Szkodniki Złotokapu

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Jary
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-19, 08:34

Szkodniki Złotokapu

Post autor: Jary »

Witam,

Mój złotokap choruje ma jakieś zmiany na liściach oraz na młodych pędach, chociaż generalnie rośnie dobrze i kwitnie obficie. Opryskiwałem środkami na choroby grzybowe oraz za radą ogrodnika na przędziorki i wciornastki. Chwilowo była niby poprawa po insektycydach, ale znowu jest to samo.
Proszę o poradę i pomoc.
W załączeniu zdjęcia

Pozdrawiam
Załączniki
złotokap2.jpg
złotokap1.jpg
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Szkodniki Złotokapu

Post autor: rafaloku »

Złotokapy często poraża szara pleśń oraz pierścieniowa plamistość liści złotokapu. Więcej o tych chorobach w naszym poradniku: Złotokap zwyczajny - uprawa, cięcie, choroby

Niestety ciężko mi stwierdzić po tych zdjęciach. Proponuję, żeby nie lać za dużo chemii na roślinę, użyć biologicznego Polyversum WP. Preparat bardzo dobrze radzi sobie z szarą pleśnią i nie szkodzi środowisku (ani Tobie). Opryskać teraz i potem zapobiegawczo na wiosnę. Zobaczymy jaki będzie efekt. Jeśli nie pomoże, będziemy szukać innego środka.

Jeśli jednak chcesz podziałać bardziej radykalnie, to z chemicznych preparatów polecam użyć Topsin M 500 SC

Pamiętaj też aby jesienią wygrabić i usunąć wszystkie liście spod złotokapu, gdyż mogą być one źródłem infekcji na przyszły rok.
Rafał
ODPOWIEDZ