Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: tadek »

.
Nazywam się Tadeusz, i chęć przystąpić do testu wieloskładnikowego nawozu z hydrożelem TerraCottem firmy Target. Jestem ciekawy wszelkich nowinek, i było by mi bardzo przyjemnie, gdybym znalazł się w dziesiątce osób testujących Wasz produkt. W najbliższym czasie będę przesadzać do większej doniczki pelargonie, przez co chętnie wykorzystał bym hydrożel TerraCottem do tego celu.

Tak prezentuje się czekająca na przesadzenie pelargonia:
1-P1220561.JPG
Zapoznając się z ofertą produktu - TerraCottem, przeczytałem że będzie on działać i odżywiać roślinę do 8 lat.
Natomiast opinie testów użytkowników mają zostać wystawione na forum do dnia 30 lipca 2016 r. To jest dość krótki okres w stosunku do działania produktu. Ja, mimo zamknięcia testu na naszym forum, dalej prowadził bym go, pokazując - chociaż to jest dość długi okres - przez osiem lat, co dzieje się z tym produktem. Jak wygląda on podczas przesadzania czy odmładzania posadzonej na nim pelargonii.

Pierwszy i drugim argumentem przemawiający za słusznością stosowania hydrożelu jest fakt że - jak wiemy, pelargonie lubią żyzną glebę i wilgoć. A jedno i drugie zapewnia ten produkt.
To dzięki niemu moja pelargonia będzie odżywiona, i będzie mogła w chwilach niedoboru czerpać wodę zmagazynowaną w żelu.
Trzecim czynnikiem który osiągnę dzięki temu środkowi, będzie jego pozytywny wpływ na rozwój korzeni mojej pelargonii, przez rozluźnienie struktury ziemi w doniczce, która jak wiemy z upływem czasu mocno ubija się. A to z kolei przyczyni się do pięknego rozwoju i kwitnienia rośliny, a mi zdecydowanie ułatwi ich pielęgnacje.

Jako ciekawostkę pochwalę się jedną z odmłodzonych na wiosnę pelargonii

Tak wyglądała wspomniana pelargonia - pokazana strzałkami, 28 lutego tego roku:
2-P1210813.JPG
A tak wygląda ona dzisiaj, czyli po dwóch i pół miesiąca:
3-P1220567.JPG
Jeżeli udało by mi się, i otrzymał bym od Was darmową próbkę TerraCottem, pomogło by mi to w podjęciu decyzji o zakupie i zastosowaniu Waszego hydrożelu pod róże, które czekają - ukorzeniając się w donicach na jesień, kiedy je posadzę do ziemi w ogrodzie.
Róże te są krzaczkowe, kupione z gołym korzeniem w markecie, gdzie poprzez zaniedbanie zostały skazane na pewną śmierć.
4-P1220569.JPG
Róże które mam już posadzone w ogrodzie, zasilam Waszym nawozem.
Nawozem firmy Target do róż.

Zdjęcie archiwalne z 2015 r.
Zdjęcie archiwalne z 2015 r.
Zdjęcie archiwalne
Zdjęcie archiwalne
A tak prezentuje się jedno ze zdjęć, przedstawiające mój ,,tajemniczy ogród'', oraz jedna z róż.
1-P1150985.JPG
Zdjęcie archiwalne z 2015 r.
Zdjęcie archiwalne z 2015 r.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
wioletta
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-16, 16:55

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: wioletta »

W lipcu moja córka wychodzi za mąż .
Z tej okazji musze nasadzić duzo pieknych kwitnacych kwiatów aby w lipcu domek wygladał bajecznie pięknie . A żeby tak sie stało potrzebuję zakupić nie samowite ilosci sadzonek takie aby konkurowały z sasiednimi posesjami .No niestety ,do sadzonech porzeby jest dobry nawóz a takiego nie posiadam . Pomóżcie
kate2306@wp.pl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-17, 12:57

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: kate2306@wp.pl »

Mam zamiar posadzic dynie i marze o takiej samej jak 5 lat temu- srednica 110 cm. Wtedy uzylam rosahumusu, a ze uwielbiam nowosci i czesto je probuje mam nadzieje ze otrzymam probki i bede mogla pochwalic sie ogromna dynia. Glebe mam raczej sucha a mam zamiar posadzic rowniez rukiew wodna ktora potrzebuje bardzo wilgotnej wrecz mokrej ziemi- Moze TerraCottem okaze sie strzallem w dziesiatke. ;-) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: Krysia »

Witam serdecznie. Swoje roślinki hoduję na balkonie i staram się zagwarantować im jak najlepsze warunki, by ładnie rosły i kwitły. Ponieważ zostały mi jeszcze w małych doniczkach sadzonki, chętnie zobaczę jak rosną, po dodaniu TerraCotem. Balkon mam bardzo słoneczny i sądzę, że przyda mi się preparat, który spowoduje większą wilgotność podłoża.
Pozdrawiam
Krystyna Danielowska, Kraków
Załączniki
P1090891.JPG
P1090644.JPG
P1100041.JPG
P1100860.JPG
P1090892.JPG
P1520155.JPG
P1520161.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: Danka »

Gleba w moim ogrodzie zmienna jest. Wczesną wiosną jest mokro ale już w późniejszym czasie jest sucha. Największy kłopot mam z roślinami kwasolubnymi czyli azaliami i różanecznikami. Po ubiegłorocznej suszy wypadło mi kilka nowo posadzonych różaneczników. Azalie słabo kwitną, a starsze różaneczniki chorują. Oczywiście zastosowałam nawóz i opryski ale myślę, że największym powodem wymienionego problemu była ubiegłoroczna susza. Dlatego chciałabym móc zastosować hydrożel TerraCottem na swoich azaliach i różanecznikach. Mam nadzieję, że jest to możliwe już przy rosnących roślinach. Na potwierdzenie moich spostrzeżeń załączam aktualne zdjęcie mojego azaliowego zakątka.
sketch-1463511315932.png
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: Petrus »

Witajcie.
Ja również chętnie przetestuje TerraCottem. Będę niedługo obsadzał rabaty, gdzie będzie ograniczone podlewanie, więc rośliny będą musiały sobie radzić z niedoborem wody. Dlatego idealnie sprawdził by się właśnie taki preparat, który pozwoli roślinom przetrwać okresy suszy. Na pewno sprawdzi się właśnie taki hydrożel w tym miejscu.
W czerwcu będę również obsadzał dużo własnych donic na tarasik. Chcę posadzić pelargonie, petunie, heliotropy i wiele innych roślin jednorocznych. Na tarasie mam słońce od rana aż do godziny 17 więc zapotrzebowanie na wodę jest ogromne. Podlewać trzeba nawet 3 razy na dzień rośliny w mniejszych doniczkach podczas upałów. Tu również idealnie sprawdził by się produkt TerraCottem, który na pewno pomoże roślinom przetrwać te upały bo na ogrodach spędzam dużo czasu i czasem nie ma czasu podlać swoich roślin ;) .

Po otrzymaniu próbki, na pewno zrelacjonuje zastosowanie preparatu a później opiszę efekty zastosowania i wpływu na rozwój roślin hydrożelu z nawozem TerraCottem. :-)
Załączniki
Rabata do obsadzenia.
Rabata do obsadzenia.
2.jpg
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: Iga51 »

Z przyjemnością przetestowałabym TerraCottem. Zainteresowały mnie właściwości tej odżywki.

Mam młody i dość duży ogród (20 arów) i choć w zasadzie jest już prawie urządzony, to stale coś dosadzam. Chętnie też kupuję rośliny w opłakanym stanie i staram się je "leczyć". W większości się udaje i dzięki temu mam piękne rośliny.

Dostałam ostatnio małą sadzonkę jagody goi (też nie jest w najlepszej kondycji) . Na razie trzymam ją w małej doniczce, ale w najbliższych dniach chcę ją posadzić w ogrodzie. Glebę polałam już Rosahumusem, jednak dodatkowe wsparcie by się jej przydało.
To sadzonka jagody goi do posadzenia
To sadzonka jagody goi do posadzenia
Dwa lata temu zauroczona azaliami japońskimi, posadziłam w swoim ogrodzie cztery japońskie i jedną wielkokwiatową. Pięknie kwitły w zeszłym roku, w tym natomiast, po suchym i upalnym lecie, a także po bezśnieżnej i suchej zimie, nie są już tak okazałe, choć kwitną. Mam zamiar dosadzić jeszcze dwie japońskie, czekam jednak na poprawę pogody. Chętnie zastosowałabym pod nie TerraCottem. Ciekawa jestem efektu i różnicy między starymi i nowymi azaliami.
Lekko "zmęczona" warunkami atmosferycznymi azalia japońska
Lekko "zmęczona" warunkami atmosferycznymi azalia japońska
Dodam, że glebę mam gliniastą i żeby móc cieszyć się pięknymi roślinami, zużywam hektolitry wody. Jak jest sucho, to moja glina zamienia się w skałę. Gdybym co ciekawsze rośliny mogła wspomóc proponowanym produktem, byłoby to z korzyścią dla nich.
Mam również do posadzenia hortensje ogrodową i ketmię.
Sadzonka hortensji
Sadzonka hortensji
ketmia
ketmia
Ponadto w związku z marnymi prognozami pogodowymi wstrzymałam się z obsadzaniem tarasu w kwitnące balkonowe rośliny. Mam zamiar zrobić to w najbliższych dniach. Planuję posadzić fuksje, pelargonie zwisające, bacopę i plectranthusy. Ciekawa jestem, jaki wpływ na te rośliny miałby TerraCottem. Co roku obsadzam podobnymi roślinami balustradę tarasu, z pewnością zauważę różnicę.
Miedzy innymi i koszyk na tarasie czeka na roślinki
Miedzy innymi i koszyk na tarasie czeka na roślinki
Ogród mam przydomowy, więc na bieżąco mogę obserwować swoje rośliny i sprawdzać wpływ TerraCottem na nie. Nie zapomniałabym również o relacjonowaniu efektów.
Chętnie więc sprawdzę ile naprawdę jest warte TerraCottem.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: rafaloku »

Witam serdecznie. Mamy już wybrane 10 osób, które otrzymają TerraCottem do przetestowania. Wybraliśmy osoby, które najbardziej przekonały nas, że TerraCottem im się przyda ale też pokazały swoje zaangażowanie i chęć aktywnego udziału w teście TerraCottem poprzez ciekawe opisy i zdjęcia w postach zgłoszeniowych.

Osoby z poniższej listy poproszę o podanie na PW adresów, na które mamy wysłać TerraCottem (najlepiej wraz z nr tel. żeby kurier w razie potrzeby mógł się skontaktować).

W kolejności alfabetycznej:
1. Bobej
2. Danka
3. Dziwaczek
4. Elzbieta M
5. Iga51
6. Jotes
7. Krysia
8. Krzysiek1240
9. Petrus
10. Tadek

Wszystkim dziękuję bardzo i czekamy na Wasze relacje gdy otrzymacie TerraCottem ;-)

Pozostałe osoby, które chcą zamówić TerraCottem na własną rękę zapraszam do naszego sklepu. Tu macie link do wszystkich opakowań TerraCottem: http://sklep.poradnikogrodniczy.pl/szuk ... erracottem

W tej chwili małe opakowania TerraCottem po 100g mają obniżoną cenę. Dowolne TerraCottem można zamówić zaś z dodatkowym rabatem 10% wpisując w formularzu zamówienia kod rabatowy "piękny trawnik" (kod rabatowy działa do 20 maja). Z tym kodem uzyskuje się rabat na dowolne produkty do nawożenia i pielęgnacji trawników, więc zapraszam również do większych zakupów.

Gdyby komuś użycie kodu sprawiło problemy, tu jest link do obrazka pokazującego gdzie wpisać kod rabatowy: http://poradnikogrodniczy.pl/newsletter ... batowy.jpg po wpisaniu trzeba wcisnąć zielony plusik obok aby zatwierdziło kod ;)
Rafał
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!

Post autor: rafaloku »

Ten wątek już zamykam, a na Wasze relacje z użycia TerraCottem utworzyłem nowy wątek w dziale o nawozach i środkach do pielęgnacji roślin: TerraCottem - jak działa, testy, opinie
Rafał
Zablokowany