Stymilizacja storczyka - sztuczna uprawa

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dominiksdz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2008-07-15, 17:26

Stymilizacja storczyka - sztuczna uprawa

Post autor: Dominiksdz »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Miałbym kilka pytań odnośnie uprawy storczyków pod lampami hps z zastosowaniem wymuszonej wentylacji i stałej temperatury dnia i nocy....

- czy ktoś z was uprawia w ten sposób storczyki ?
- z jakimi efektami ?
- jakie odmiany nadają się do sztucznej uprawy ?

Na początek to na tyle, ale wszystkie sugestie ,komentarze i uwagi z waszej strony będą dla mnie bardzo pomocne

Dziękuję i pozdrawiam
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Nie stosowałam, więc sekretów uprawy nie znam. Widziałam jedynie storczyka "doświetlanego".. Po takim zabiegu miał chyba 50 pąków kwiatowych :-)
Awatar użytkownika
Dominiksdz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2008-07-15, 17:26

Post autor: Dominiksdz »

Aga ja też widziałem takie storczyki na real :-P :shock: :-P I wiesz teraz doskonale dlaczego pytam czy ktoś już wcześniej miał styczność z taką uprawą, bo ja niebawem przymierzam się do stworzenia idealnych warunków dla storczyka, ---światło, wentylacja, wilgotność, woda, nawozy, i mnóstwo ,mnóstwo zapału do pracy. W końcu będę robił to co lubię najbardziej ;-)
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

No to trzymam kciuki. Chociaż moim zdaniem taka hmm sztuczna symulacja wcześniej czy później odbije się na roślinie. Bo tak na chłopski rozum: storczyk zakwita 50 pąkami, część zrzuca, bo jest mu zbyt ciężko "wykarmić" tyle kwiatuchów, przekwita i.. ? Myślę, że odchoruje. Mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

Agnieszko masz 100 % racje. Taki storczyk odchoruje i to wszystko moze sie nawet zupelnym zniszczeniem dla niego skonczyc. Ja mam storczyk ktöry ma 30 kwiatöw i kwitnie juz 8 miesiecy bez doswietlania. Musze powiedziec ze dla mnie bylo by szkoda ryzykowac, lepiej mniej kwiatköw a czesciej kwitnie. :->

Ze storczykami jest czesto tak ze im mniej sie kolo nich chodzi tym sa piekniejsze. :mrgreen:
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

Post autor: sąsiad »

Pisałem post wczoraj ale nie został przyjęty (sprawy programowe).
Do uprawy stymulowanej trzeba mieć dobre warunki. Jeżeli takie masz to życzę powodzenia. Ze swojej strony chciałbym polecić ( nie tylko Tobie ) odwiedzenie nowo otwartej uprawy storczyków w byłym Zamku Potockich w Łańcucie. Chociaż mam stosunkowo niedaleko, też nie byłem (usłyszałem w TVP), ale mam zamiar się udać.
Odnośnie stałej temperatury dniem i nocą mam wątpliwości czy to jest dobre :?: , w naturalnych warunkach są one dość duże :!: .
Należy też zwrócić uwagę na wątpliwości Jolanty, ale Twój zapał popieram i mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami :roll:
_________________________________
pozdrawiam Staszek
http://picasaweb.google.pl/stanislaw.sm ... daIRozsada
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Staszku w tym roku postanowiono że co roku 15 sierpnia w Łańcucie będzie się odbywał ogólnopolski zjazd storczykomaniaków. Co prawda w tym roku nie mogłam być ale za rok jadę ;-) :lol:
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

No to będziemy się zlatywać :-) Jak na sabat :-) Oglądałam zdjęcia i reportaż z Łańcuta.. Cudne storczyki :-D
Jolu, Twoje storczyki potwierdzają Twoje słowa. Amen.
anna_orlowska79
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-31, 05:39

Post autor: anna_orlowska79 »

Witam ale ja byłam w Łańcucie w storczykarni cudne tam są miniaturki storczyków no i oczywiście pospolite Phalaenopsis, no może nie umywają się ale te oryginały nie hybrydy przerastają swoją innością
młodość i starość łączy jedno i tu i tu ma się żłudzenia - jestem w fazie przejściowej miedzy jedną a drugą panią..
ODPOWIEDZ