Szczęście Terki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ślicznie mnie zauroczyły stokroteczki ;) hiih Mówisz, że się na ciebie rojnik wkurzył hihi :lol:

Lewzja cudowana.
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Jaka piękną masz Trojeść :roll: a moja maleńka :-( o jakim odczynie masz pod nią
ziemię?

[/quote]zupełnienie nie wiem co to jest za roślinka (bylina) kwiatki są przede wszystkim różowe[quote]

To chyba jest.... Lepnica baldaszkowa ;-)
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Harwi tak mnie tak jak i Ciebie i innych naszych forumowiczów stokrotki zauroczyły i dlatego w tym roku mam kilka ich odmian. Pozbieram w tym roku nasionka i spróbuję w przyszłym roku sama pobawić się z ich wysiewaniem tylko niestety nie wiem czy mogę teraz nie obcinać po jednym przekwitłym kwiatku z każdego koloru poczekać aż wyschnie i zebrać czy powinnam czekać aż do jesieni gdy już całe roślinki będą przekwitały. Może Ty coś będziesz wiedziała, bo zaczęłam przyrównywać te kwiaty do pomidorów - jeśli chcemy z naszych zbiorów mieć nasionka na następny rok to bierzemy pomidorek jeden z pierwszych największy - może i tak z kwiatami należałoby robić ?
Ewaa nie badałam ostatnio kwasowości ziemi ale podejrzewam, że w tym miejscu może być raczej kwaśna, bo za trojeścią rosną dwa ostrokrzewy męski i żeński a on lubią raczej kwaśną ziemię. Dziękuję za nazwanie mojej bezimiennej roślinki wstawię jeszcze jedno jej zdjęcie może będzie lepiej widać. Obrazek
moja uciekająca od peonii żurawka
Obrazek
żagwin kwitnący w tym miejscu cały rok a rośnie w półcieniu pod winogronem
Obrazek
i zaczyna już kwitnąć godecja
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Terko godecja jest prześliczna mam czerwoną i różową ale łososiowej i białej nie mogę nigdzie zdobyć a jest cudna bardzo ją lubię na kwiat cięty :-D
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Elu kupiłam dwa opakowania nasionek godecji. Jedna jest wielkokwiatowa a druga nie pamiętam dokładnie nazwy ale chyba pojedyncza. Zrobiłam błąd gdy siałam, bo nie przeczytałam dokładnie zaleceń, że należy siać na stałe miejsce, bo te rośliny nie lubią przesadzania, a ja je po wykiełkowaniu rozsadzałam i trochę za gęsto rosną dlatego muszę je podwiązywać, ale w przyszłym roku będę już mądrzejsza :-) kolory i kształty kwiatów są rzeczywiście śliczne.
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Terko ja siejąc godecję robie rowek głęboki na ok 5 cm i szerokości na dnie ok 15 cm i w ten rowek normalnie sieje, jak siewki podrastają stopniowo zasypuję ten rowek i wtedy roślinki nie kładą się,a czy będziesz w tym roku zbierać siew sama?
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Oczywiście Elu mogę pozbierać i podzielić się z Tobą nasionkami, ale jak powiesz mi kiedy trzeba to zrobić, bo pierwszy raz mam godecję :oops:
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Ja to robię w ten sposób: jak przekwitną kwiatki i torebki nasienne robią się troszkę brązowe ścinam je z łodyżką ok 10 cm długości i wkładam do słoiczka do "góry nogami"otwarty słoiczek stawiam w suchym miejscu aż całkowicie wyschną czyli jak lekko zgnieciesz palcami torebeczkę nasienną to nasionka się wysypują, potem wsypuję nasionka do pojemniczka (używam takie po margarynie) robię pare dziurek w przykrywce i tak stoją do wiosny aż je posieje :-D Życzę ci aby miały milioooony nasionek :lol:
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Terko pytanko odnośnie zbierania nasionek stokrotek to sądzę, że inni doświadczeni forumowicze ci pomogą a ja z przyjemnością poczytam jak to się robi. Ja dopiero raczkuję w ogrodnictwie :oops: więc za bardzo ci nie pomogę :cry: Nawet nie wiem jak one wyglądają. :oops:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiolu przecież Ela przed Tobą już pomogła ;-) :lol:
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

:lol: :roll: Gapcia gapcia gapcia i jeszcze raz gapcia ;)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Wiolu jesteś super :lol: :lol: :lol: :lol:
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Parę zdjątek po nocnym deszczu i żałuję, że nie mam dobrego aparatu, by można było zobaczyć świat w kropli deszczu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a tu jeszcze jednoroczna nowość Kosmidium
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Terka
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Same piękności u Ciebie Terko. Zazdroszczę Kosmidium Philippine - nie udało mi się kupić nasion :-/
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Terko - zdjęcia są SUPER!!!!
Amatorka...z sercem do roślin!!!
ODPOWIEDZ