Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: rafaloku »

Na naszym rynku pojawiło się rewelacyjne rozwiązanie, ułatwiające regularne nawadnianie roślin i pomagające utrzymać je w dobrej kondycji. Chodzi tutaj o HYDROBox. Jest to innowacyjny produkt, który pozwala na zawsze odpowiednie nawodnienie rośliny. Po uprzednim namoczeniu umieszcza się go w doniczce lub bezpośrednio w ziemi w ogródku, przykrywając następnie korzeniami sadzonej rośliny. HYDROBox stanowi magazyn wody, którą w razie potrzeby roślina pobiera samodzielnie przez korzenie. Dzięki temu nasze rośliny mogą rosnąć szybciej i będą bardziej okazałe. Rozwiązuje to problem podlewania kwiatów np. podczas urlopu czy nieregularnych wizyt w ogrodzie działkowym. HYDROBox można stosować z nawozami. Produkt opracowany i wyprodukowany w Polsce. Więcej informacji na www.hydrobox.pl

O HYDROBox pisaliśmy również w naszym poradniku, w artykule HYDROBox - innowacyjne nawadnianie

Ile naprawdę jest warty HYDROBox? Sprawdzimy to na naszym forum!

10 osób z naszego forum otrzyma HYDROBoxy do przetestowania. Fundatorem HYDROBoxów do przetestowania, jak i nagród w 2 etapie konkursu jest firma GEOTABO.

Obrazek Obrazek

10 osób otrzyma HYDROBoxy do przetestowania. HYDROBoxy mogą otrzymać użytkownicy naszego forum, którzy spełniają następujące warunki:
- W ciągu najbliższego miesiąca będą sadzić rośliny doniczkowe lub ogrodowe, co umożliwi umieszczenie pod roślinami HYDROBoxów.
- Nie byli karani za łamanie regulaminu forum.

Harmonogram testu wygląda następująco:

1) Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 maja. Zgłaszacie się poprzez odpowiedź w tym wątku. Wasze wpisy będą ukryte do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń.

2) W zgłoszeniu proszę wyrazić chęć otrzymania HYDROBoxu do przetestowania, a także uzasadnić dlaczego chcecie go wypróbować. Np. napiszcie jakie rośliny będziecie sadzić, jaką macie glebę w ogrodzie, jakie napotykaliście problemy z nawadnianiem roślin i jak się to odbijało na ich kondycji. Innymi słowy - udowodnijcie, że HYDROBox jest Wam potrzebny. Zachęcam aby do wpisu dołączać zdjęcia Waszego ogrodu, roślin i donic lub miejsc, gdzie zamierzacie posadzić rośliny z zastosowaniem HYDROBoxów.

I bardzo ważne - każdy uczestnik może do testowania wybrać 1 HYDROBox dowolnego typu. Dlatego proszę aby w zgłoszeniu konkursowym określić, który HYDROBox chce się otrzymać. Informacje o dostępnych rodzajach/rozmiarach HYDROBoxów znajdziecie na stronie www.hydrobox.pl Produkt jest dostępny w dwóch seriach HYDROBox GARDEN (do ogrodu) oraz HYDROBox HOME (do roślin doniczkowych)

3) Spośród osób, które umieszczą wpisy wyrażające chęć udziału w teście wybierzemy 10 osób, których zgłoszenia konkursowe będą najciekawsze i najbardziej przekonywujące. Wyboru osób, które otrzymają HYDROBoxy do przetestowania dokona fundator nagród.

4) W ciągu 7 dni od zakończenia przyjmowania Waszych zgłoszeń, podamy listę osób, które otrzymają HYDROBoxy. Informacja ta zostanie podana w niniejszym wątku, a także przekazana wybranym osobom na PW.

5) Osoby wybrane jako testerzy HYDROBoxów zostaną poproszone na PW o podanie adresów, na jakie mają być wysłane HYDROBoxy. Adresy te zostaną przekazane fundatorowi nagród, który wyśle HYDROBoxy do osób biorących udział w teście. Udział w konkursie oznacza zgodę uczestnika na przekazanie adresów fundatorowi nagród i wysłanie nagrody na wskazany adres.

6) Osoby, które otrzymają HYDROBoxy proszone są o pokazanie ich na forum, a także umieszczenie relacji z sadzenia roślin z HYDROBoxami oraz prowadzenie regularnych obserwacji jak HYDRBoxy wpływają na wzrost roślin. W tym celu na forum zostanie utworzony osobny wątek „HYDROBox - testy i opinie”. Na Wasze relacje będziemy czekać do 15 lipca.

7) W wątku z opiniami mogą wypowiadać się też inne osoby zarejestrowane na forum, które kupiły HYDROBox na własną rękę i chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

8) Wśród osób, które przedstawią opinie na temat HYDROBoxów wybranych zostanie dwóch autorów najciekawszych opinii i relacji z zastosowania HYDROBoxów. Wyboru autorów najciekawszych opinii dokona fundator nagród. Osoby te otrzymają:

1 miejsce - zestaw HYDROBoxów o wartości 500 zł
2 miejsce - zestaw HYDROBoxów o wartości 300 zł
3 miejsce - zestaw gadżetów z logo PoradnikOgrodniczy.pl (torba + długopis)

Jak widzicie nagrody są wartościowe, jest o co powalczyć! Macie też możliwość wzięcia udziału w teście innowacyjnego produktu, który na zawsze może zmienić podejście do nawadniania roślin... Zapraszam Was do udziału w naszym teście HYDROBoxów :ok:
Rafał
anepol
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-14, 08:36

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: anepol »

Witam. Chętnie przetestowałabym taki HYDROBox we własnym ogrodzie, żeby wiedzieć czy w przyszłości warto to rozwiązanie stosować również w ogrodach moich klientów. W planie mam posadzić kilka krzewów zimozielonych Podłoże, w którym będą sadzone jest dość piaszczyste, nie magazynuje wody i szybko się przesusza. Mimo podmiany podłoża pod sadzony krzew straty w roślinach zwłaszcza po zimie są nieuniknione. Rododendrony i pierisy nie radzą sobie w tak trudnych warunkach. Oczywiście jest rozwiązanie nie sadzić ich, ale z drugiej strony jeśli zastosowanie HYDROBox miałoby rozwiązać ten problem to tylko sadzić i cieszyć się ich pięknem z roku na rok. Pozdrawiam zespół PO.
rusianka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-13, 23:49

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: rusianka »

Byc może Hydrobox rozwiałby moje obawy o clematisy podczas krótkich delegacyjnych wyjazdów. W maju zamierzam dokonać rewolucji na balkonie, ukwiecić go clematisami . Miejsca szczególnie słoneczne będą wymagały częstszego podlewania, może z hydroboxem pozostałyby w dobrej kondycji do mojego powrotu? ;-) Ania Rusiecka
Paweł3
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-28, 18:41

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: Paweł3 »

witam
Chciałbym otrzymać HYDROBox do przetestowania. Niedługo będę przesadzał swoje drzewka bonsai-ficus redusa. Drzewko to wymaga odpowiedniej wilgotności gleby. Jeśli jest za mała drzewko nie rośnie, a liście momentalnie robią się żółte i roślina je zrzuca. Jeśli jest za dużo wody korzenie rośliny zaczynają gnić co z wiadomych powodów jest dla rośliny zabójcze. W tym roku udało mi się wyhodować śliczne sadzonki nowych drzewek bonsai :) są cudowne. Nie chcę ich zmarnować dlatego HYDROBox jest mi do tego niezbędny.
Wybieram HYDROBox HOME M
Pozdrawiam
Miłośnik bonsai
midem
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-30, 22:26

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: midem »

Czekam na przesyłkę z jabłonką, piennym agrestem, pienną poprzeczką, dwoma powojnikami. Będę obsadzał skrzynki balkonowe (6), ale czekanie z sadzeniem tego do drugiej połowy maja nie ma większego sensu. To już nawet na pomidory jest zbyt późno. Pozdrawiam
midem
krzewicka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-04-29, 08:12

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: krzewicka »

Witam! Tak!Chcę zdobyć darmową próbkę HYDROBox-u. Mieszkam w Białej Podlaskiej - a u nas laski,piaski i karaski- tak od dawna określa się żyzność naszego regionu.Przepuszczalność naszych gleb jest tak wysoka,że naszym roślinom najbardziej odpowiadałby codzienny rzęsisty deszcz - co oczywiście jest raczej nie możliwe.Posiadam działkę w ROD "Pod Lasem". Mamy studnie abisynki - jedną na sześciu działkowców -tak że jest spory kawałek nosić wodę. Każde ułatwienie pod tym względem byłoby nieocenione tym bardziej że na przestrzeni ostatniego roku mocno podupadł mój kręgosłup. Pozdrawiam! Maria Krzewicka
BogdanS
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-31, 10:45

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: BogdanS »

Będę sadził między innymi pomidory, pod osłoną. Bardzo ułatwiłoby mi to uprawę, gdyż nie musiałbym tak często podlewać roślin - o ile tak działa ten HYDROBox.
Z przyjemnością podzielę się uwagami na temat uprawy z zastosowaniem tego wynalazku.

Pozdrawiam - Bogdan Sołdon
terina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-30, 14:58

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: terina »

Od kilku miesięcy jesteśmy z mężem posiadaczami działki budowlanej. Droga do wymarzonego domu na starość / jesteśmy z grupy 55+ /daleka, ale pierwsze roślinki już mogą cieszyć. Tak więc późną jesienią , gdy już dokuczały pierwsze przymrozki, zaryzykowaliśmy i posadziliśmy kilka drzewek owocowych. Choć zima była dość długa i uciążliwa, drzewka odpłacają się za czułość z jaką je otulaliśmy. Cudownie jest patrzeć na pierwsze budzące się pąki mając świadomość, że ich życie zależało od nas. Wiosną pojawiły się porzeczka, żurawina, zioła oraz wysiane warzywa. Ponieważ ziemia jest piaszczysta i lekka wzbogaciliśmy ją obornikiem przywiezionym ze wsi. Mąż uwielbia hodować pomidory, ale...
No właśnie, to "ale" to brak wody na działce a w pobliżu nie ma żadnego hydrantu. Do posiadanych już roślin wozimy wodę 8 km. Mąż niczym Mac Gayver zdobywa każdą kroplę deszczówki, ale jak na złość deszcz nie chce padać. Pomidor to wymagająca roślina, więc znów plany ograniczyły się do 2 krzaków na balkonie.
I oto dziś odczytując e-mail dowiedziałam się o możliwości przetestowania HYDROBoxu. W naszej sytuacji to byłaby szansa zrealizowania choć namiastki naszych marzeń. Tu byłby wykorzystany w warunkach dla których został stworzony.
Wówczas sami z przekonaniem moglibyśmy zakupić go dla innych roślin, a także śmiało polecać innym.
ACH.... już widzę piękne krzaki, na których wiszą dostojnie dorodne pomidorki mieniące się w słońcu swoją czerwienią a ich smak czuję w ustach. Czy to tylko sen, czy może okazać się prawdą?
Maciek Bambini
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-30, 21:16

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: Maciek Bambini »

Chciałbym wyrazić chęć otrzymania HYDROBox-u do przetestowania, ponieważ... myślę, że jestem osobą, której szukacie! :) w ubiegłym roku prowadziłem badania do swojej pracy inżynierskiej, której temat brzmiał: "Zastosowanie hydrożelu Aqua Terra jako komponentu podłoży ogrodniczych". Badania przeprowadziłem jako student Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wyniki opracowałem w oparciu o w/w superabsorbent i rośliny: koleus Blumego i niecierpek Waleriana.
Osobiście mógłbym w tym sezonie przeprowadzić badania produktu w dwóch wariantach:
- HYDROBox Garden 1x1 z borówką amerykańską; krzew sadzę w ogrodzie przydomowym, a charakteryzuje się on dużymi wymaganiami wilgotnościowymi, z racji specyficznego systemu korzeniowego.
- HYDROBox Home S z uczepem rózgowatym lub surfinią; rośliny te sadzę na balkonie w donice i oba gatunki również charakteryzują się dużymi wymaganiami wodnymi.

pozdrawiam,
M. H. (Bambi)
euro_pl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-01, 21:24

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: euro_pl »

Witam serdecznie,
W związku z konkursem na testowanie HYDROBoxów chciałbym zgłosić chęć otrzymania tego nowego rozwiązania.
Chciałbym otrzymać do testowania HYDROBox do ogrodów w formie 2x2 i rozmiarze 20x20x4 oraz pojemności 1300cm3.
Taki HYDROBox chciałbym zastosować do jednego z moich Oleandórw, które są już małymi drzewkami, są u mnie od małej sadzonki. Niestety ze względu na dość duże rozmiary i dużą powierzchnię transpiracji wymagają one regularnego i obfitego podlewania, generalnie w okresie letnim muszę liczyć się z minimum trzykrotnym podlewaniem jedną konewką o pojemności 15l już odstanej wody o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia tak aby rośliny nie gubiły kwiatów. W moim przypadku tak obfite podlewanie jest nieco kłopotliwe ponieważ pracuję zawodowo i przez dużą część dnia jestem poza domem i ogrodem co nieraz powodowało lekkie przesuszenie roślin a w konsekwencji żółknięcie i opadanie liści, taka roślina nie kwitnie tak obficie jak roślina z dopilnowanym podlewaniem. Także HYDROBox jest wręcz wymarzonym i koniecznym rozwiązaniem aby móc w pełni delektować się pięknym kwitnieniem jakim rośliny te potrafią się odwdzięczyć gdy są "dobrze traktowane". Jak widać na dołączonych fotografiach posiadam trzy tak duże egzemplarze Nerium Oleander i chciałbym do jednego zastosować HYDROBox tak aby zaobserwować różnicę w wyglądzie jak i w kwitnieniu rośliny wyposażonej w HYDROBox oraz rośliny z tradycyjnym podłożem bez HYDROBoxu. Oczywiście donice, w których są moje oleandry są już zbyt małe oraz mocno popękane, proszące o wymianę.
Mając na uwadze powyższe będę bardzo wdzięczny gdybym mógł znaleźć się wśród 10 osób, które będą miały szczęście testować HYDROBox.
Pozdrawiam
Przemysław Demidziuk
Załączniki
DSCN1368..jpeg
DSCN1364..jpeg
DSCN1365..jpeg
DSCN1366..jpeg
Działkowiczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-05-02, 11:27

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: Działkowiczka »

Witam,

Uważam, że możliwość przetestowania HYDROBox HOME to fantastyczna możliwość znalezienia skutecznego sposobu na piękny i zielony dom i balkon mojej mamy :) Niestety często zapomina o podlewaniu swoich roślinek. W tym roku postanowiłam ozdobić jej balkon kwiatami. Obecnie jestem na etapie szukania jednorocznego pnącza, które przyozdobi jedną ze ścian. Do tej pory przyozdobiłam jedną dużą donicę kwiatami w kolorach bieli i ciemnego różu, a teraz przyozdabiam jeszcze kosz wiklinowy w podobnej tonacji.
Sama bardzo kocham rośliny i jestem aktywną weekendowo działkowiczką :) Jeśli rozwiązanie z HYDROBox HOME przyniosłoby efekty, wtedy zastanowiłabym się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania na swojej działce dla roślin wymagających częstego nawadniania :) Niestety działkę odwiedzam tylko w dni wolne od pracy.

Pozdrawiam

Działkowiczka
jer79
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-05-02, 23:09

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: jer79 »

:padam: Proszę o uwzględnienie mojej skromnej osoby jako kandydata do otrzymania testu HYDROBox-u.
Posiadam 2 duże działki typu amatorskiego 1.35 ha - 30 ar.roślinność różna , 1.05 stary sad.
Oraz w innym miejscu działkę 30 ar. którą zaczynam zagospodarowywać różnoraką roślinnością , nasadzeniami roślin
ozdobnych i owocowych .
O ile poprzednia działka ma znakomite stosunki wodne , oraz glebę również w związku z tym kl.II i III , to ta nowa działka
to prawdziwe wyzwanie .
Gleba kl.VI , wymagająca nawadniania pod niektóre gatunki roślin które zaplanowałem.
W tej sytuacji test HYDROBox-u jest bardziej pożądany , niż kania dżdżu.
Hanna G
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-04, 13:52

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: Hanna G »

Jestem działkowiczką Ogrodu Rodzinnego w Radomiu. Powiedzieć, że działka jest moim hobby to za mało – działka jest moją miłością i do tego odwzajemnioną. Niestety nawadnianie jest często moim problemem, z którym próbuję walczyć od lat. Powody są różnorakie. Ponieważ jest to Ogród Rodzinny, w celu oszczędności są wyznaczone godziny „puszczania wody”. Wiadomo więc, że przy dużym poborze wody (ogród liczy 268 działek), ciśnienie jest bardzo małe i nie zawsze rośliny można podlać jak tego potrzebują, tym bardziej iż ziemia jest piaszczysta. Druga sprawa godziny udostępniania wody. Niestety moja działka jest mocno nasłoneczniona i w lecie w godzinach dopołudniowych (9 -11) raczej unikam podlewania, aby nie zaszkodzić nagrzanym roślinom. Dbam o swoje kwiaty, krzewy i drzewa , oczywiście też o warzywa, więc odpowiednim nawadnianiem interesuję się od dawna. Stosowałam już hydrożel, niestety dla emerytki koszty przekraczają możliwości. W ubiegłym roku dla krzewów i drzew kupiłam i stosuję linię kroplującą. Największe problemy mam z dogodzeniem swoim pupilkom – funkiom. Jak wiadomo lubią wilgotne podłoże , ale nie wolno ich podlewać na liście. Na pewno takie HYDROoxy spełniły by ich wymagania. Funkii mam całą kolekcję, w planach dosadzenie nowych odmian, więc na pewno byłoby widać porównywalne efekty użycia takich HYDROBoxów. Pozwalam sobie przesłać ich zdjęcie i wycinek opisu z mojej pracy konkursowej, której zostałam laureatką w 2011r.
„Na specjalnej rabacie, rosną nastepne piękności – funkie. Rozłożyły swoje liście jak baby spódnice i na pewno nie pozwolą panoszyć się tu chwastom.
Oj! Mają one swoje wymagania, mają. One nie lubią jak im słońce za długo w oczy świeci. Co tu dużo mówić – „jak mamy ładnie wyglądać, to proszę nam dogadzać”. Trzeba było rusztowanie pod winorośl przedłużać, by więcej cienia miały, lepiej im na „liścia nie stawać”. Teraz puszą się urodą liści i nie przejmują się, że na ich kwiaty mało kto zwróci uwagę.”

Serdecznie pozdrawiam działkowiczka z Radomia – Hanna Giełżecka
Załączniki
DSC007612.JPG
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: dziwaczek »

Lubię różnego rodzaju eksperymenty, niezależnie od uzyskanego wyniku. Największą frajdę sprawia mi okres obserwacji, trochę mniejszą opracowanie wyników :lol:
W mojej roślinnej pasji także różne drobne eksperymenty przeprowadzam: najczęściej wysiewam nasionka przywożone przez znajomych z różnych części świata, czasem ukorzeniam jakieś gałązki. W tym roku zaplanowałam wysiew kiwano i porównanie plonowania w ogrodzie i na tarasie w donicy. Nasionka pozyskałam z owocu, 30 marca zostały posiane po 3 szt do doniczek. Wykiełkowały szybko - w jednej doniczce dwa, a w drugiej trzy. Teraz czekam na wyższe temperatury by je wysadzić. Martwiłam się tylko czy na południowym tarasie nie uśmiercę roślinki w upały podczas krótkiej nieobecności.
Roślinki po 4 tygodniach od wysiewu
Roślinki po 4 tygodniach od wysiewu
Gdy przeczytałam o konkursie i możliwości testowania, pomyślałam, że chętnie bym przetestowała HYDROBox. Mogłabym posadzić kiwano w dwóch jednakowych donicach, do jednej włożyć HYDROBox. Mam południowy taras, na którym panują trudne warunki dla roślin, szczególnie chodzi o dostarczanie odpowiedniej ilości wody. Byłaby to doskonała okazja dla porównania czy rzeczywiście można rzadziej taką roślinę podlewać, jak ona rośnie i owocuje. Mam dwie jednakowe spore donice (ok. 15 l), myślę, że należałoby tu użyć HYDROBox GARDEN 1x2.
Donice już czekają na lokatorów
Donice już czekają na lokatorów
Gdyby udało mi się uzyskać możliwość testowania HYDROBoxu, oczywiście będę relacjonować na bieżąco swój eksperyment. :-D
Pozdrawiam
elka
rynioknz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-24, 22:23

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: rynioknz »

:-) WITAM CHCIAŁBYM PRZETESTOWAĆ DWA RODZAJE TEGO TYPU SPOSOBU NA DOWADNIANIE ROŚLIN A ZE SZCZEGÓLNIE WIDOK ROŚLIN I ICH UROK PIĘKNEJ ZIELONEJ ROŚLINY DAJE POCZUCIE CZĘGOŚĆ DO SPEŁNIENIA W TYM SZARYM ŻYCIU UWIELBIAM TO ZE DAJE ROŚLIN TO CO POWINNA ONA NAM POKAZAĆ A SAM JESTEM DUMNY Z REZULTATU CZYM MOGĘ SIĘ WTEDY POCHWALIĆ I ZAREKLAMOWAĆ ZNAJOMYM JEDNO TO ZAMONTOWAŁ NA BALKONIE A DRUGIE NA DZIAŁCE POZDRAWIAM WASZ SYMPATYZUJĄCY STAŁY CZYTELNIK
ODPOWIEDZ