Świeżak

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
KamilWro
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-05-06, 18:53

Świeżak

Post autor: KamilWro »

Witam, chciałbym z góry zaznaczyć że jestem bardziej zielony w temacie ogrodów/traw, niż moja trawa, lecz mam nadzieje że to się poprawi.
Po przekopaniu ogródka i posadzeniu trawnika w tym miejscu powstał tak owy lej w którym jak widać trawa znacznie szybciej wyrasta, jest tam rura która idzie z rynny do zbiornika na końcu działki. Ziemia sie lekko osunęła po czym powstał ten lej. Jak dopuścić aby trwa równomiernie rosła? Czy należy od nowa wyrównać podłoże, czy dosypać ziemi w te miejsce ? I czy w miejsca żółte/brązowe nalezy dosiać trawe regeneracyjną ? Sezon wcześniej kosząc trawę wysypaliśmy na ogródek zebraną trawe w miejscach gdzie trawa słabiej rosła, mam wrażenie że ten zabieg był zły i niepotrzebny, gdyż ta trawa dalej znajduje się na ziemi, mimo zagrabiania. Zdj rok temu. Proszę o porady jak można to "ogarnąć" dodam że w prawym górnym rogu chcielibyśmy stworzyć mały warzywniak.
Załączniki
IMG_20210506_192615_resized_20210506_072902485.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Świeżak

Post autor: Petrus »

Witaj. W miejscu gdzie biegnie rura najwyraźniej słabo zostało obite podłoże dlatego gleba się zapada. Musiał być w tym pasku usunąć trawę, dosypać nowego podłoża, wyrównać i dobrze ubić- np zagęszczarką. Potem ułożyć trawę z rolki lub wysiać- jak wolisz. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ