Szalone szuwary:)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Jelenie Olu słyszałam w Bieszczadach. Moja koleżanka, miałyśmy po 20 lat, myślała, że to niedźwiedzie i biegłyśmy do schroniska bardzo szybko. Rozumiem Cię :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: malina »

Olu , jednym zdaniem miałaś pod górkę chodząc do szkoły , trauma pozostaje na długo , może tylko ten urok lasu zrekompensował Ci ten strach o którym wspominasz :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Krysiu koteczek to Rudzia kotka mojej siostrzenicy, ona strasznie lubi spacery i ze wszystkimi zawsze idzie na spacerek :-P

Krysiu, no mi na samą myśl o ryku jeleni skóra cierpnie :przestraszony:

Halinko uroki lasu wracały za dnia.....w nocy znikały...cha cha..;)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Iga51 »

Fajna kiciunia Oleńko. Jak dostojnie kroczy, jakby Ci pozowała, choć fotka z pewnej odległości zrobiona. Że też chciało jej się w takie zimno spacerować. A lubi tarzać się w śniegu? Czy raczej go unika?
Oby zima się jeszcze nie zaczęła, bo mam trochę roboty przy skalniaku.
Całuski posyłam.
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Asterka »

Olu, wspomniałaś, że chodząc przez las, spotykałaś ślady obecności dzików. Ja ten problem mam prawie na co dzień ! Na teren naszych ogródków działkowych co parę dni przychodzą dziki ! To jest teren wielkiej Warszawy. Podobno te dziki żyją w pasie nad Wisłą, od naszych ogródków dzieli je teren szerokości powyżej 1 km, dwie szerokie ulice wylotowe z Warszawy, między nimi lasek i teren jeszcze jednego dużego ogrodu działkowego. Znajdują jakieś słabsze miejsca w ogrodzeniu, ryjem podważają siatkę i buszują po całym terenie ogródków. Wszystkie drogi wewnętrzne między działkami przeorane. Najgorzej mają ci, którym dziki potrafią przedostać się na działkę. Trawnik przeorany, wiele roślin wykopanych. Tak jest już drugi sezon, nasila się na jesieni. Urząd Gminy i Koło Łowieckie rozkładają ręce. Nie wiem, czy użytkownicy innych ogrodów działkowych też mają takie przykre doświadczenia.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Użytkownik Usunięty

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Olu piękną miałaś drogę do szkoły, ale tak jak napisałaś tylko za dnia bo nocą brr..Ja też bardzo lubiłam spacery po lesie i dużo jeździłam rowerem po lesie za dziecinnych i panieńskich lat ale nigdy sama....Jak uwielbiam las tak tak czuję do niego duży respekt i się go po prostu boję. Ja też miałam do szkoły 2 kilometry ale nie była to droga leśna...jednak mimo to czasem jak mi przyszło wracać wieczorem albo nocą to ...nie sprawiało mi to przyjemności dlatego zawsze starałam się wracać przed zmierzchem.
Olu ja pamiętam cały czas o tym kwiatku co Ci się u mnie spodobał ale wyślę go wiosną. Mam nadzieję, że przezimuje bo poprzednia zima nic mu nie zrobiła a jeśli tego roku będzie tak samo to jest duża szansa , że będzie żył.
Pozdrowionka. :-)
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: krysta »

Obrazek
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Krysiu dziękuję bardzo za śliczną kartkę świąteczną. Marysiu i Tobie za życzenia dla mnie w Igusiowym wątku:)

Witam Wszystkich po długieeeeeeeeeeej nieobecności. Wracam wraz z wiosną , słoneczkiem i budzę się z nową energią po długich szarych tygodniach.

Nie znajdę teraz czasu by każdej z osób złożyć oddzielnie życzenia, więc z tego miejsca życzę

POGODNYCH, SPOKOJNYCH, ZDROWYCH I UPŁYWAJĄCYCH W RODZINNEJ ATMOSFERZE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH:):):):)

Byśmy wszyscy z zapałem i entuzjazmem ruszyli do naszych ulubionych zajęć przy roślinkach:)
Pozdrawiam serdecznie WSZYSTKICH NA FORUM:)
Ola-LAVENDER:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: tadek »

.
Wracaj do nas, wracaj OLU ! :lol:
Razem z wiosną, i pozostań na dużej.

Zdrowych, spokojnych świąt Tobie również życzę. :serce:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jAa4BOwHdRI[/youtube]
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuje Olu,cieszę się,że jesteś,mokrego Poniedziałku ! :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Użytkownik Usunięty

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Dużo zdrówka, szczęścia i spełnienia marzeń Olu i nie tylko na świąteczny czas . :-)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Fajnie, że znów jesteś. O pitolusie (ptilotusie) pamiętam :lol: . Może uda mi się gdzieś namierzyć, to kupię.
Pozdrawiam serdecznie w Lany Poniedziałek.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Danka »

Olu cieszę się, że do nas wróciłaś :-D I oczywiście czekam na ogródkowe zdjęcia.
Miłego lanego poniedziałku.
Użytkownik Usunięty

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Olu pamiętam o tych kwiatkach czerwonych co ode mnie chciałaś, tylko do końca nie wiem czy mi nie zginęły, ale jak tylko zobaczę to Ci je przyślę,. Wiem ,że po zimie zmarniała mi na pewno trytoma, wytrzymała tamtą zimę a tą chyba zgniła, :( . Trudno poszukam coś innego w to miejsce.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Dziękuję wszystkim za życzenia i miłe słowa:)
Tadziu....to jedna z moich ulubionych piosenek.....ze mnie nie jest sexi bomba ale disco polo lubię posłuchać ha ...ha:)
W Gdyni pada , nie widać wiosny. Nad jeziorem byłam tylko raz przez 1 godzinę może 1,5......na łapu-capu pozrzucałam tylko gałązki świerkowe , które leżały jako przykrycie dla roślinek. Cały teren wokół stawu i sam ogród zasypany jest liśćmi....od kiedy powstał ogród, nigdy nie było tak ogromnej warstwy liści. Nie mam pojęcia jak ja je usunę......hm.....może za nim pojadę kolejny raz to jakieś wiatrzysko je zdmuchnie........ech.....:(Kwiatuszki dzielnie wychylają się z ziemi. Wiosna nad jeziorem zaczyna swoją wędrówkę dużo później niż w innych miejscach...więc bylinki dopiero startują. Nie zdążyłam pstryknąć zdjęć...nawet nie pomyślałam by fotografować ten bałagan.

Na parapecie, w domku posiałam kilka roślinek ale coś ciężko wschodzą.Wyrosła trawa pampasowa, rudbekia czerwona, ipomopsis....reszta nie raczy wychylić się nawet na tyciu-tyciu.....z doniczek.

Zakupiłam 2 szt. cantadeski...i nie wiem czy już wysadzić do doniczek? Czy poczekać i do ogrodu? Może mi doradzicie:) A na dniach powinna dojść przesyłka z czosnkiem główkowatym. Bardzo , bardzo mi się podoba, a że można go również sadzić teraz to z radością go posadzę. :lol:

W dalszym ciągu nie wiem co posadzić między orlikami.....hm dylemat mój pozostał z ubiegłego sezonu....a może własnie czosnek.....ale on chyba kwitnąć będzie równocześnie z orlikami,,,tak mi się wydaje..... :/

Pozdrawiam wszystkich ciepło i serdecznie.:)
Krysiu kup koniecznie pitolusa...(ptilotusa)on jest super.:)
Joasiu za pamięć o roślinkach dla mnie bardzo dziękuję:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
ODPOWIEDZ