Stosowanie nawozu

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Kasia20121
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-12, 22:10

Stosowanie nawozu

Post autor: Kasia20121 »

W tym roku po raz pierwszy mając do dyspozycji balkon zajęłam się kwiatami jako totalny amator posadziłam 2 tuje , 2 chmiele, 1 winorośl, rozwar ,zioła: macierzankę tymianek szałwię ,lawendę,a także 3 pelargonię i 4 lobelie noooo i małą brzózkę 40 cm, a na parapecie mam 10 trzmielin....mam teraz pytanie zakupiłam nawóz fruktowit jakąś nowość w granulkach....ziemię roślinki mają podaną warzywną tuje ziemię do iglaków a winorośl mieszankę warzywnej z uniwersalna podobnie brzoza lobelie zwykł a uniwersalna z domieszką warzywnej ile podawać tych granulków bo się w tym nieco gubię to wszystko siedzi w doniczkach jakieś dwa tygodnie...proszę o pomoc :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Chodzi o Fruktovit uniwerslany? Niestety producent podaje dawki na m kw. gleby w ogrodzie (w uprawie polowej). Pewnie do roślin w doniczkach trzeba będzie stosować "na oko". Więcej informacji oraz linki do tabelek z dawkowaniem znajdziesz na stronie producenta nawozu:
http://www.florovit.pl/fruktovit-uniwersalny-p53.html
Rafał
Kasia20121
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-12, 22:10

Post autor: Kasia20121 »

Dziękuję obczytałam wszystko... teraz czekam jeszcze na odrobinę słońca i poranek bez deszczu, ale cóż mogło być gorzej, w górach przecież śnieg.
Serdecznie pozdrawiam
ODPOWIEDZ