Szalone szuwary:)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Aniu ja widzę natomiast ,że te co były ubiegłego roku bardziej brązowe w tym mają odcień jaśniejszy, tylko tak muśnięte są brązem:)
Edytkoja co roku rozmnażam sama jeżówki. Tej wiosny wysiałam i dzieliłam się sadzonkami.U Igi naszej jedna z sadzonek ma pączek i czekamy czy faktycznie powtórzy cechy mateczne bo powinna być żółta:) U mnie trochę zakwitło młodzieży czyli sadzonek z ubiegłego roku ale są same różowe i białe.Ale ubiegłorocznych nie pamiętam czy faktycznie siałam różowe czy już jakiś inny kolor:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Iga51 »

Oleńko, werbena kwitnie pięknie. Podobno na zimę trzeba ja ściąć, wykopać i przetrzymać w doniczce, w domu. Czy tak?
Żółta jeżówka ma dwa pąki, ale nie wiadomo, czy się rozwiną i pokażą kolor. Jakby stoją w miejscu i dalej się nie rozwijają.
A Ty masz jakiej nowe fotki z nad stawu? Pokaż, co tam u Ciebie nowego.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: wasilewska101 »

Moje żółte jeżówki od ciebie i moje co posiałam ą jeszcze w doniczkach bo była straszna susza i w suchy piach nie chciałam ich sadzić aby ich nie stracić ..Teraz trochę popadało to zacznę wszystko przenosić na rabaty aby dobrze się ukorzeniły przed zimą . Moja werbena rośnie w doniczkach a na zimę przycinam i wnoszę do piwnicy a na wiosnę miałam kilka samosiejek, które też już kwitną .. Inne werbeny ładnie zimują w gruncie .. .
Użytkownik Usunięty

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Olu ależ pięknie u Ciebie. Już dawno nie zaglądałam na Twoje hektary i nie widać aby susza narobiła "bałaganu"- masz ładny nachyłek i rudbekie tez pięknie się prezentują, czyściutko, kolorowo...Pięknie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Elzbieta M »

Olu , moje jeżówki od Ciebie rosną w docelowym miejscu. W tym roku na pewno nie zakwitną, ale za rok będę obserwować , czy powtórzą cechy mateczne - pośród żółtych powinna być jedna czerwona. W zeszłym roku siałam mix kolorów , a wszystkie są lila-róż :-(
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Anka2803 »

Gdzieś czytałam ,że one rzadko powtarzają kolory mateczne , moje z siewu wszystkie różowe i białe
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Dziewczyny moje,dziękuję za odwiedziny..i pochwały.Cieszę się,że Wam się podoba.Wstawię za chwilę zdjęcia , byłam nad stawem chyba dwa tygodnie temu mam sporo fotek.U mnie już też jesień ale kolorowo jest nadal.:)

Tadziu co do naszej rozmowy na temat suszonej pigwy.Ja co mam czy pigwę czy pigwowca talarkuję jak na mizerię wraz ze skórką.Owoce są twarde trzeba uważać na palce:)Suszę takie plasterki.Pod skórką jest najwięcej wit.C.
Do herbatki wystarczą dwa-3 malutkie plasterki, jeżeli używam do herbatki. A robię mieszaną herbatkę z róży, pigwy,suszone porzeczki,poziomek:)Smakuje wybornie:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Najpierw wstawię zdjęcia werbeny patagońskiej.Spójrzcie jaka różnica między samosiejką a tą którą wysiałam. Na pierwszym zdjęciu, są wysiane w tym roku i są tak bardzo wydłużone....na zdjęciach może za dokładnie nie widać ale różnica jest duża. Ciekawa jestem czy to dwie różne odmiany.Nasionka tej wysianej były kupione. Samosiejka to pozostałość po ubiegłorocznej sadzonce. :)
Załączniki
PICT0056.JPG
PICT0009.JPG
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

A oto kolejne zdjęcia ale to z 5.09:)
Załączniki
BIG KAHUNA:)
BIG KAHUNA:)
Nachyłek okółkowy:)
Nachyłek okółkowy:)
Miskant:)
Miskant:)
Jeżówki nadal piękne:)
Jeżówki nadal piękne:)
Trawy kwitną....chyba miłka okazała:)
Trawy kwitną....chyba miłka okazała:)
Sadziec też się postarał:)
Sadziec też się postarał:)
Gunera:)
Gunera:)
Naparstnice drugie podejście:)
Naparstnice drugie podejście:)
Rozchodniki zaczynają kwitnąć:)
Rozchodniki zaczynają kwitnąć:)
Ostróżka z tegorocznego siewu:)
Ostróżka z tegorocznego siewu:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: malina »

Olu , całe szczęście że nie miałaś upałów ;) :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Halinko były upały, były i to solidne, ale tam też są podłączone linie kroplujące:) Jest obok jezioro myślę, że też więcej wilgoci w powietrzu.:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

A teraz wstawię fotki kilku moich nowości:)Nie wiem czy kłosowce przetrwają zimę...... w jednych źródłach piszą, że jednoroczne w innych, że wieloletnie:)

W tym tygodniu przybyło mi sporo roślinek. W sobotę kupiłam na Targach Ogrodniczych w Gdańsku:jasieniec, szałwię muszkatołową, ostrogowiec czerwony, zatrwian szerokolistny i mikołajek alpejski:)Bardzo się cieszę.Jeszcze nie posadzone. :)
Załączniki
Krokosmia:)
Krokosmia:)
Klip Daga:)....i juz nasionka mam swoje cha cha
Klip Daga:)....i juz nasionka mam swoje cha cha
Ipomopsis:)
Ipomopsis:)
Kłosowiec pomarańczowy:)
Kłosowiec pomarańczowy:)
Kłosowiec, ale nie pamiętam nazwy:)
Kłosowiec, ale nie pamiętam nazwy:)
Też kłosowiec , jest cudowny:)
Też kłosowiec , jest cudowny:)
Nachyłek :)
Nachyłek :)
Nachyłek , kolejna moja piękność:)
Nachyłek , kolejna moja piękność:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Olu, piękne masz roślinki i ten ogród taki naturalistyczny. Fajnie, że jest woda w pobliżu. Byłam ostatnio w górach i rzeki powysychały, ogrodów nie podlewają, bo nie ma wody na bieżące potrzeby domowe.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: wasilewska101 »

Piękne kłosowce ja mam tylko liliowy który zimuje i ładne się rozsiewa .. Jak będą z nich siewki to się piszę .. Takich nachyłków to nawet nie widziałam że istnieją ,piękne kolory..
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Krysiu, to duży plus, że woda w pobliżu, bo mimo, że nie podlewam to jednak powietrze jest wilgotniejsze.:)

Janeczko to są takie rarytaski, dopiero co pokazują kwiatuszki. Takie moje nowości wyszukane.:)Jeżeli tylko się utrzymają na pewno się podzielę:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
ODPOWIEDZ