Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: tadek »

.

Nazywam się Tadek.

Jestem posiadaczem wyjątkowego ogródka,
który jest dla mnie osobistą dżunglą, w której lubię spędzać każdą wolną chwilę.
Na zdjeciu mój ogródkowy raj, który zapewnia mi wiele ciekawych zajęć, gdzie mogę odpoczywać, lub przyjmować gości...
Na zdjeciu mój ogródkowy raj, który zapewnia mi wiele ciekawych zajęć, gdzie mogę odpoczywać, lub przyjmować gości...
-----------------------------------------------------------------------------------------
Jestem zainteresowany testowaniem Hydroboxu w swoim ogródku.

Chcę na podstawie przesłanego przez was Hydroboxu do przetestowania, osobiście przekonać się o jego skuteczności działania, a następnie podzielić się swoją opinią, i zaobserwowanymi zmianami w roślinie, opisują je na stronie Forum Poradnika Ogrodowego.

Przesłany przez was Hydrobox wykorzystałbym do nawadniania truskawek, wobec czego potrzebowałbym go w postaci rury pojedynczych długości 100 cm, które są przewidziane do roślin jagodowych (maliny, truskawki), winorośli, pnączy, żywopłotów.
HYDROBox Garden
Jest to linia przeznaczona do ogrodów przydomowych i na działki. Ułatwia sadzenie i pielęgnacje roślin. Idealne pod krzewy, iglaki, byliny, drzewa, itp.
GARDEN – o pojemności od 320 cm3 do 6000 cm3 HYDROBox GARDEN powinien być zbliżony do wielkości bryły korzeniowej sadzonej rośliny. Dla większych roślin można instalować kilka HYDROBoxów. O zastosowaniu przeczytacie pod linkiem...
Tryskawki, aby dobrze owocowały, i mialy soczyste i duże owoce (zresztą jak wszystkie rośliny), muszą być regularnie nawadniane, szczególnie podczas suszy.
Sadzonki truskawek kupiłem w kwietniu 2012r., nazywają się Albion. Są to truskawki owocujące od wiosny do jesieni. Kupiłem ich 10 szt.
Na zdjęciu: Krzaczek truskawki Albion
Na zdjęciu: Krzaczek truskawki Albion
W tym roku po rozmnożeniu, mam już 42 krzaczki, które planuję uporządkować, po przez przesadzenie ich, na inne docelowe miejsce, a Hydrobox bardzo mi w tym pomógł.
Na zdjęciu: Truskawki czekające na uporządkowanie
Na zdjęciu: Truskawki czekające na uporządkowanie
Na zdjęciu: Truskawki z innej perspektywy. Za truskawkami widać (zaznaczony czerwoną, przerywaną linią) fragment uszykowanej grządki na którą chcę je przesadzić.
Na zdjęciu: Truskawki z innej perspektywy. Za truskawkami widać (zaznaczony czerwoną, przerywaną linią) fragment uszykowanej grządki na którą chcę je przesadzić.
Na zdjęciu: Spojrzenie na grządkę do zagospodarowania z drugiej strony.
Na zdjęciu: Spojrzenie na grządkę do zagospodarowania z drugiej strony.
Na zdjeciu: Zaznaczyłem czerwoną, przerywana linią całą grządkę widoczną z oddali, w całości.<br />Zeszłego lata miałem posadzone w tym miejscu ogórki....
Na zdjeciu: Zaznaczyłem czerwoną, przerywana linią całą grządkę widoczną z oddali, w całości.
Zeszłego lata miałem posadzone w tym miejscu ogórki....
Ziemie w ogrodzie mam dość fajną, mógłby mi pozazdrościć jej nie jeden ogrodnik. :hyhy:
Jest to mieszanka iłu, piasku i gliny, wzbogacana regularnie przeze mnie ziemią kompostową.
Ziemia ta nie jest za ciężka ani za lekka, nie magazynuje też zbyt dużo wody, to znaczy nie jest jak to bywa w przypadku dużej ilości iłu lepiąca się po deszczu.
O obfitości składników odżywczych w mojej ziemi, (oczywiście w miejscach gdzie zastosowałem ziemię kompostową), możne zaświadczyć powyższe zdjęcie, przedstawiające rasowego słonecznika.
O obfitości składników odżywczych w mojej ziemi, (oczywiście w miejscach gdzie zastosowałem ziemię kompostową), możne zaświadczyć powyższe zdjęcie, przedstawiające rasowego słonecznika.
Na powyższym zdjęciu: Rozsypywanie ziemi kompostowej.
Na powyższym zdjęciu: Rozsypywanie ziemi kompostowej.
Pod tym LINKIEM, mozecie podejżec inne okazy z mojego ogródka, które podobnie jak słonecznik korzystały z dobroci ziemi kompostowej.
______________________________________________
A nawiązując jeszcze do punktu 6, który znajduje się w ogłoszeniu o zgłaszaniu się chętnych do testowania produktu Hydrobox, cytuję:
6) Osoby, które otrzymają HYDROBoxy proszone są o pokazanie ich na forum, a także umieszczenie relacji z sadzenia roślin z HYDROBoxami oraz prowadzenie regularnych obserwacji jak HYDRBoxy wpływają na wzrost roślin.

Przykładem, jak wygląda przeze mnie opisywany produkt w praktyce, może być chociażby opis wysiewu nasion Langestromei, który opisałem sa stronie Forum Poradnika Ogrodniczego, pod tytułem: Lagerstremia indyjska - od nasion aż po kwiaty

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
bban
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2013-05-13, 10:35

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: bban »

Witam serdecznie !

Chciałam wypróbować Hydrobox , ponieważ pracuję do 18 a potem na działkę 'Relax" , moja ma 320 m kw . byłoby pięknie móc nie martwić się czy " maluchy mają co pić " , to byłby dla mnie pracującej działkowiczki wspaniały wynalazek - jeśli by się sprawdził naturalnie .
W środę 15 maja mam jeszcze wysadzic papryczkę i pomidory i znów dużo konewek ciepłej wody będę musiała im zanieść , bo zimna woda nie wchodzi w rachubę .
uprzejmie proszę o próbkę Hydrobox . Pozdrawiam Barbara
kasiorek1970
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2013-05-14, 10:22

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: kasiorek1970 »

Witam serdecznie,
Korzystając z okazji możliwości zdobycia do testowania HYDROBoxu chciałabym zgłosić chęć jego otrzymania.
Chciałabym otrzymać HYDROBox Garden w formie 2x2 o wymiarach 20 x 20 x 4.
W tym roku tak jak i w poprzednim (niestety w ubiegłym sezonie nie stosowałam HYDROBoxu) chciałabym wsadzić wprost do gruntu na okres letni Daturę (Bieluń). Ze względu na dość duże wymagania wodne i pokarmowe HYDROBox świetnie sprawdziłby się jako taki zapas wody pod korzeniami. Moja Datura jest rośliną 3 letnią, która jest przycięta tak aby mocno się rozkrzewiła i dała dużo odrostów bocznych, które w sezonie powinny bujnie zakwitnąć. Dla lepszego wyobrażenia przesyłam zdjęcia rośliny oraz miejsca w którym chciałabym aby rosła w tym sezonie.
Będę bardzo wdzięczna gdybym mogła dla Państwa i dal innych forumowiczów testować, wnioskując po opisie tak rewelacyjne rozwiązanie.

Pozdrawiam
Grażyna Prus
Załączniki
W tym miejscu chciałabym posadzić Daturę
W tym miejscu chciałabym posadzić Daturę
DATURA I.JPG
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: Petrus »

Witam serdecznie. Z wielką przyjemnością chciałbym przetestować HYDROBox- y. Pierwszy raz spotykam się z tego typu nowością, i jestem bardzo ciekawy efektów jakie można osiągnąć dzięki temu 'wynalazkowi' ;-) W najbliższym czasie będę tworzy rabatkę przy ogrodzeniu. Miejsce jest słoneczne, słońce świeci od godzin rannych aż do godziny 17 więc ziemia szybko się nagrzewa, dodatkowo fundamenty i płot poprzez nagrzanie pobierają sporo wilgoci. Ziemia jest średniej jakości, dlatego wilgoć w tym miejscu jest ważna aby posadzić rośliny, które chcę uwzględnić w projekcie. Planuję w tym miejscu posadzić trawy ozdobne, te które wymagają wilgotnej gleby, oraz niskie krzewy iglaste, parę sztuk żurawek, które potrzebują wilgotnej gleby, aby w pełni mogły ukazać swoje walory.
Myślę, że jest to dobry przykład do przetestowania HYDROBoxów i sprawdzić ich przydatność w uprawie roślin.
Jeżeli będę osobom, której uda się dostać owy produkt, chętnie poproszę o HYDROBox GARDEN (do ogrodu) :-D
Niżej pokazuję zdjęcie miejsca (przyszłej rabaty), która z wykorzystaniem HYDROBoxów w przyszłości powinna olśniewać piękną zielenią roślin i kolorami kwiatów :-D


Pozdrawiam serdecznie. :)
Załączniki
Widok podłużny.
Widok podłużny.
DSC04116.JPG
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: rafaloku »

Dziękuję bardzo za Wasze zgłoszenia do testu HYDROBoxów. Czekamy teraz na werdykt jurorów. Proszę o trochę cierpliwości.
Rafał
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: rafaloku »

Mam już listę osób wybranych do testu HYDROBoxów. Osoby z tej listy proszę o podanie adresów, na jakie mamy wysłać HYDROBoxy. I bardzo ważne - przy nazwach użytkowników dopisałem wybrane przez Was typy HYDROBoxów. Osoby, które nie podały jaki typ HYDROBoxu chcą, bardzo proszę o uzupełnienie tej informacji wraz z adresem!

A oto lista osób, które dostaną HYDROBoxy do testowania:
1) Paweł3 (HYDROBox HOME M)
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149201

2) krzewicka
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149244

3) terina
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149296

4) Maciek Bambini (HYDROBox Garden 1x1 lub HYDROBox Home S)
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149308

5) euro_pl (HYDROBox do ogrodów w formie 2x2 i rozmiarze 20x20x4)
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149349

6) Hanna G
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149486

7) dziwaczek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149684

8) Tadek (rura pojedyncza długości 100 cm, do roślin jagodowych)
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149875

9) Kasiorek1970 (HYDROBox Garden w formie 2x2 o wymiarach 20 x 20 x 4)
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149958

10) Petrus
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/test ... ml#p149979
Rafał
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Testujemy HYDROBox - zdobądź darmową próbkę!

Post autor: rafaloku »

W dniu dzisiejszym są wysyłane HYDROBoxy do 10 osób z powyższej listy. Nadawcą paczek będzie firma Geotabo, producent HYDROBox.

Utworzyłem też wątek HYDROBox - innowacyjne nawadnianie - testy i opinie, w którym możecie pokazywać otrzymane HYDROBoxy, relacje z ich instalacji i opisy jak to działa. Do udziału w II etapie konkursu/testu zapraszamy wszystkich posiadaczy HYDROBoxów, nie tylko naszych testerów ale również każdego kto kupił HYDROBox na własną rękę i może obserwować efekty jego działania. Atrakcyjne nagrody czekają na autorów najciekawszych opinii i relacji ze stosowania HYDROBox ;-)
Rafał
ODPOWIEDZ