Testujemy sekatory kowadełkowe Original Löwe

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Testujemy sekatory kowadełkowe Original Löwe

Post autor: rafaloku »

W grudniu pisaliśmy w poradniku o tym jak wybrać odpowiedni sekator. Opisano zalety profesjonalnych sekatorów kowadełkowych. Mamy sześć takich sekatorów do bezpłatnego przetestowania przez użytkowników forum!

Sekatory kowadełkowe różnią się od typowych sekatorów nożycowych konstrukcją ostrza. W sekatorze nożycowym (podobnie jak w nożyczkach) mamy dwa ostrza tnące. Natomiast w sekatorach kowadełkowych mamy tylko jedno ostrze tnące, a z drugiej strony jest płaskie kowadełko. Na kowadełku opiera się gałąź, którą tnie ostrze – aż do zetknięcia z kowadełkiem. Taka konstrukcja ma kilka zalet: praca jest o wiele lżejsza (około 20% mniej wysiłku), możliwe jest cięcie twardych gałęzi, powierzchnia przecięcia jest gładka, dzięki czemu rana na roślinie szybciej się goi.

Marka Original Löwe to przede wszystkim produkty dla profesjonalistów, ale warto zwrócić na nie uwagę. Sekatory te muszą sprostać najwyższym wymaganiom, więc doskonale sprawdzą się także w rękach hobbysty.

Do testów otrzymaliśmy sześć sekatorów Original Löwe modelu 5. Jest to najmniejszy profesjonalny sekator kowadełkowy na świecie. Ma jedyne 17,5 cm długości i waży tylko 175 gram. Pomimo małych rozmiarów, potrafi z łatwością ciąć gałęzie o średnicy do 16 mm. Löwe 5 to narzędzie, które można zawsze mieć przy sobie zabierając się do pracy w ogrodzie.

Więcej o produktach Original Löwe można dowiedzieć się na stronie producenta: http://www.original-loewe.pl

Na stronie http://www.DoradztwoSadownicze.pl znajdują się porady filmowe na temat wykorzystania sekatorów Original Löwe do cięcia grusz i jabłoni - zobacz film...

Sprzedaż wysyłkową prowadzi sklep internetowy dystrybutora: http://www.sklep.agrosimex.pl

A teraz szczegóły przebiegu testu sekatorów Original Löwe.
Jak wspomniałem, mamy do rozdania 6 sekatorów, a konkretnie:
- 2 sekatory Löwe 5.107 - sekator kowadełkowy z ergonomiczną rączką,
Obrazek

- 2 sekatory Löwe 5.124 - sekator kowadełkowy z wydłużonym ostrzem,
Obrazek

- 2 sekatory Löwe 5.127 - sekator kowadełkowy z wydłużonym ostrzem i z ergonomiczną rączką.
Obrazek

A zatem 6 osób otrzyma sekator do testowania. Darmowe sekatory do testów mogą otrzymać użytkownicy naszego forum, którzy spełniają następujące warunki:
- Planują w ciągu najbliższych 3 tygodni zimowe cięcie w swoim ogrodzie i chcą podczas tego cięcia przetestować sekator Original Löwe
- Posiadają rangę ‘lubi podyskutować’ (min. 50 napisanych postów),
- Zdobyli co najmniej 1 punkt ‘pomógł’,
- Nie posiadają ostrzeżeń.

Harmonogram testu wygląda następująco:
1)Na zgłoszenia czekamy do 23 stycznia. Zgłaszamy się poprzez odpowiedź w tym wątku. Spośród osób, które się zgłoszą wybierzemy 6 osób, które mają największą liczbę napisanych postów na forum.

2) Po ogłoszeniu listy testerów roześlemy do nich sekatory (zgłoszenie jest jednoznaczne ze zgodą na przekazanie adresu do wysyłki dystrybutorowi sekatorów).

3) Następnie do 19 lutego czekamy na wyniki testów przeprowadzonych podczas zimowego cięcia. Oczywiście później również będzie można umieszczać posty, jednak bardzo prosimy aby pierwsze opisy pojawiły się do 19 lutego (obowiązkowe dla osób, które otrzymają darmowe sekatory do przetestowania). Opisy waszych wrażeń wraz ze zdjęciami proszę umieszczać w wątku "sekatory kowadełkowe Original Löwe - testy i opinie".

4) Za 3 najciekawsze opisy przyznane zostaną nagrody dodatkowe - zestawy nawozów ufundowane przez http://www.sklep.agrosimex.pl - do 28 marca możecie dopisywać dodatkowe opinie, wzbogacać Wasze opisy. Zwycięzcy zostaną wybrani pod koniec marca.

Ale to jeszcze nie wszystko. Dla osób, które już posiadają i używają sekatorów Original Löwe również mamy niespodzianki. Na 3 osoby, które w najciekawszy sposób zaprezentują na forum swoje sekatory Original Löwe dowolnego modelu czekają nagrody. Będą to zestawy akcesoriów i części zamiennych do sekatorów Original Löwe. Na te opinie (opisy + zdjęcia) czekamy do 28 marca i po tym terminie przyznamy nagrody. Te opinie proszę również wpisywać w wątku "sekatory kowadełkowe Original Löwe - testy i opinie".

Za sekatory do testowania oraz ufundowanie nagród dziękuję firmie AGROSIMEX.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!
Rafał
użytkownik usunięty

Zgłoszenie

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo chętnie przetestuję w swoim ogrodzie taki sekator, tym bardziej, że po artykule o nich bardzo nabrałam ochotę na zakup takiego profesjonalnego narzędzia do ogrodu.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Ja też z wielką przyjemnością mógłbym wypróbować sekator marki Lowe i podzielić się z Wami wynikami testu i spostrzeżeniami. Cięcia w tym roku mam dużo więc taki sekator by się przydał :] Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja również chętnie przetestuję sekator tej firmy, tym bardziej, że posiadam spory ogród a w nim i drzewa owocowe i krzewy ale także ozdobne krzewy np. róże. Poza tym w moim ogrodzie używałam już sekatorów różnych firm z mniejszym lub większym zadowoleniem, będę więc miała porównanie jak ma się ta marka do innych.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ja też jestem chętna, cięcia trochę mnie czeka i z przyjemnością zrobię to tym firmowym sekatorem. Będę miała porównanie, bo mam kilka innych sekatorów, w tym bardzo stary. Muszę zapytać Teściowej jak długo go posiada, bo to ona go kupiła.
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Nawet myślę o zakupie jakiegoś porządnego sekatora, czeka mnie podcięcie żywopłotu, i to na pół długości, dla nożyc elektrycznych to już za gruba średnica :( więc jeśli by była taka możliwość, to chętnie bym skorzystał i przetestował na 80 mb ligustru.
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witam
Sadek niewielki mam i przymierzam się do zimowego cięcia.Niestety , nie jestem zbyt długo na forum , więc nie wiem , czy uda mi się przetestować sekator. Ale chętna jestem :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Też bym zobaczył jak to działa, jakie są róznice między nim a standardowym sekatorem. :-D Do przycięcia mam winogron, krzewy i drzewka owocowe.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Na działce ciągle jest coś do cięcia i przycinania chętnie przetestuję ten sekatorek :-)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Też bym chętnie przetestowała :) Mój ogród po kilku latach zarastania powoli się przejaśnia ale do końcowego efektu jeszcze daleko... a do cięcia jeszcze sporo. Ostatnio nawet doprowadziłam do ruiny kolejny sekatorek i tak myślę by kupić jakiś porządniejszy.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Ja też bym chętnie przetestowała taki profesjonalny sekator. :-D a na działce ciecia mam sporo :-)
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
terka10
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-24, 08:42

opinia o sekatorze

Post autor: terka10 »

W czasie ubiegłorocznych wakacji znalazłam w lesie, zakopany w piasku, sekator. Posługiwałam się nim przez cały sezon, między innymi przycinając wiosną drzewka owocowe w moim sadziku. Spisywał się rewelacyjnie. Rzeczywiście nawet grubsze gałązki ciął bez problemów i nie wymagało to wysiłku. Dopiero dzisiaj czytając informacje o testowanych sekatorach zorientowałam się, że nie ma się co dziwić jakości jego pracy, bo znaleziony sekatorek to właśnie oryginalny Orginal Lowe :-D . Polecam wszystkim działkowiczom i pozdrawiam. Terka 10
Terka10
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

z przyjemnością bym przetestowała taki sekator, zimowe cięcie jest niezbędne z moim ogrodzie a stary sekator nie wytrzymał presji...
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

No.kupa narodu się zgłosiła , ja mam sekator , pordzewiał staruszek , ale naoliwi się wiosną i będzie dalej służył.......jakby co , przetestuję i markowy ...ale musu nie ma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Oj dużo chętnych na te kilka sekatorów :hyhy:
W moim ogrodzie drzew i krzewów do przycinania jest co niemiara. Co prawda mam kilka sekatorów różnej wielkości i do różnych gałązek, jedne nowsze inne wiekowe otrzymane w spadku po Mamie, ale jakbym się załapała na jeden to nie próżnowałby wcale. :D

Majka
Zablokowany