Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
dreamboat
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2018-04-06, 22:47

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: dreamboat »

Witam,
Zgłaszam chęć udziału w testach (konkursie) i otrzymania darmowej próbki trawy SAMOzagęszczającej. Prowadzę firmę ogrodniczą i u wielu moich Klientów borykam się z uzupełnianiem ubytków w trawnikach po zimie lub w wyniku niewłaściwej samodzielnej pielęgnacji trawnika. Chętnie przetestuję działanie tego gatunku. Jeśli to, co piszecie w reklamach i materiałach promocyjnych okaże się prawdą, trawa SAMOzagęszczająca na stałe zagości w naszej ofercie, a pewnie i zostanie główną używaną mieszanką, co by mnie ogromnie cieszyło, bo zaoszczędzi mi sporo pracy i wysiłków związanych z przywracaniem zniszczonych trawników do stanu świetności.

Pozdrawiam :)
GRAZYNA
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 14:03

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: GRAZYNA »

Witam
Chciałabym brać udzial w teście trawy samo zagęszczjącej. Posiałam trawę w 2016 i mam w niektórych miejscach gołe place. I chciałabym uzupełnic place trawą zagęszczającą . Proszę o próbkę trawy.
Pozdrawiam
Grażyna
Julita
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 14:42

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: Julita »

Zakładam trawnik obok domu, ziemia trudna w uprawie, ciężka ,zbita. Pod trawnik skopałam, przetrzepałam z chwastów , dostałam ziemi do trawników. Nie wiem jaką trawę zasiać aby była długo zielona i trwała.
Asterix
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 13:45

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: Asterix »

Witam. Jestem w trakcie podejmowania decyzji, jakiego rodzaju trawą uzupełnić łyse placki na trawniku. Zaintersował mnie artykuł o samo zagęszczającej się trawie i chętnie wypróbowałabym ją z docelowym zakupem na większy teren. Trawnik w lecie wygląda ładnie, ale... psy starają się w sposób naturalny zeszpecic go. W dodatku w tzw. terenie dominuje podłoże gliniaste, po którym chodzimy, psy biegają, pozostawiając wyślizgane do gołej ziemi kawałki trawnika. Muszę więc zrobić dosiewkę nasion trawnika polskiego (bo taki mam) albo właśnie trawy samo zagęszczającej SUBSTRAL. Dlatego tez na pewno przydałaby się próbka, która pomogłaby w podjęciu decyzji o zakupie wiekszej ilości. Na pewno podzieliłabym się opinią o skuteczności stosowania tej trawki.
Musze działać tym bardziej, że juz przeprowadziłam wertykulację, a więc tylko ... do roboty :)
Załączniki
trawnik 1
trawnik 1
trawnik 2
trawnik 2
trawnik 3
trawnik 3
bozlaw
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 15:45

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: bozlaw »

Witam
Zgłaszam się do testów trawy samo zagęszczającej. Posiadam trawniki w dwóch różnych miejscach ale obydwa wymagają pilnej dosiewki ;-) Mam też miejsce gdzie chcę założyć trawnik. Pozdrawiam B.Ł.
sylwia_zw
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-27, 16:31

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: sylwia_zw »

Witam,
od kilku miesięcy mieszkam w nowym domu co było moim marzeniem od lat. Głównie ze względu na ogród, bo to moja pasja. Teraz nadszedł czas na zakładanie trawnika. Dzisiaj odebrałam przesyłkę z nasionami trawy. W przyszłym tygodniu jestem już umówiona na przygotowanie terenu pod wysiew - równanie, glebogryzarka, bronowanie. I będzie można już wysiewać. Dlaczego chciałabym próbkę samozagęszczającej trawy? Ponieważ mogę wyraźnie wydzielić obszary z trawą samozagęszcząjącą i trawą którą ja wybrałam. Będzie można łatwo porównać efekty działania w tych samych warunkach co nie jest możliwe przy dosiewaniu trawy na gołe placki. No a poza tym lubię eksperymenty w ogrodzie i sama dla siebie robię relacje z tego co się sprawdza a co nie, więc zadanie konkursowe jest dla mnie naturalnym sposobem działania.
Lilla
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 16:32

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: Lilla »

hej!!! ;-)
to dobry pomysł na dosianie trawy samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ u mnie.Po upalnym lecie w zeszłym roku(tak przypuszczam),mam wiele ubytków w swoim niedużym trawniku(tzw.dziury). :-( Wygląda smutno ,a tu wiosna już.Mojemu trawniczkowi potrzebna rekonstrukcja,aby w lecie cieszył moje kochane wnuki i resztę rodziny.Stanowisko w słońcu i półcieniu i w towarzystwie orzecha włoskiego.Do lata, do lata po trawie będę szła :-D :
Pozdrawiam milutko ,wszystkim życzę udanych zielonych trawniczków.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: erazm »

A na ile m² powierzchni jest opakowanie 250g Trawy SAMO zagęszczającej SUBSTRAL do przetestowania.
klensnik53
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 18:10

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: klensnik53 »

Witam. Zakupiłem już wcześniej na próbę małą paczkę trawy. Jeszcze jej nie wsiałem. Jednak z tego co widzę będzie jej za mało. Mam pieska, który sukcesywnie "wypala" mi trawę sikając na nią. Uważam, że warto wypróbować na moim trawniku tak reklamowaną nowość.
tlewicka51@gmail.com
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-27, 18:40

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: tlewicka51@gmail.com »

Witam proszę o przyjęcie mojego trawnika do testowania trawy zagęszczającej. Mieszkam w pobliżu lasu i mój trawnik niestety pozostawia wiele do życzenia. Próbowałam już różnymi trawami uzupełniać placki wyłysiałe jednak niestety bez większych efektów. Pokładam nadzieję, że właśnie ten rodzaj trawy może spełnić moje oczekiwania i pozwoli mi cieszyć się gęstym trawiastym dywanikiem. :mrgreen:

Z pozdrowieniami i oczekiwaniem
Teresa Lewicka
Bodek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 22:53

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: Bodek »

Dobry wieczór.
Na jesieni kret zrobił trochę kopców na działce. już się wyniósł, a ja rozgarnąłem ziemie. Jednak "placki" gołej ziemi zostały. W tych miejscach posiałbym trawę samo zagęszczającą. Kolejnym miejscem jest kawałek ok. 5 m kw, gdzie co roku wysiewam trawę, ale po zimie nic z niej nie zostaje. Może więc tym razem ta trawa samo zagęszczającą da radę?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: Elzbieta M »

I ja zgłaszam chęć udziału w konkursie i przetestowaniu trawy SAMO ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Konkurs zbiegł się w czasie z planowanymi przeze nie pracami związanymi z renowacją trawnika. Pomimo wertykulacji i jesiennego nawożenia dolomitem trawnik opanował mech, szczególnie w części sadowniczej .
Tak wygląda po zimie.
image (6).jpeg
W niektórych miejscach mech niemalże całkowicie wyparł trawę.
image (9).jpeg
image (10).jpeg
Oczywiście zaczęłam grabić. To wygrabiony fragment
image (4).jpeg

Ponieważ po grabieniu trawy prawie nie ma , zdecydowałam , że ściągnę całą darń i czysty ugór obsieję trawą.
image (5).jpeg
Z tego małego fragmentu zebrałam całe wiadro mchu.
image (1).jpeg
Nasiona trawy mam zakupione , ale byłabym szczęśliwa , gdybym mogła częśc trawnika obsiać trawą samozagęszczającą. A relacją ze wschodów oczywiście będę się dzielić na forum, gdzie jestem stałą bywalczynią
image.jpeg
Moje nasiona traw.
iwaszew
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-28, 02:34

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: iwaszew »

Witam serdecznie,
zgłaszam swoją kandydaturę do testu trawy samo zagęszczającej. Jestem właścicielką pięknego ogródka w ROD w Płocku.
Ten ogródek to moja radość i szczęście. Zawsze marzyłam o domku z ogródkiem, ale nie stać mnie na niego niestety a ta działka to taka namiastka mojego marzenia, jak to mówią moi synowie. Uwielbiam na niej harować ;) i nawet wtedy jak boli mnie strasznie kręgosłup nie potrafię przestać pracować. Z nadejściem każdej wiosny zaczynam żyć bo wiem że mogę już chodzić do mojego azylu którym jest moja działka.
Moja trawa na pewno wymaga naprawy i użycia takiej trawy jaka Państwo proponujecie, dlatego bardzo proszę o zakwalifikowanie mnie do tego testu.
Pozdrawiam serdecznie.
Iwona
Agata1972
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-28, 11:21

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: Agata1972 »

Witam. Zgłaszam udział w testowaniu trawy. Dopiero kupiłam działkę. Najlepiej rosną u mnie chwasty. Natomiast po drugiej stronie domu mam brak trawy. Mieszkam w Warszawie. Pozdr
Ben71
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 10:46

Re: Test TRAWY samo ZAGĘSZCZAJĄCEJ. Rozdajemy darmowe próbki

Post autor: Ben71 »

Witam.
Po zimie zostały takie placki, chyba pleśń śniegowa. Chciałem to przesiać trawą która mi została ale teraz chętnie wypróbowałbym trawę samo zagęszczającą. Dla porównania, mam też placki nowej ziemi do "utrawnienia" (po przesadzaniu tui), jak również jeszcze niedokończoną część placu, który trzeba wyrównać i zasiać trawę niedługo. Na nowym stanowisku mógłbym zasiać dwa rodzaje trawy, obserwując przy tym wzrost, plenność i inne, po czym na bieżąco informować forumowiczów, załączając zdjęcia. Musze to obsiać, bo wnuczka zaczyna chodzić a w łysej ziemi to troche jej będzie źle się poruszać... :-D :padam:
Poniżej trzy fotki do wglądu.

Pozdrawiam, Robert
Załączniki
placki w trawie
placki w trawie
do obsiania po przenosinach
do obsiania po przenosinach
plac do zagospodarowania
plac do zagospodarowania
Zablokowany