Szczęście Terki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Szczęście Terki

Post autor: Terka »

Stopniowo będę wstawiać zdjęcia swojego szczęścia - mojej ukochanej działceczki a zacznę od przykrości jaka mnie dziś spotkała. Mam kilka inkarwilii białej i różowej. Jedna biała miała już wysokość ok. 1 m a jakiś łobuz chyba w nocy ułamał cały piękny kwiat i został kikut. Zdjęcia przedstawiają jeszcze małe roślinki i tę rozpacz
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wybaczcie, że robię to wolno, ale obiecuję poprawę.

[ Dodano: 2008-06-29, 21:09 ]
Jednoroczna porcelanka, limonki i jedne z tulipanów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Terka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Terko masz piękne kwiaty, przykro mi że ktoś zniszczył Ci roślinę.
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Piękne kwiaty i bardzo szkoda ze ''jakiś drań'' zerwał kwitnącą inkarwilę
i po co to komu.... :!: Terka napisz proszę co to za roślinka ...limonki
może znasz inną jej nazwę lub łacińską,,,, pierwszy raz widzę taką piękność ;-)
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Ewa te limonki to prawdziwa nazwa "Limnantes". Też są jednoroczne jak porcelanka i same mi się wysiały ale to chyba dlatego, że zimy praktycznie nie było.
Teraz zaczynają kwitnąć cerinte - również jednoroczne i też same mi się wysiały
Obrazek
Obrazek
Zrobiłam na jesieni liliownik gdzie wsadziłam tulipany, hiacynty i lilie. Na wiosnę wysiałam zaś jednoroczną ozdobną trawę i jednoroczny "gwiezdny pył" taka polska nazwa - łacińską jeśli będzie potrzebna spiszę gdy pojadę na działkę
Obrazek
Obrazek
i jeszcze lilia złotogłów, a inne lilie dopiero zaczynają pokazywać swoje wdzięki
Obrazek

[ Dodano: 2008-06-30, 06:01 ]
Jeden z moich storczyków ogrodowych Bletilla
Obrazek
storczyk Stoplamek (nazwy łacińskiej nie pamiętam)
Obrazek
Obuwik mi nie zakwitł ale we wrześniu przesadzę go w inne miejsce
Obrazek
a zdjęcie kwitnącego kruszczyka błotnego zrobię dziś.
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Witaj Terko- masz śliczne i oryginalne roślinki :-D . Napisz nam coś więcej o Swoim ogrodzie :-D. A co do przykrości jaka Cię spotkała to myślę, że mógł to być jakiś skrzydlaty osobnk dlatego że u mnie nakryłam na takim procederze szpaki :-?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Terko piękne rośliny, szczególnie storczyki, a zwłaszcza stoplamek. Przypomniał mi moje dzieciństwo, wtedy cała łąka mojego taty porośnięta była tym storczykiem, niestety przeprowadzona w latach 80 melioracja całkowicie zniszczyła tą piękną roślinę. Wtedy nikt jeszcze nie zastanawiał się na ochroną środowiska naturalnego, dziś może by do tego nie doszło. Szkoda wielka bo wiele pięknych roślin wówczas poszło w zapomnienie. Od pewnego czasu poszukuję storczyków do ogrodu, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć, ponieważ widzę że jesteśmy z jednego województwa, to może podzielisz się ze mną informacją, gdzie Ty nabyłaś swoje storczyki.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Terko masz cudowne roślinki, mnie zauroczyły limonki pisałaś że rozsiały ci się same i tu ogromniasta prośba czy nie zebrałabyś mi parę nasionek? :roll:
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Wszystkie rośliny bardzo ciekawe ale zauroczył mnie Stoplamek, którego dość długo poszukuję. Zaskoczyła mnie kwitnąca Bletilla - u mnie dopiero wyszła z ziemi :-/
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Zgadzam się z Ewą - storczyk jest piękny. I pochwalę się, że w tym roku zdobyłem małą sadzonkę - oby przeżyła zimę :D
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Chuchaj, dmuchaj i rozmnażaj - ja już jestem w kolejce Dawidzie :mrgreen:
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Chucham, dmucham, podlewam i mam nadzieję, że będzie dobrze :D
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

piwonia pisze:Witaj Terko- masz śliczne i oryginalne roślinki :-D . Napisz nam coś więcej o Swoim ogrodzie :-D. A co do przykrości jaka Cię spotkała to myślę, że mógł to być jakiś skrzydlaty osobnk dlatego że u mnie nakryłam na takim procederze szpaki :-?
Dzięki Piwonio za uznanie, ale co do uszkodzenia inkarwilli to nie mógł był ptak - chyba, że jakaś wielka wrona, bo taka duża inkarwilla ma bardzo twardą łodygę kwiatową i ptak nie dałby rady tak złamać, a poza tym zostałby choć jeden kwiat a zostały tylko liście i ten kikut.
Gosiu stoplamka kiedyś przypadkowo kupiłam w centrum ogrodniczym przy Krakowiaków. W tym roku ma piękne przyrosty, będę go rozsadzała, ale niestety już obiecałam sadzonki. Więc jeśli w przyszłym roku będzie podobnie to dopiero w przyszłym roku we wrześniu chętnie się z Tobą podzielę. Co prawda zebrałam nasionka i wysiałam i jeśli się uda i w przyszłym wzejdą to już na wiosnę będziesz miała sadzonkę.
Elu nasionka limonki postaram się jutro zebrać i dam znać, bo niedawno przez suszę część mi uschła mimo systematycznego podlewania.
Ewa-Maria moja bletilla jest u mnie od 3 lat, była dwukrotnie przesadzana i dopiero w tym roku zakwitła, rośnie w pobliżu sosny ale to co ważne jeśli chodzi o storczyki szczególnie bletilla i kruszczyk to bardzo je lubią mszyce.
Tengel ja swoje storczyki na zimę obsypuję kwaśnym torfem i przykrywam gałązkami jałowca i to wystarcza. Dwa lata temu przecież była bardzo ostra zima i wszystkie dobrze ją przetrzymały.
A teraz obiecane zdjęcia kruszczyka błotnego
To pierwsze jest z ub.roku robione komórką więc przepraszam za brak ostrości a następne to już przymierza się do kwitnienia

Obrazek
Obrazek
a tu z rurką do wlewania wody oprócz podlewania (w nazwie jest błotny więc musi mieć mokro) Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Roślinki śliczne. Porcelanka wygląda zabójczo. Co do szkodników to właśnie u mnie jakieś ptaszki oddziobały mi lilie. :-(
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Terko masz orginalne i ciekawe roślinki,porcelanka i limonka bardzo fajna i spodobaly mi się.Mogłabym zapisać się w kolejce po nasioneczka :?:
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

A tu jedna z moich ozdobnych jednorocznych traw - ja ją nazywam kocie ogonki. Gdy te ogonki są dojrzałe to przylatuje masa wróbelków i nie tylko wyjadają nasionka z nich, ale robią są wspaniałą huśtawkę, a jakie awantury są czasami.
Obrazek
Niby iglaczek - jednoroczna roślinka Mietelnik dorasta do 1 m ale listki/igiełki ma mięciutkie
Obrazek
[/list]
Pozdrawiam serdecznie Terka
ODPOWIEDZ