TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: dziwaczek »

Z życzeniami dla wszystkich:wspaniałych kwiatów, obfitych plonów :serce:
Załączniki
w podłożu zastosowałam TerraCottem
w podłożu zastosowałam TerraCottem
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Iga51 »

I ja chcę podsumować obserwacje związane z odżywką TerraCottem.
Mieszanka TerraCottem zawiera z pewnością sporo różnych komponentów, co najbardziej widać po stanie gleby w skrzynkach kwiatowych. Otóż ziemia w skrzynkach bez odżywki w trakcie sezonu stała się twardsza, bardziej zbita, niż ta w skrzynkach z TerraCottem. W tych skrzynkach gleba jest luźniejsza, spulchniona.

W początkowej fazie rozwoju roślin można było szybko zauważyć różnicę. Sadzonki były z tego samego siewu, tej samej wielkości (fotki w poście z 22 maja). Te, które dostały mieszankę zdecydowanie szybciej stały się mocniejsze, bardziej okazałe, wcześniej zakwitły. Np pelargonie, czy bakopa.
W górnej doniczce bez odżywki, w niższej z odżywką
W górnej doniczce bez odżywki, w niższej z odżywką
20160801_172556 pelargonie.jpg
bakopa
bakopa
Ta pelargonia sadzona była najpóźniej, dostała TerraCottem i dziś naprawdę cieszy oczy. Kwitnie bez przerwy, ma sporo pąków.
Ta pelargonia sadzona była najpóźniej, dostała TerraCottem i dziś naprawdę cieszy oczy. Kwitnie bez przerwy, ma sporo pąków.
Choć 5 paczuszek TerraCottem wydawało się dużo, to zużyłam wszystkie. Ostatnie opakowanie wymieszałam z ziemią ogrodową w taczce i posadziłam w niej kompozycję z czerwonej petunii i wilca ziemniaczanego (Ipomea Bright Ideas Lime) oraz trawy. I wilec i petunia pięknie się rozrosły.
04 lipca
04 lipca
a 01 sierpnia wilec opanował już prawie całą taczkę, petunia ma niewiele miejsca, ale też daje radę
a 01 sierpnia wilec opanował już prawie całą taczkę, petunia ma niewiele miejsca, ale też daje radę
Widać, że tym roślinom TerraCottem bardzo służy. <br />Nie dostawały żadnego innego nawozu, a i nie były przesadnie podlewane.
Widać, że tym roślinom TerraCottem bardzo służy.
Nie dostawały żadnego innego nawozu, a i nie były przesadnie podlewane.
Niewielką różnicę zauważyłam w rozwoju plektrantusa. W obu skrzynkach (rosną obok siebie na południowej wystawie) są właściwie tej samej wielkości, niektóre pędy już im przycięłam, bo sięgały do ziemi. Tak się rozrosły, że zupełnie stłumiły fioletowe petunie, które ledwo widać. Tu jedyną różnicą było to, że roślinę z odżywką w upalne dni podlewałam tylko raz, a bez odżywki 2 razy dziennie.
29 lipiec
29 lipiec
22 sierpnia
22 sierpnia
Największą różnicę zauważyłam w uprawie pomidorów, o czym wspominałam już we wcześniejszych postach. O pomidorach w pojemnikach również już pisałam.
Dziś pomidory w gruncie.
Składników pokarmowych TerraCotem musiało mieć sporo, bo wszystkie krzaczki z mieszanką szybciej zawiązały owoce i dojrzewały jako pierwsze. Choć to nie był dobry rok na pomidory w gruncie, to z tych, które dostały TerraCottem zebrałam naprawdę dużo czerwonych pomidorów, właśnie dlatego, że tak wcześnie dojrzewały. Pozostałe niestety zachorowały już w fazie zielonego owocu. Część z nich udało się przetworzyć.

Postanowiłam zrobić jeszcze jeden eksperyment.
Przygotowałam małą grządkę z odżywką TerraCottem i 24 maja wysiałam nasiona pomidorów koktajlowych wprost do gruntu. Po wzejściu roślin, przerwałam je i pozostawiłam kilkanaście sztuk w niewielkiej odległości od siebie (25-30 cm). Nie sądziłam, że zdążą urosnąć na tyle, żeby zawiązać owoce, bo normalnie wysiewam nasiona pomidorów w pojemnikach w drugiej połowie marca.
Okazało się, że zdążyły zawiązać owoce, cały czas kwitną i owocują. I co najważniejsze do dziś są zdrowe.
Dzisiejsze zdjęcie
Myślę, że tym pomidorkom szczególnie pomógł TerraCottem.
Myślę, że tym pomidorkom szczególnie pomógł TerraCottem.
Z kolei pomidory odmiany Adam posadzone w tunelu foliowym z odżywką Terra Cottem, rosną i owocują do dziś. Są zdrowe, ładnie dojrzewają.
C.d. w następnym poście.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Iga51 »

C.d.
22 sierpnia
22 sierpnia
20160822_170603 z TerraCottem.jpg
I dziś
20160831_170729.jpg
20160831_170901.jpg
Moje pomidory nie są gigantami, na 1 kg potrzeba 4 sztuki. Są jednak zgrabne, no i bardzo smaczne. Każdego dnia zbieram ok. 1,0 - 1,5 kg dojrzałych owoców.
To dzisiejsze
20160831_171220.jpg
TerraCottem dostała jeszcze mała sadzonka hortensji ogrodowej, która się przyjęła i choć nie kwitła w tym roku, to ma nowe świeże liście. I jeszcze jagoda goi. Sadzonkę dostałam, była marna, ale również się przyjęła i wypuściła dwa długie pędy.

Nie doczytałam się, czy mieszanka TerraCottem zasili roślinę na cały sezon, czy też należy dodać jeszcze jakiś nawóz. Ja tego nie robiłam, niczym innym nie zasilałam roślin, które dostały odżywkę. No i te rośliny, które są w gruncie, tylko na początku były podlewane, dalej musiały sobie radzić same. I choć były okresy krótkotrwałych suszy, to sobie doskonale poradziły.
Jestem bardzo zadowolona z zastosowania TerraCottem i z pewnością w przyszłym roku również tę odżywkę wykorzystam, a także z przyjemnością polecę ją znajomym.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: mmmm5 »

Igo, jak zawsze solidnie i rzetelnie przedstawiłaś osiągnięcia z TerraCottem :padam:

A ja jestem przekonana,że z TC czy bez ,Twoje kwiaty są zawsze dorodne i ładnie kwitną :-)
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Nie wiem czy mogę wpisywać tu moje uwagi,ale jestem zachwycona zarówno roślinami z Terra Cottem,kwiatami (bakopa i pelargonia olśniewają),jak i zbiorami i wyglądem pomidorów.Pewnie to zasługa Terra Cottem ,ale przede wszystkim i ogrodniczki :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: Petrus »

Piękne macie pomidorowe plony :-)

Ja mam bardzo mało czasu aby zrobić zdjęcia wszystkim roślinom z TerraCottem (masa pracy na ogrodach), ale te najważniejsze oczywiście pokażę.

W donicach gdzie zastosowałem TerraCottem oczywiście wszystko rośnie jak na drozdżach, m.in. wilec ziemniaczany.
Na testy poszły również moje trawy ozdobne mianowicie rozplenica purpurowa 'Vertigo' i zioła.
Załączniki
Pierwszy wilec odmiana żółta, w 3 tygodnie z małej sadzonki 10 cm osiągnął takie rozmiary z TerraCottem.
Pierwszy wilec odmiana żółta, w 3 tygodnie z małej sadzonki 10 cm osiągnął takie rozmiary z TerraCottem.
Podobnie jest z odmianą ciemniejszą, troszkę słabszy wzrost ale i tak są efekty.
Podobnie jest z odmianą ciemniejszą, troszkę słabszy wzrost ale i tak są efekty.
Teraz pora na rozplenice, dwie sztuki posadzone z TerraCottem to istne giganty. Aż sa jestem w szoku, liście dwa razy szersze niż standardowo i ogólnie są strasznie wielkie. Sadzone były na początku lipca.
Teraz pora na rozplenice, dwie sztuki posadzone z TerraCottem to istne giganty. Aż sa jestem w szoku, liście dwa razy szersze niż standardowo i ogólnie są strasznie wielkie. Sadzone były na początku lipca.
Kolejne ujęcie.
Kolejne ujęcie.
Dla porównania jedna sztuka bez zastosowanego TerraCottem. Troszkę słabsza.
Dla porównania jedna sztuka bez zastosowanego TerraCottem. Troszkę słabsza.
Zioła też znakomicie rosną po zastosowaniu TerraCottem, już zebrałem 3 razy pędy po 25 cm na suszenie.
Zioła też znakomicie rosną po zastosowaniu TerraCottem, już zebrałem 3 razy pędy po 25 cm na suszenie.
Szałwia.
Szałwia.
To pelargonia z pełną dawką TerraCottem, liście są mocno zielone, 3 razy większe od okazu pierwszego w relacji wczesniejszej i widać że lepiej rośnie z moich obserwacji. <br />I to tyle z końcowych obserwacji preparatu TerraCottem.
To pelargonia z pełną dawką TerraCottem, liście są mocno zielone, 3 razy większe od okazu pierwszego w relacji wczesniejszej i widać że lepiej rośnie z moich obserwacji.
I to tyle z końcowych obserwacji preparatu TerraCottem.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: rafaloku »

Zamykam wątek, ponieważ minął termin umieszczania opinii o TerraCottem. Bardzo Wam dziękuję za Wasze relacje dotyczące użycia TerraCottem. Zgodnie z regulaminem naszego testu, w ciągu 7 dni wybierzemy najciekawsze opinie i ich Autorom przyznamy nagrody. Teraz proszę Was o kilka dni cierpliwości.
Rafał
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: TerraCottem - jak działa, testy, opinie

Post autor: rafaloku »

Witajcie!

Mam już wyniki konkursu - testu TerraCottem, przekazane przez fundatora nagród - firmę MOVENS.

Miejsce 1
Tadek - za rewelacyjną relację, mnóstwo zdjęć, szczegółowe opisy i materiał filmowy. Brawo!

Miejsce 2
Iga51 - bardzo dużo pięknych zdjęć, ciekawe testy, dobre uzasadnienie i wytłumaczenie kolejnych kroków, ciekawe wnioski

Miejsce 3
dziwaczek - za doskonale uchwycone na pomidorach różnice między tymi, przy których było użyte było TerraCottem

W/w osobom na PW przekażę informacje o sposobie realizacji nagrody.

Dodatkowo przyznaliśmy 3 wyróżnienia:

Elżbieta M - ciekawe zdjęcia, wnioski i opisy

Petrus - dużo zdjęć i obszerna relacja

Krysia - za ładne zdjęcia i podsumowanie

Osoby wyróżnione otrzymają drobne upominki niespodzianki. Te 3 osoby proszę o przesłanie do mnie na PW adresów, na jakie mamy wysłać upominki.

Wszystkim uczestnikom naszego testu bardzo dziękuję, a autorom najciekawszych opinii gratuluję nagród!
Podziękowania także dla sponsora nagród, firmy MOVENS :)
Rafał
Zablokowany