej będącej częścią uprawną działki. Kłopot polega na tym ,że cykl podlewania ogrodu zależny również od warunków pogodowych musi być skorygowany lub uwzględnić dodatkowy niejako cykl podlewania i pielęgnacji rośliny w zasobnikach. Uprawiam w zasobnikach rośliny ozdobne jak i te które pełnią podwójną rolę bo i zdobią i wspomagają uprawę główną czyli np: pomidory. To na nich głównie chcę testować TerraCottem porównując uprawę w zasobnikach z uprawą zasadniczą no i na roślinach ozdobnych które wg gatunku i rodzaju mam w gruncie jak i w donicach. To moje krótkie uzasadnienie wyjaśniające dlaczego uważam ,że moja uprawa również nadaje się do testowania TerraCottem.
jotes
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-01-13, 21:19

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: jotes »

Witam, jestem posiadaczem działki w ROD w Żorach. Ziemia na mojej działce jest bardzo uboga i bardzo piaszczysta. W miarę moich możliwości bezustannie ją użyźniam dodając kompost, obornik granulowany, rosahumus i dosypując ziemi kupionej w workach. Mimo tego jest słabej jakości, a po podlaniu po chwili już wszystka woda spływa gdzieś w głąb. Mam nadzieję, że po zastosowaniu Terra Cottem zawarty w nim hydrożel zatrzyma wodę w podłożu, a nawozy ułatwią wzrost i kwitnienie roślin. Chętnie bym posadził w ziemię wzmocnioną Terra Cottem pelargonie rabatowe, gdyż w "normalnej" ziemi nie chcą rosnąć. Liczę zatem na szczęście w otrzymaniu bezpłatnych próbek nawozu z hydrożelem, by móc przetestować na swojej działce. Pozdrawiam. Jerzy
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: Elzbieta M »

W moich planach jest wykonanie małego wrzosowiska z karłowymi rododendronami . Wybrałam teren w części ogrodu , nazywany mini laskiem ze względu na niewielki obszar, jaki zajmuje. Rośnie tam kilkunastoletnia jodła koreańska i właśnie w półcieniu tego drzewa chcę posadzić rododendrony. Zdaję sobie sprawę , że w tym miejscu gleba odczuwa niedobór wody , dlatego bardzo chętnie przetestuję Terra Cottem, sadząc moje rośliny .
Obecnie w miejscu planowanego mini wrzosowiska rosną poziomki, które zlikwiduję po pierwszym zbiorze owoców w czerwcu. I wtedy będę przygotowywać stanowisko pod nowe rośliny, próbki Terra Cottem byłyby więc w tym czasie bardzo pożądane :-D
Na zdjęciu poniżej fragment miejsca , które przekształcę we wrzosowisko.
005.JPG
Połączę je z rabatką z trawami
002.JPG
Rododendrony impeditum i repens mam juz kupione , oczekują na sadzenie w czerwcu. Oto one - Azurika , Luisella , Lauretta , Blaufeder, Pumuckl i Rotkappchen ( Czerwony Kapturek)
003.JPG
008.JPG
012.JPG
013.JPG
014.JPG
015.JPG
Jeżeli udałoby mi się zakwalifikować do testowania preparatu , to gwarantuję obserwację i dzielenie się spostrzeżeniami na forum , bo lubię notować obserwacje nawet dla własnego użytku. Z pewnością wykorzystałabym Terra Cottem również później , gdy będę sadzić wrzosy. Myślę , że moje roślinki go polubią
lexmar123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-14, 12:54

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: lexmar123 »

Witam

Jestem zainteresowany przetestowaniem próbek.
Moja przygoda z ogrodnictwem dopiero się zaczyna.Na ogrodzie mam posadzone drzewka owocowe, borówki, maliny, agrest, porzeczki.Gdybym miał możliwość przetestowania próbek to założył bym zielnik o którym myślę od dawna. Niestety kiepska gleba(6klasa)póki co mnie do tego zniechęca,po pierwszych próbach zioła uschły.

Pozdrawiam
Paweł Adam
Załączniki
IMG_20160510_111009.jpg
IMG_20160510_110327.jpg
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: dziwaczek »

Witam serdecznie,

lubię różnego rodzaju eksperymenty, dlatego bardzo chętnie przetestowałabym próbki TerraCottem.

Mam mały ogródek z dużą ilością kwiatów oraz niewielką częścią przeznaczoną na pomidory, ogórki i 4 karłowate drzewka owocowe (jabłoń, 2 grusze i wiśnia).
tegoroczna wiosna w moim ogrodzie
tegoroczna wiosna w moim ogrodzie
Ziemia była słabej jakości (poprzedni właściciele wyrzucali tam różne odpady, żużel z kotła c.o...). Od kilkunastu lat wzbogacam ją kompostem i nawozami naturalnymi. Znacznie poprawiła się jej struktura, ale nadal jest bardzo przepuszczalna. Ostatnie lata charakteryzowały się niewielką ilością opadów, co wiązało się z koniecznością podlewania ogrodu i korzystaniem z wody wodociągowej, a ta, jak wiadomo tania nie jest... Chcąc uzyskać dorodne pomidory czy piękne kwiaty, muszę o nie zadbać dostarczając odpowiednią ilość wody. W czasie upałów trzeba było podlewać część roślin rano i wieczorem. Nalewałam wodę do baniaków, a potem ogrzaną podlewałam pomidory czy ogórki. Kwiaty już musiały korzystać z zimnej. Wydaje mi się, że zastosowanie TerraCottem pozwoliło by mi zmniejszyć jej zużycie, a tym samym obniżyć koszty (co dla emerytki ma spore znaczenie). Nie musiałabym też dźwigać tylu konewek z wodą...

Swoje testowanie (o ile uzyskam próbkę) przeprowadziłabym w trzech obszarach:

1. Właśnie zakupiłam kolejne drzewko - Nektarynę kolumnową karłową. Sądzę, że wzbogacenie dołka odżywką TerraCottem pozwoliłoby na lepszą adaptację rośliny do nowych warunków. Tym bardziej mi zależy, bo na drzewku jest kilka zawiązanych owoców.
zawiązki owoców na nowym drzewku
zawiązki owoców na nowym drzewku
2. Mogłabym też porównać skuteczność preparatu sadząc część pomidorów do dołków z podłożem wymieszanym z TerraCottem, a część do zwykłej ziemi. Ciekawa jestem czy byłaby widoczna różnica w zachowaniu roślin podczas upałów.
czekają na wysadzenie, rozsada własna
czekają na wysadzenie, rozsada własna
3. Trzecia możliwość przetestowania to oleandry w doniczkach. Mam trzy młode roślinki, które właśnie miałam przesadzać. Mogłabym więc jednej dać mieszankę podłoża z TerraCottem, a pozostałym to samo podłoże ale bez dodatku.
gotowe do przesadzania
gotowe do przesadzania
Oczywiście swoimi obserwacjami, jak zawsze, bardzo chętnie się podzielę.
Mam nadzieję, że znajdę się wśród grona wybranych osób i będę miała okazję przetestować preparat.
Pozdrawiam
elka
Lerek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-14, 21:45

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: Lerek »

Chciałabym wypróbować państwa produkty nie tylko dla kwiatów doniczkowych (mam zamiar sadzić azaleę oraz kwiaty na południową stronę balkonową) ale także aby użyźnić moje poletka przydomowego ogródka w któych ziemia rzadko przyjmuje wodę a jeśłi już to woda jest na głębokości ledwie 0,5 cm i nie wchłania się głębiej. Wystarczy palcem przesunąć po świeżo podlanej grządce aby zobaczyć pod spodem nadal suchą ziemię. Od kąd zajmuję się tym ogrodem zawsze mam problem z tymi dwoma zagonkami o powierzchn łącznej ok 10m2. Poletka mieszczą się pod płotem na południowej stronie o bardzo dużym nasłonecznieniu. Rzadko zagląda tutaj cień.
Do tej pory stałymi bywalcami na tych poletkach są Czerwone Maki syberyjskie a także rozchodnik pospolity rosnący tutaj jako chwast. Nudzi mnie powoli ich płomienista czerwień. Lubię różnorodność. Mam zamiar dołożyć tygrysówkę oraz rośliny lubiące słoneczne miejsca. Nadal szukam sposobu jak zatrzymać wodę w glebie? Mam nadzieję że dzięki testom znajdę odpowiedź.
ace32
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-15, 11:09

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: ace32 »

Witam :-) w tym roku po raz pierwszy mam ogrodek warzywny i bardzo mnie cieszy kazda nowa roslinka kiedy wschodzi.Chcialabym przetestowac Terra Cottem na mojej papryce i pomidorkach.Pozdrawiam
Zablokowany