Szafirki - uprawa, sadzenie. Wiosna w środku zimy

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Swoje cebulowe także sadzę "na oko". Przeważnie na głębokość łopatki. I zbytnio się nie martwię,gdy coś zielonego wystaje z ziemi. A jeżeli się zamartwiam to okrywam igliwiem. Z narcyzami nie miałam większych problemów ale niektóre rosną już od kilku lat i nie mam ich dużo.
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

U mnie żonkile juz dawno wylazły. Niczym ich nie okrywam, z tym że tutaj jest trochę cieplej. Ale mroziki też się zdarzają czasami dosyć solidne tzn. potrafi być czasami -10°C.
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

U mnie w ogródku zaczęły kiełkować hiacynty, a stokrotki zaczęły kwitnąć. Co z tą naszą zimą? Czy na wiosnę roślinki zakwitną jeszcze raz?
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
monis1415
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-01, 19:56

Post autor: monis1415 »

ja mam pytanie w podobnym temacie - co się stanie jeśli żonkile, narcyzy i tulipany wsadzę wczesną wiosną po odstąpieniu mrozów a nie jesienią? bardzo proszę o pomoc..
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

rośliny cebulkowe

Post autor: elakrztuk »

Witaj! Ostatnio nie sadzłam kwiatów cebulkowych, ale warto posadzić je głębiej w ziemi, gdy nadejdzie wiosna, najlepiej przykryć je ziemią . Gdy są małe przymrozki poniżej zera nie zmarzną tak bardzo, gdyż są to kwiaty, które sadzi się na zimę jak krokusy, przebiśniegi, cybulice, ranniki, przylaszczki.
ODPOWIEDZ