TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: rafaloku »

Zapraszam do wpisywania opinii o TerraCottem. Wątek ten utworzyłem jako kontynuację wątku konkursowego Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki!, w ramach którego 10 osób z naszego forum otrzymuje darmowe próbki TerraCottem do przetestowania.

Do opisywania relacji z użycia TerraCottem, Waszych opinii oraz zdjęć roślinek sadzonych z użyciem TerraCottem zapraszam przede wszystkim osoby wybrane na do testowania tego produktu ale też wszystkich innych Forowiczów, którzy używają TerraCottem w swoich uprawach.

Zgodnie z harmonogramem testu na Wasze relacje i opinie o TerraCottem czekamy do 30 lipca 2016. Osoby, które umieszczą tu swoje opinie do tej daty, będą miały szansę na otrzymanie jednej z 3 nagród, które przyznamy za najciekawsze opinie o TerraCottem. Szczegóły są podane w wątku konkursowym Testujemy TerraCottem. Odbierz darmowe próbki! (teraz mamy etap 2).

Czekamy na Wasze relacje z użycia i opinie o TerraCottem!
Rafał
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Bobej »

Witam.

Cieszę się że jestem w grupie szczęśliwców testujących TerraCottem. Na wstępie, w oczekiwaniu aż do mnie dotrze, pokaże grupke moich testerów. :) Są to pomidory z największych okazów ze świata. Wszystkie zostaną wysadzone do takich samych pojemników, w tak samo przygotowaną ziemię. Część oczywiście będzie z TerraCottem, a część bez, by porównanie było miarodajne. ;)

Powodzenia dla wszystkich. :D
Załączniki
CAM06234.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Elzbieta M »

Cieszę się Błażeju , że jesteś w grupie testujących , bo będziemy mieć - jak widzę - świetnie przygotowana relację.Brawo.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Bobej »

Mam nadzieje, że TerraCottem okaże się super produktem, rozwiązujący mój odwieczny problem z zbyt szybko uciekającą wodą z pojemników. :) Dzięki czemu będzie nie tylko fajny test ale i lepszy końcowy wynik. ;) :D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Danka »

Kiedyś miałam hydrożel i działał. Szkoda tylko, że przez jeden sezon ;)
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Bobej »

Właśnie otrzymałem z domu informacje o przesyłce. :D Super! :mrgreen:
Załączniki
received_595364937292979.jpeg
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: tadek »

.
1-1.jpg
TerraCottem kupisz w sklepie Poradnika Ogrodniczego. :arrow:
  • 10 wybranych osób z naszego forum otrzyma (już otrzymało :hyhy: ) darmowe próbki TerraCottem do przetestowania.
Nadszedł TEN DZIEŃ, w którym otrzymałem do testowania 500g produktu firmy Target - TerraCottem uniwersal NAWÓZ Z HYDROŻELEM.

Na imię mam Tadeusz, i jestem jednym z 10 szczęśliwych osób, które otrzymały od firmy Target 5 opakowań wspomnianego produktu TerraCottem, po 100 g. każde.

Przesyłkę próbkami do testu otrzymałem szybciutko.
Dostarczyła mi je firma kurierska.
Przesyłka z próbkami TerraCottrem
Przesyłka z próbkami TerraCottrem
Po otwarciu przesyłki, niezwłocznie zapoznałem się z opisem produktu na opakowaniu, z którego dowiedziałem się miedzy innymi że: TerraCottem jest odżywką do gleby - mieszanką ponad dwudziestu składników...

Zaciekawiło mnie też dawkowanie. Okazuje się bowiem, że do roślin balkonowych i doniczkowych, stosujemy 5 g. TerraCottem na 1 litr ziemi; dla drzew, krzewów, klomby kwiatowe - używamy1,5 g. TerraCottem na 1 litr ziemi; a pod trawniki stosujemy 100 g. (czyli jedną z otrzymanych saszetek) na 1 m².
(1 łyżka stołowa = 5 gram TerraCottem)...

Dzięki TerraCottem będziemy mieli następujące korzyści:
Zwiększy się zdolność podłoża do magazynowania wody, zredukowany zostanie szok w okresie suszy, szybko i intensywnie rozwiną się korzenie rośliny, rośliny będą większe i zdrowsze, wydłuży się o kilka tygodni okres kwitnienia i owocowania roślin, oraz ziemia będzie lepiej napowietrzona i pulchniejsza.
  • Rośliny już czekają... :hyhy:
    A ja jestem ciekawy, jak im będzie z produktem TerraCottem.
Pelargonia
Pelargonia
Róże
Róże
Na wstępie mojego testu, dziękuję fundatorowi za dostarczenie próbek TerraCottem, oraz naszemu Administratorowi Rafałowi, za zorganizowanie naboru osób do niniejszego testu.
.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: dziwaczek »

Witam w wątku relacji i opinii o TerraCottem :-)

Dzięki Administratorowi Forum, a także Fundatorowi TerraCottem, firmie MOVENS otrzymałam dzisiaj, a więc w tempie błyskawicznym, 500 g odżywki TerraCottem.
przesyłka kurierska
przesyłka kurierska
i jej zawartość
i jej zawartość
Na pierwszy ogień poszły pomidory, koniecznie trzeba je było już wsadzić do ziemi. Niestety, podczas wysiewu wymieszała mi się część nasion i nie jestem pewna, które będą poddane testowi. Nie przypuszczałam, że nazwy mogą być istotne, więc zrezygnowałam z opisania tych, które nie były zmieszane. Wybrałam więc 4 szt podobnych wielkością i pokrojem. Podejrzewam, że są to Bawole serca, ale mogę się mylić :/
Oto one:
4 szt biorące udział w testowaniu
4 szt biorące udział w testowaniu
Korzonki ładnie przerosły podłoże, powinny więc dobrze się przyjąć.
korzonki.JPG
Dwa pierwsze posadziłam jak zwykle. Dołek z palikiem, wlana woda, wrzucone skórki banana.
banan.JPG
Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, od kilku lat sadzę po dwa pomidory przy jednym paliku.
jak zwykle.JPG
Druga dwójka została potraktowana nieco inaczej. Dołek, banan, woda na początku jak zwykle.
Dla nich przewidziany był dodatek w postaci odżywki TerraCottem
W skład odżywki wchodzi hydrożel,, nawóz mineralny, materiał nośnikowy i lawa wulkaniczna
W skład odżywki wchodzi hydrożel,, nawóz mineralny, materiał nośnikowy i lawa wulkaniczna
przed wymieszaniem z ziemią
przed wymieszaniem z ziemią
Po dokładnym wymieszaniu odżywki z ziemią, pomidory zostały nią obsypane, a następnie obficie podlane:
Uaktywniamy TerraCottem :)
Uaktywniamy TerraCottem :)
Po podlaniu lekko przysypałam powierzchnię suchą ziemią zrobiłam "misy" i czekam na efekt swojej pracy :mrgreen:
Podwiązane będą w najbliższych dniach, jutro drugi etap testu, oleandry też czekają :hyhy:
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Iga51 »

Ja również jestem wśród szczęśliwców i dzisiaj otrzymałam 500 gram odżywki Terra Cottem.
20160520_204850 Terra Cottem.jpg
Dziękuję naszemu Administratorowi Rafałowi oraz firmie MOVENS - Fundatorowi TerraCottem.

Widzę, że niektórzy już działają, ja swój test zaczynam jutro. Zastanawia mnie tylko jedno.
W opisie czytamy:

"Dla jakich roślin?
Podłoże wzbogacone Terra Cottem stosować można do roślin kwitnących, doniczkowych, balkonowych oraz na kwietniki"

W dawkowaniu:

"5g na 1 litr ziemi - rośliny balkonowe i doniczkowe,
1,5 g na litr ziemi - drzewa, krzewy, klomby kwiatowe,
100 g na 1m2 trawnika."


Czy drzewa i krzewy również owocowe, czy tylko ozdobne? I nie ma żadnej wzmianki odnośnie warzyw. Stosujemy więc pod warzywa, czy nie? I dawkowanie wówczas takie jak pod klomby, czy jak do doniczek? Chodzi mi o warzywa w gruncie, nie w pojemnikach.

Elka posadziłaś pomidory w gruncie. Czy brałaś dawkę 5 g na litr ziemi (jak do doniczki), czy 1,5 g, na litr ziemi (jak na klomby)?
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: tadek »

.
Igusiu, jak najbardziej stosujemy hudrożel pod wysiew warzyw. A zastosowaną dawkę, dobieramy między innymi do chłonności gleby. Poniżej zacytowałem fragmęt artykułu z naszego poradnika.

Polecam abyście zapoznali się z nim w całości, aby nie popełnić podstawowych błędów przy stosowaniu produktu TerraCottem.
Hydrożele możemy stosować zarówno w ogrodach, jak i w uprawie doniczkowej roślin na balkonach, tarasach i w domach. Warto je dodawać do gleby nie tylko podczas sadzenia ozdobnych drzew, krzewów, bylin i kwiatów, ale również podczas zakładania trawnika, w uprawach sadowniczych i w warzywniku...

Podczas mieszania hydrożelu z glebą należy zwrócić uwagę, aby umieścić go na głębokości, na której rozwija się włośnikowy system korzeniowy. Przeważnie jest to nie więcej niż 20 cm wgłąb gleby. Hydrożelu nie należy stosować posypowo na powierzchni gleby. Wówczas nie tylko nie przyniesie on zamierzonego efektu, ale też spowoduje powstanie nieestetycznej wilgotnej papki na powierzchni ziemi.

Kolejna sprawa to stosowanie hydrożeli w ilości zgodnej z zaleceniami producenta. Z reguły jest to od 2 do 10g hydrożelu na 1 litr gleby (zalecenia dotyczące dawkowania dla poszczególnych grup roślin powinny być podane na opakowaniu polimeru). Na glebach lekkich dawkę nieco zwiększamy, natomiast na glebach bardziej zwięzłych, stosujemy dawki minimalne. Warto też zwrócić uwagę, iż stosowanie dużych ilości nawozów, zmniejsza nieco możliwości absorbcyjne hydrożeli.

CZYTAJ więcej KLIK ARTYKUŁ HYDROŻEL - jak stosować :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: dziwaczek »

Iga51 pisze: Elka posadziłaś pomidory w gruncie. Czy brałaś dawkę 5 g na litr ziemi (jak do doniczki), czy 1,5 g, na litr ziemi (jak na klomby)?
Trochę się zastanawiałam i w rezultacie wypośrodkowałam :lol: Stwierdziłam, że grunt na pewno nie przesycha tak szybko jak niewielka ilość ziemi w doniczce, z drugiej strony mam przepuszczalne podłoże, więc powinnam dać trochę więcej. Na 6 litrów podłoża dałam 3 łyżki...
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Elzbieta M »

Ja też wczoraj otrzymałam przesyłkę. Dzięki :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: tadek »

.
Ja tymczasem zapoznałem się bliżej z produktem TerraCottem, i jak na razie jestem zachwycony jego prostotą stosowania.

Dziewczyny, ja również dałem o kłak mniej TeraCottem do ziemi, którą napełniłem doniczki. Zamiast pełnej łyżki równającej się 5 g., dałem niepełną łyżkę.
Powodem tego było wykorzystanie słoika 900 ml. zamiast litrowego, do odmierzenia ziemi.

Dzisiaj na hydrożelu z nawozem posadziłem przesadzaną pelargonie, oraz wysiałem koperek.

:roll: Jak pomyślę sobie że będę miał koperek rosnący w doniczce, gęba mi się sama śmieje. :lol: Jakoś wcześniej nie miałem motywacji do wysiewu nasion tego ziela do doniczki. Ale z hydrożelem dużo sobie obiecuję.

Moja pierwsza przygoda z produktem TerraCottem zaczęła się od poznoszenia w jedno miejsce wszystkich potrzebnych do przesadzania jak i siania rzeczy. Ziemi, hydrożelu z nawozem, doniczek nasion...

Na pierwszym zdjęciu jestem z pelargonią, chwilę przed wyciągnięciem jej z doniczki.
01-IMG_0737.JPG
Następnie po ponownym zapoznaniu się z informacjami o dawkowaniu TerraCottem, otworzyłem torebkę. Jej zawartość wyglądała dokładnie tak samo, jak przedstawiła już wyżej nasza Ela. ;)
02-IMG_0744.JPG
Ziemię, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, odmierzałem w litrach. A że nie bardzo wiedziałem w czym mam ją odmierzać, za miarę posłużył mi duży słoik typu twist. Co prawda nie mieści się w nim litr, ale 900 ml., przez co jak napisałem już wyżej, dodałem do odmierzonej w ten sposób ziemi trochę mniej TerraCottem.
03-target, terracottem-002.JPG
Po wsadzeniu pelargonii do większej doniczki z ziemią wymieszaną TerraCottem, roślinę solidnie podlałem, aby aktywować znajdujący w użytej mieszance proszek hydrożelu.
04-IMG_0752.JPG
Potem ponownie odmierzyłem ziemie i produkt Target,
aby wysiać w wymieszanej ziemi koperek.
05-IMG_0755.JPG
Odmierzanie TerraCottem...
06-IMG_0756.JPG
Odmierzanie ziemi...
07-IMG_0762.JPG
Sianie koperku...
08-NASIONA 2.JPG
Podlewanie...
09-IMG_0767.JPG
Teraz nie pozostało nic innego, tylko czekać aż urośnie. :hyhy:
10-IMG_0769.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Danka »

Także wczoraj otrzymałam przesyłkę, a dzisiaj zastosowałam do nowych rododendronow. Kupiłam dwa nowe i dzisiaj dosadziłam do kwasolubnych. Musiałam przesadzić ostrokrzew i on również otrzymał dawkę TerraCottem. A teraz czekam na efekty. Jutro zrobię zdjęcia :-D
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Bobej »

Wczoraj oficjalnie rozpocząłem test Terracottem. :) Na 80l podłoża użyłem 4opakowania czyli 5gr na litr. Wysadziłem dwa pomidory giganty i jedną cebule gigant. Wysadziłem też do objętościowo podobnych wiader z tą samą ziemią, również dwa pomidory giganty do porównania. Obecnie stoją pod daszkiem i myśle że prawidłowy test zacznie się jakoś za 2-3tyg gdzie pomidory podrosną na tyle, że zaczną większą ilość wody z ziemi brać. ;)

Oby pomidory miały po ponad 2kg :D
Załączniki
CAM06341.jpg
CAM06344.jpg
Zablokowany