tabletki torfowe+mini szklarenka

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Sylwia,Gosia »

Trzymam kciuki Jolu ,uważaj z podlewaniem ,żebyś nie przedobrzyła ,jak to mi się czasem zdarza :lol: .Ja kwiat strelicji włączyłam kiedyś do moich bukietów "na winie" (co się pod rękę nawinie ).Jeśli jesteś ciekawa jak się prezentuje ,to możesz zajrzeć do "Kawiarenki" na mój wątek "Bukiety i bukieciki na winie". Ścięty kwiat dostałam,gdyby u mnie rósł,byłoby mi szkoda ścinać go.Podoba mi się strelicja,nie mam jednak w ogóle parapetów w domu ,bo wszędzie prawie są balkony,w związku z czym ,niewiele mam miejsca na kwiaty w domu.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Jola D
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2016-03-15, 12:58

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Jola D »

Oglądnełam Twoje bukiety:)Piękne....
Słyszałam ,ze strelicja baaardzo wolno rośnie, a o kwitnięciu to ja juz nawet nie marzę...No moze troszkę... ;-)
Dobrze by było , by wiecej wykiełkowało,bo jak popełnie jakis błąd,to zawsze jest szansa ze coś zostanie...
Na razie raczej zraszam spryskiwaczem niz podlewam.Jak podrosnie i przesadzę do doniczki ,to poczytam dokładnie co i jak . Poki co to drżę o tego malucha :-) Stoi na południowym oknie i ma duuuzo słońca.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Sylwia,Gosia »

A dużo tych nasionek ponownie wysiałaś ?
Nie stresuj się za bardzo :-P ,jeżeli będziesz zdeterminowana i cierpliwa ,zobaczysz w końcu kiedyś kwiatki :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Jola D
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2016-03-15, 12:58

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Jola D »

Wysianych jest 10 nasionek. Bardzo bym chciala by inne też wzeszły.Zaglądam do nich, gadam ,ale na razie nic...Od 3 dni nie ma w ogóle słońca, zrobiła się fatalna pogoda:(
No nic, czekamy :roll:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Sylwia,Gosia »

Jak wzeszła jedna ,to takie same szanse mają inne :) .Najgorsze jest czekanie :lol: Ja na wyjście begoni czekam już prawie miesiąc,a na korzonki passiflory i kobei 2 miesiące czekałam. Będzie dobrze ! :-P
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Oaza-Palmy »

Nasiona Strelicji nicolai (tej granatowo-białej) siałam w lutym do ziemi kokosowej. W tej ziemi wysiewam wszystkie nasionka egzotycznych roślin (palmy, juki, agawy, bananowce...:) ). Doniczka stała na parapecie, przykryta woreczkiem śniadaniowym i wietrzona co 2-3 dni. W marcu pojawiła się malutka siewka:

Obrazek

Wtedy też zdjęłam woreczek. I tak sobie rosła na parapecie. We wrześniu była już naprawdę ładna:

Obrazek

Trzymam kciuki za Twoje strelicje:)
Oaza-Palmy.pl - Sklep online z sadzonkami bambusów, palm i innych egzotyków
BambusowySen.pl - Blog o tym, jak osłonić się od sąsiada szybko, zielono i orientalnie. I o wakacjach w donicy.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Petrus »

Bardzo ładna sadzonka, włókno kokosowe służy takim wysiewom :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Jola D
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2016-03-15, 12:58

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Jola D »

No wiec siewka sobie pieknie rosnie.Codziennie wieksza:) Ale... inne nasionka nie ruszyły:( Czekam.
Ja też zakupiłam ziemię do wysiewu z włóknem kokosowym.
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Re: tabletki torfowe+mini szklarenka

Post autor: Oaza-Palmy »

Mnie wzeszły 3 nasionka na 5 wysianych, więc całkiem ładnie. Wysiewałam w samym włóknie kokosowym, bez domieszki ziemi. Wzeszły w jednym czasie. Czekamy razem z Tobą:)
Oaza-Palmy.pl - Sklep online z sadzonkami bambusów, palm i innych egzotyków
BambusowySen.pl - Blog o tym, jak osłonić się od sąsiada szybko, zielono i orientalnie. I o wakacjach w donicy.
ODPOWIEDZ