Tarczniki

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agaszkrab
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-18, 11:34

Tarczniki

Post autor: agaszkrab »

Witam! ostatnio zauwazylam na swojej dracenie male brazowe wypukle kropki, ktore schodza pod paznokciem a na lisciu jest po nich jasniejszy slad.czy to sa tzw tarczniki? jaki jest na nie najlepszy sposob?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Być może są to tarczniki. Należy je usuwać ręcznie (wacikiem nasączonym w denaturacie), szczególnie w pachwinach liści i zakamarkach oraz dodatkowo wymienić wierzchnią warstwę ziemi w doniczce wokół rośliny. Zabieg wymiany ziemi można powtórzyć po 2-3 tygodniach, cały czas zbierać osobniki z rośliny (w podłożu mogą się już znajdować jajeczka kolejnych pokoleń owada, dlatego należy tę warstwę wymienić).

Dodatkowo mozna wykonać oprysk lub zastosować jakieś preparaty na tarczniki. Nie powinnaś mieć problemu z zakupieniem takiego w najbliższym sklepie z działem ogrodniczym.
Awatar użytkownika
agaszkrab
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-18, 11:34

Post autor: agaszkrab »

dziękuję za rade:) kpiłam takie tabletki z nawozem i srodkiem owadobójczym, ale też i ziemie usunę z góry
Awatar użytkownika
agaszkrab
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-18, 11:34

dracena gubi liscie pomimo leczenia

Post autor: agaszkrab »

niedawno pisałam, że na mojej dracenie pojawiły sie w małej ilości tarczniki. szybko zareagowałam i kupiłam tabletki na te robale. Fakt, na razie nie ma zadnego na liściach, jednakże dracena zaczęła gubić od dołu liście. Czy to jest wina środka który dałam jej do ziemi (za mocny i jej zaszkodził?) czy tez jednak nie udało mi się jej uratowac? A może po prostu roślina musi to odchorować? Jest taka ładna :-(
ODPOWIEDZ