Szczęście Terki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

pięknie kwitną,jeszcze nie widziałam na "żywo" kwitnącej lewizji.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Padawan pisze:Terko, łososiowa jest cudna!
Dla mnie też
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Śliczne te lewizyjki ,reszta oczywiscie też :-D
Całuski od Anki krakowianki.
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Miło mi, że podobają się Wam moje maleństwa i przepraszam, że dopiero teraz się odzywam.
Ewaa ja swoje lewizję sadzę na skalniaku tak, by rosły lekko "pod kątem" a dokładnie chodzi o to, żeby woda nie zalegała w rozetach, bo tego bardzo nie lubią no i kochają słońce. Jeśli dostaniesz od kogoś lub kupisz młodziusieńkie sadzonki to mogą Ci w danym roku nie zakwitnąć dopiero w następnym, ale to nie jest regułą.
Lilia i Padawan macie rację, że ta łososiowa jest cudna, mnie też ona się bardzo podoba ale Padawan ja jestem już "dorosłą" babcią i dlatego używam takiego języka i powiedz jak teraz określa się ten kolor :oops:
Danusiu gdybyś mieszkała bliżej to bez problemu mogłabyś je obejrzeć :-D,
a wczoraj widziałam jeszcze inne kolory lewizji - piękny czerwono-bordowy, wyrazisty żółty jak kiedyś Gosia pokazywała swoje prymulki i jeszcze połączenia kolorów beżu z bielą, różu z bielą - można dostać oczopląsu. Nie kupiłam żadnej bo nie mogę przecież mieć samych lewizji na skalniaku a poza tym kasa. Każda sadzonka po 8 zł.
Porobiłam sporo zdjęć swoich piękności, ale chcę je trochę uporządkować i dopiero powstawiam.
Ostatnio kwitnie mi bożykwiat - bardzo go lubię, bo rzadko jest spotykany na działkach

Obrazek
tu chyba jakiś czosnek będzie, ale nie wiem jaki
Obrazek
stokrotka afrykańska - takiej jeszcze nie miałam
Obrazek
i jeszcze przekwitająca już moja ulubienica cieszynianka
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Terka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Terko, bardzo ładny kolor tej Twojej stokrotki. Takiej jeszcze nie widziałam.
Bardzo ciekawa ta cieszynianka, też takiej nie znałam.
:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ciekawe kwiatki, bożykwiat to faktycznie rzadkość a cieszynianka też bardzo fajnie się prezentuje. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Tereniu,może się skuszę i sobie posadzę,bo coraz bardziej mi się podobają. A Bożykwiat też jest ciekawą roślinką.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Terka pisze: Ostatnio kwitnie mi bożykwiat - bardzo go lubię, bo rzadko jest spotykany na działkach
Bożykwiat Meada jest rzadkością w ogrodach być może ze względu na szczególna cechę jaką jest zasychanie części nadziemnej po przekwitnięciu. Traktowałem go tak jak psiząb jako wiosenny rarytas. Nie zrobiłem jednak tego co robię ze wszystkimi cebulowymi czyli sadzenie w pojemniku. Bulwki być może stały się rarytasem w menu gryzoni :lol: a być może przy zginęły przy okazji przekopywania rabaty.
Porada dla uprawiających Dodecantheon meadia (bozykwiat) - oznaczyć należy miejsce gdzie rośnie. :-)

Do moim zdaniem najładniejszych skalniakowych roślin jakimi są lewizje nie miałem jakoś szczęścia ale widzę ~Terka, że dokładnie wiesz o co w ich uprawie chodzi.
Tak trzymać.Obrazek
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Herbi pisze:

Bożykwiat Meada jest rzadkością w ogrodach być może ze względu na szczególna cechę jaką jest zasychanie części nadziemnej po przekwitnięciu. Traktowałem go tak jak psiząb jako wiosenny rarytas. Nie zrobiłem jednak tego co robię ze wszystkimi cebulowymi czyli sadzenie w pojemniku. Bulwki być może stały się rarytasem w menu gryzoni :lol: a być może przy zginęły przy okazji przekopywania rabaty.
Herbi raczej przekopałeś bożykwiat, bo mój rośnie na trasie nornic luzem bez doniczki od kilku lat i nic mu się nie dzieje a bardzo pięknie wygląda na stanowisku słonecznym.
Chcę jeszcze pokazać swoje mieczyki botaniczne, żałuję tylko, że są w jednym kolorze
Obrazek
I moje ostatnie nabytki
Bertram marokański
Obrazek
i pelargonia angielska, która wręcz zmusiła mnie, żebym ją kupiła a ja byłam zachwycona
jej urodą

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Terka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tereniu nie dziwię się, że pelargonia zmusiła Cię do zakupu, przykuła też moją uwagę. Kupowałaś ją może w PNOsie?
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Gosiu w PNOS-sie nie było takich lecz u mnie na działkach jest pani, która prowadzi sprzedaż różnych roślin m.in. miała tę pelargonię czy jeszcze takie będzie miała nie wiem, ale mogę się dowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Terko cudna jest pelargonia angielska, :shock: muszę o niej poczytać.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Terko a cio się z Tobą dzieje??? Już dawno dawno dawno dawno cię nie widziałam :-/
ODPOWIEDZ