Tabela mieszań środków ochrony roślin

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
Astronom_Obcy
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2011-05-13, 19:41

Tabela mieszań środków ochrony roślin

Post autor: Astronom_Obcy »

Poszukuje tabeli mieszań środków ochrony roślin. Zależy mi szczególnie na informacji o mieszaniu preparatów przeciwko grzybom (np Topsin) z preparatami do zwalczania agrofagów (np Calypso).
bogdan1111
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-04, 13:59

Re: Tabela mieszań środków ochrony roślin

Post autor: bogdan1111 »

Astronom_Obcy pisze:Poszukuje tabeli mieszań środków ochrony roślin. Zależy mi szczególnie na informacji o mieszaniu preparatów przeciwko grzybom (np Topsin) z preparatami do zwalczania agrofagów (np Calypso).
Zgodnie z programem ochrony roślin sadowniczych mieszanie Topsinu z Calypso jest niecelowe. Topsin można mieszać z : Owadofos, Winylofos, Zolone.
Astronom_Obcy
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2011-05-13, 19:41

Post autor: Astronom_Obcy »

W sklepie ze środkami, dowiedziałem się, że Topsin M 500 SC w zasadzie mogę mieszać tylko z Omite.
Co zmusza mnie do dwukrotnego wyjazdu w plantację, bo chcę zastosować jeszcze Magus 200 SC przeciw przędziorkowi :)
Edi_177
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-09-20, 22:08

Re: Tabela mieszań środków ochrony roślin

Post autor: Edi_177 »

bogdan1111 pisze:
Astronom_Obcy pisze:Poszukuje tabeli mieszań środków ochrony roślin. Zależy mi szczególnie na informacji o mieszaniu preparatów przeciwko grzybom (np Topsin) z preparatami do zwalczania agrofagów (np Calypso).
Zgodnie z programem ochrony roślin sadowniczych mieszanie Topsinu z Calypso jest niecelowe. Topsin można mieszać z : Owadofos, Winylofos, Zolone.
A gdzie można jeszcze kupić preparaty, które zostały wymienione? Podejrzewam, że nigdzie. Zostały wycofane z obiegu.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Tabela mieszań środków ochrony roślin

Post autor: rafaloku »

Zapraszam do poradnika po tabelę mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi (pod artykułem do pobrania jest też wersja do druku w PDF).

Zobacz: Tabela mieszania środków owadobójczych i grzybobójczych oraz bardziej rozbudowana tabela mieszania środków ochrony roślin dla działkowców
Rafał
ODPOWIEDZ