Szalone szuwary:)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Elzbieta M »

Olu , bałwanek uroczy , mimo iz październikowy - bo w październiku śnieg niestety niemile widziany. Ostatnie prace , prawda? I znów będziemy czekać do wiosny.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: malina »

Drogę do szkoły miałaś urokliwą , ale trochę niebezpieczną :niepewny: chyba że szło was więcej .
W Wielkopolsce ciepło i bardzo wilgotno stąd mgły :]
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Sylwia,Gosia »

No !nooooo !pązdziernokowego bałwanka to jeszcze nie widziąłam i to taki duży. A u mnie słońce i kwitną kwiaty.
Pozdrawiam słonecznie :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Danka »

Piękne jesienno - zimowe widoki. O drodze do szkoły także pomyślałam, że niebezpieczna. Ale to było dawno temu więc takich niebezpieczeństw jak obecnie nie było. Chyba, że dzika zwierzyna ;-)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Anka2803 »

Bałwanka nie zapraszam do siebie ;) za to droga do szkoły urocza , ma nadzieję ,że wypoczęłaś u siostry :-D
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Kobietki moje, całe dzieciństwo przemaszerowałam przez las droga była jeszcze węższa, pełna kolein i dziur.Teraz jest szersza i ubita. Maszerowałam przez las 1,5 km na zdjęciu nie jest cała widoczna. Maszerowałam zawsze z siostrą dwa lata starszą albo sama.Nie było innych dzieci. Mieszkaliśmy w środku lasu sami.....a droga nazywa się WESOŁE KĄTY:) Las, rzeka piękne widoki. Dzikich zwierząt było bardzo dużo, dziki ryły pod oknami. :)

Zajechałam do siostry to było ciepło, jesiennie ,kolorowo a kiedy się obudziłam na drugi dzień było biało i zima na całego. Na drugi dzień już się stopił..bałwanek szczuplał w oczach :lol: A czy wypoczęłam,,,,,troszkę tak...ale miałm 5 dni tylko z czego 2 poświęciłam na podróż:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

W fajnym miejscu spędziłaś dzieciństwo, wśród roślin i zwierząt. No to teraz już się nie dziwię, że wszystko co posadzisz rośnie jak na drożdżach. Masz to w genach :)
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Olu!!! :D :D :D
Dobrze tak pojechać w rodzinne strony z dzieciństwa. Wtedy wracają nasze wspomnienia ze szkolnych lat. Mi przypominają się wówczas historie, których bym nie wyciągnęła z pamięci normalnie. Jakieś drzewo pochylone, zakręt drogi lub jej rozwidlenie jakiś zapach z przed lat...takie rzeczy odkopują naszą przeszłość i wracają te wspomnienia.....ależ się rozmarzyłam u Ciebie :oczami:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Krysiu, Edytko.....tak wracają wspomnienia......o tu budowałam szałas, tu robiłam bukiety z wrzosu, tędy była moja droga nad rzekę, tu zbierałam rydze, tam stał duży karmnik....tyle miejsc chciałoby się zobaczyć.....a niektórych już po prostu nie ma.Napstrykałam zdjęć jak szalona.....drzewa,ścieżki.......las ....ach miło wspominać:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Iga51 »

Fajnie powspominać, ale dobrze Oleńko, że już wróciłaś.
Pokazałam wnukom bałwanka, nie chcieli wierzyć, że to tegoroczny. U nas śniegu nie było ani trochę, dlatego się zdziwili.
Jak będziesz nad stawem, to pstryknij trochę jesiennych kolorków.
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Asterka »

Olu, to świetnie, że odwiedziłaś rodzinne strony. Miło wracać do wspomnień z dzieciństwa. Czy mieszkałaś w jakiejś leśnej osadzie? Blisko jakiej miejscowości?

Co do październikowego bałwanka, to ja też mam się czym pochwalić.
DSC00969.jpg
To zdjęcie zrobione pod Warszawą, w Rembertowie, ale już kilka lat temu. Jest na nim data. Bałwanka lepiła moja córka z wnuczką Małgosią, dziś już uczennicą 3 klasy.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Danusiu to nie leśna osada. Mieszkałam w małej miejscowości nad Wartą.Blisko miasta Wielunia, a las był na końcu tej miejscowości i tam były (są) Wesołe Kąty:)

Czyli Twoje zdjęcie świadczy o tym, że śnieg bywał w październiku:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: tadek »

.
Olu, ile czasu zajmował Tobie spacer w jedną stronę do szkoły?

Widoki na tej drodze leśnej miałaś fantastyczne... a baby jagi nie spodkałaś w tym lesie?

A może miałaś jakąś niewytuaczalną, zjawiskową przygodę?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Tadziu jak nie wiało to ok 45 minut a jak wiało mocno to dłużej:)
Baby Jagi nie spotkałam ale nieraz uciekałam przed dzikami , które widziałam jak ryły w lesie...albo przed psami. Bałam się jak ryczały jelenie, bardzo niemiły dla ucha odgłos:(Jak wracałam ze szkoły późnym popołudniem albo wieczorem już będąc dorosłą to część drogi biegłam a zawieszkę od suwaka od kurtki przytrzymywałam zębami by mi nie pukała o suwak jak biegłam:) :wstyd:

A co wyolbrzymiało mój strach.?....kiedy nie ma liści na drzewach i widać prześwitujące gałęzie,,,to widać mur od cmentarza,,,,,br,,,,,Tadziu oj było brrrrrrrr:(
Załączniki
osjaków 076.jpg
osjaków 077.jpg
osjaków 069.jpg
osjaków 074.jpg
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: krysta »

Zauważyłam koteczka na spacerku :rotfl:
ODPOWIEDZ