Szalone szuwary:)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Elzbieta M »

Nie było mnie trochę przed świętami , więc nie zauważyłam Twego powrotu , Olu. Witam więc teraz , cieszę sie , że jesteś.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Elu ja też cieszę się, że mogłam wrócić.....i na razie będę z Wami:) Cieplutko Cię też pozdrawiam:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Anka2803 »

Cieszę się Oleńko z Twojej bytności na forum :-D
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Iga51 »

Witaj Oleńko. Choć często ze sobą rozmawiamy, to cieszę się, że wróciłaś na forum. Nie zazdroszczę Ci sprzątania liści nad stawem, ale może wiatr już trochę ich usunął.
Moje siewki w tym roku marnie rosną. Ziemia do wysiewu się nie sprawdza. Stale sobie obiecuję, że będę siać w mojej ziemi ogrodowej, ale idę na łatwiznę, wciąż kupuję ziemię do wysiewów i chyba źle trafiam.
Pozdrawiam i czekam na "rozmowy" o roślinkach.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Kochane Kobietki,,,dziękuję za miłe słowa. Ja tez cieszę się,że już mogę znowu być z Wami na Forum. Byłam raz na wsi nad stawem i Iguś masz rację wiatr wywiał troszkę liści....dobre i tyle. Nie byłam długo ale posadziłam między orlikami czosnek główkowaty i mam zamiar wysiać troszkę portulaki ,, u stóp'' orlików i czosnków.:) Trawy stoją w miejscu ale zawsze u mnie nad stawem dużo później wszystko wyrasta niż u Was:)
A co do ziemi do wysiewów.....hm.,,,to już zagadkowa kwestia....siostra ziemie do wysiewów wyprażyła w piekarniku a starej kuchni na węgiel....miała nadzieję,że rośinki porosną jak na drożdżach...a tu też klapa. Moje słabiutko rosną. Wysiałam jeszcze ostróżkę nagą i gożdzik kropkowany i wyczekuję co wyrośnie.
Zaskoczyła mnie belamkanda ,którą trzymałam w woreczku strunowym w wilgotnej ziemi i kiedy już miałam ją wyrzucić pokazały się kiełki hura hura hura......:) :rotfl:
A jak Wasze wysiewy?
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Olu ! Ciekawa jestem Twoich niecodziennych kwiatków,o tajemniczych dla mnie nazwach,których w większości nie znam,ale zawsze chętnie poznaję .Szkoda ,że nad stawem wszystko później ożywa i tak w Polsce lato jest za krótkie .
Mimo,że mam tylko balkony,mnie też dopadła wiosną gorączka siania,a wzeszło wszystko dość późno ,jak na moje warunki.Rośnie mi wolniutko kroplik tygrysi (moja duma i ciekawość), kobea, godecja, surfinia smagliczka, szałwia, celozja , wysiała się sama lobelia i dziwaczek,rosną siewki majeranku i dość ładne ogórki ,fasola ,sałata ,koper i rzodkiewka.Nic wyszukanego ,sama proza życia :lol: ,ale ja tak lubię :) .
Ciepło pozdrawiam :-P .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: wasilewska101 »

Witaj Olu wiosennie a raczej jesiennie bo u mnie ciągle popaduje i zimno . Mimo wszystko roślinki które zostały po tamtym suchym lecie pomału pną się do góry ,zaczynają kwitnąć szafirki i prymulki . Natomiast w szklarni kwiatuszki marnie wschodzą bo czekają na ciepło .. Myślę że urosną mi gdy będą potrzebne do posadzenia na pustych miejscach po cebulowych ..
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Anka2803 »

Olu ja w tym roku siałam trawy ozdobne i belamkandę też i jestem zadowolona , bo te nasiona co kupiłam to wzeszły,moja belamkanda
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Danka »

Iksja chińska - belamkanda radzi sobie dobrze. A potem sama się rozsiewa. :-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: wasilewska101 »

Też i u mnie pokazuje listki ,teraz tylko muszę uważać aby ją nie wydziabać to będzie sobie ładnie rosnąc ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Olu, kiedy pojedziesz w Szuwary?
Pozdrowionka :)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Gosiu no widzę,że sporo nasiałaś,,,,,,ja powiem Ci zawsze miałam problem z majerankiem.....ot i zawsze robił mi psikusa:)Mimo, że dmuchałam-chuchałam to i tak nic:(

Janinko ja belamkande wysiałam po raz drugi. W ubiegłym roku ładnie mi wzeszła ale później chorowałam, długo nie byłam w szuwarach i ona mi uschła :( Czy ona będzie wielkości irysów, mieczyków?

Aniu Twoja belamkanda jest dużo większa od mojej, pewnie dawno wysiałaś:)Kiedy ją zamierzasz wysadzić do ogrodu?
Krysiu nie mam pojęcia kiedy pojadę nad staw.....w pracy sajgon sezon się zaczął:) I był akumulator zepsuty w Matizie , ale Szef już kupił tylko mi wkręci to może za tydzień w sobotę......ale nie wiem na pewno....

Danusiu a wstaw fotkę belamkandy..czy tylko ma pomarańczowy kolor? czy może być w innym?

Ja dziś posiałam nachyłki, nasionka, które dostałam od Agulinki i swoje, które zebrałam. Już raz wysiewałam do doniczek ale nic nie wzeszło teraz wysiałam i poszły na balkon. Wysiałam kilka traw :jedną podobną do bambusa, drugą o czerwonych kłosach,,trochę jak proso wyglądała, trzecią rozplenicę.4

W ostatnim wpisie pisałam, że wysiałam goździk kropkowany,,,,,wzszedł na drugi dzień. :padam:
Pozdrawiam ciepło i serdecznie wszystkich Ola:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Gosiu no widzę,że sporo nasiałaś,,,,,,ja powiem Ci zawsze miałam problem z majerankiem.....ot i zawsze robił mi psikusa:)Mimo, że dmuchałam-chuchałam to i tak nic:(

Janinko ja belamkande wysiałam po raz drugi. W ubiegłym roku ładnie mi wzeszła ale później chorowałam, długo nie byłam w szuwarach i ona mi uschła :( Czy ona będzie wielkości irysów, mieczyków?

Aniu Twoja belamkanda jest dużo większa od mojej, pewnie dawno wysiałaś:)Kiedy ją zamierzasz wysadzić do ogrodu?
Krysiu nie mam pojęcia kiedy pojadę nad staw.....w pracy sajgon sezon się zaczął:) I był akumulator zepsuty w Matizie , ale Szef już kupił tylko mi wkręci to może za tydzień w sobotę......ale nie wiem na pewno....

Danusiu a wstaw fotkę belamkandy..czy tylko ma pomarańczowy kolor? czy może być w innym?

Ja dziś posiałam nachyłki, nasionka, które dostałam od Agulinki i swoje, które zebrałam. Już raz wysiewałam do doniczek ale nic nie wzeszło teraz wysiałam i poszły na balkon. Wysiałam kilka traw :jedną podobną do bambusa, drugą o czerwonych kłosach,,trochę jak proso wyglądała, trzecią rozplenicę.4

W ostatnim wpisie pisałam, że wysiałam goździk kropkowany,,,,,wzszedł na drugi dzień. :padam:
Pozdrawiam ciepło i serdecznie wszystkich Ola:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Danka »

lawender pisze: Danusiu a wstaw fotkę belamkandy..czy tylko ma pomarańczowy kolor? czy może być w innym?
Ja nie widziałam, żeby iksja miała inne kolory oprócz odcieni pomarańczu. A to moje.
30.08.09r 007iksja chińska.jpg
30.08.09r 066 iksja chińska.jpg
iksja chińska jesień-zima09r5.jpg
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

O dziękuję Danusiu,,,,ale jesteś szybka:) :rotfl:
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
ODPOWIEDZ