Szalone szuwary:)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Iguś,liliowiec i tojeść są z ubiegłego roku. Tojeść ma te kwiatostany wszystkie skrzywione w jedną stronę niczym gąski co wyciągają długie szyjki :lol: jeżeli tylko przetrwają i wyrosną na wiosnę z chęcią się podzielę:)Szukam roślin,które się rozrastają i by utworzyły się duże plamy,,,moje rabatki są bardziej naturalistyczne, nie są tak wypielęgnowane ,równiutkie taki trochę chaos i nieład a jak nie ma czasu jechać nad staw albo zdrowia to rabaty są z dużą domieszką chwaścików he ,he .he :rotfl:

Robiąc nasadzenia ,,na tylniej ścianie '' stawu szukam roślin dużych ekspansywnych:kilka już mam:sadziec,smotrawę,tojeść,trojeść amerykańską, przetacznikowiec, róże błotną.... ;-)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

I pytanie do Wszystkich. Napiszcie jakie macie duże ekspansywne rośliny,,,,,,swoje ogrodowe olbrzymy :padam: A czy ktoś z Was uprawia smotrawę?jakieś doświadczenia z uprawy tej rosliny?.....kupiłam sadzonkę w ubiegłym roku,,,,gigantyczna nie była ale mam cały czas nadzieje ,że będzie :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: tadek »

Olu, nie narobisz sobie jeszcze większego chaosu sadząc ekspansywne rośliny?

A jak byś postawiła na ogród naturalistyczny, pozwalając rosnąć rośliną jak chcą.
Dla siebie mogła byś stworzyć rabatkę kwiatową, którą będziesz w stanie ogarnąć. :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Asterka »

'Olu,
dużych roślin nie mam. U mnie najbardziej ekspansywne to kosaciec syberyjski i trzykrotka wirginijska.
Służę, jeżeli byłabyś zainteresowana.

Myślę, że tojeść kropkowana odbije na wiosnę. Nawet jak chciałam się jej pozbyć w niektórych miejscach, to ona po roku lub dwóch znowu tam się pokazywała.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Iga51 »

Olu z dużych bardzo roślin mam:
Macleaya cordata (Bokkonia sercowata), rdest Auberta, chyba, bo nie jestem pewna. Wejdź w wątki zakładane przez Bez, Macleaya i Rdest. Tam jest dużo o tych roślinach. Ja je mam właśnie od niego od ubiegłego sezonu. Zobaczę jak będzie wiosną. Jak będą odnogi, to na pewno Ci przyślę. A powinny być. Obie rośliny są wspaniałe, z czego rdest jest bardzo ozdobny i z liści i z kwiatów i jest bardziej rozłożysty. Poczytaj o nich.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Iguś poczytam, macleję znam bardzo mi się podoba ale nie mam jej,nie udało mi się jej zdobyć:) Nasion nie spotkałama sadzonki były bardzo drogie :(
Na temat rdestu(nie wiem czy prawidłowo odmieniłam nazwę :oops: )poczytam. Lubie duże rośliny:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Iga51 »

Olu, Macleayę dostaniesz na pewno, bo jesienią już widziałam nowy przyrost. Nie wiem jak rdest, ale podejrzewam, że też będzie. Wyślę w marcu (jak nie będzie zimy). Ja też lubię wielkie rośliny,
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

tadek pisze:Olu, nie narobisz sobie jeszcze większego chaosu sadząc ekspansywne rośliny?

A jak byś postawiła na ogród naturalistyczny, pozwalając rosnąć rośliną jak chcą.
Dla siebie mogła byś stworzyć rabatkę kwiatową, którą będziesz w stanie ogarnąć. :zawstydzony:
Tadziu.....ale gapa ze mnie już odpisałam na Twój wpis......i ups.....gdzies mi się zawieruszył..Piszę więc poraz kolejny:)

Co do ogrodu nad stawem mam pewne ograniczenia.Bądź co bądź to nie moja ziemia, duże rosliny chcę posadzić na ,,tylnej ścianie'' stawu.Czyli te olbrzymy mają być tłem dla innych roślinek. I niech sobie rosną tam,niech się rozrastają brzeg jest bardzo dlugi, więc niech tworzą naturalny chaos.Może nie będę miała tam nic do ingerowania i spokój z pieleniem Tadziu :hyhy: :hyhy:
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: elza »

Oleńko,nawiązując do wcześniejszej dyskusji na temat działki dla ciebie,gdzieś bliżej to przypomnę ci,że u nas można kupić działkę już za 3-5 tyś a nawet trafiają się za 2 tyś.Kwestia tylko tego,że nie wiadomo jaka będzie decyzja sądu w sprawie naszych działek.Jak nam nie zabiorą to może pomyślisz?W jakimś kopaniu i cięższych pracach bym ci pomogła zza płotu :lol:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Olu, oglądnęłam Twoje roślinki. Wszystkie pięknie wyrosły i kwitły .Jedno wiem, umiesz je pielęgnować.
Ale doradzić Ci nie potrafię. U nas też zaniedbane działki można kupić za 3 do 5 tysięcy. Na pewno trzeba w nie włożyć wiele pracy i jeszcze więcej funduszy. Ja bym się nie zdecydowała, bo kręgosłup często mi wysiada, wystarczy, że wnuki pobawię. Mąż też zdrówko ma takie sobie, no to wiem, że bym go nie angażowała w ciężkie prace. Decyzję podejmiesz Ty sama. Jeśli coś znajdziesz ciekawego i stwierdzisz, że dasz radę to będzie fajnie. Jeśli nie to zawsze masz kącik u przyjaciół, a ten ogród jest po prostu cudowny i tak pięknie położony. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zdrowia, bo wiem, że ono jest najważniejsze. :-)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Krysiu,ja nie zdecyduję się raczej na zaczynanie od początku...ze zdrowiem jest kiepsko,kręgosłup w rozsypce....nie ma nikogo do pomocy....:(zostanę przy tym co jest. Na miarę możliwości czyli i zdrowia ,sił ,czasu wolnego będę korzystać z tego co jest nad stawem. A jak się pogorszy ....to trudno...życie samo wtedy przyniesie rozwiązanie.Ciepło pozdrawiam Ola
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Ja to właśnie wiem Oluś. Też po operacji nie zdecydowałabym się na taką ciężką pracę. I doskonale Cię rozumiem. Nasi znajomi kupili działeczkę od młodej kobiety, która wyemigrowała do Francji. Jesteśmy zaproszeni na wiosnę. Oni są młodsi od nas i nie mają dzieci.
A Twoi przyjaciele na pewno będą chcieli być z bliźniakami często na powietrzu, to i Ty będziesz w swoim żywiole. Czego Ci serdecznie życzę, bo łapkę do kwiatków to Ty masz :-D
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Dziękuję Krysiu za miłe słowa:)Też mam nadzieje,że będą dziewczynki chcieli zabierać na świeże powietrze,tym bardziej, że tam maja :rotfl: dom ze wszystkimi wygodami takimi jak w mieście , no może bez windy ha ha......
Załączniki
A takie były początki:)
A takie były początki:)
Oj nie było lekko usunąć darń:(
Oj nie było lekko usunąć darń:(
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Danka »

To widać, że początki były trudne :-D Ale jak to się mówi najtrudniejszy pierwszy krok, a ten masz już za sobą :mrgreen: Powodzenia Olu :hyhy:
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Oj były,ale teraz juz prawie cały jest obsadzony.Z jednej strony jest część darni do usunięcia jeszcze ,ale ja nie będę się z tym szarpać. Po kawałku miejsca dal każdej nowej roslinki,,, i kroczkami do przodu:)
Załączniki
A na początku była pustka......
A na początku była pustka......
A później się po troszku zapełniło...... :)
A później się po troszku zapełniło...... :)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
ODPOWIEDZ