Storczykowo

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładnie fotografujesz swoje storczyki. Piękne kwitnienia, masz dobrą rękę do roślin. Gratuluję. :-D
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Bardzo dziękuję Gosiu za tak miłe słowa - staram się jak mogę choć niekiedy brak słoneczka powoduje, że zdjęcia robią się nijakie - np.takie jak te, które teraz zamieszczę :kwasny:


Kwitniemy sobie...

Maleństwo kupione w Praktikerze na wyprzedaży, umieszczone jest w kuflu do piwa więc od razu można porównać jego wielkość
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła kolejna hybryda, nazywam ją equestrisowatą, gdyż kwiaty lekko przypominają equestrisa ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kilka ujęć białej hybrydy
Obrazek

Obrazek

Obrazek


I kilka drapieżnych zdjęć przyszłej pięknotki (Paphiopedilum maudiae vinicolor)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takilankaa to paphiopedilum jest akurat chętne do kwitnienia ale ma takie jedno, które przyrasta w rozety i ani myśli pokazać kwiatucha, i tak już od roku :zly: Może Twój po prostu zastanawia się czy warto kwitnąć, jeśli chodzi o tego mojego drugiego to jakiś typowy złośliwiec :zly: Mam jeszcze dwa inne - zobaczymy na kogo się zapatrzą...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Merghen pięknie kwitną twoje kwiatuszki, a ta hybryda w kuflu do piwa po prostu jest świetna. Co do mojego Paphiopedilum to wydaje mi się, że z kwitnieniem chce jeszcze poczekać. Zauważyłam zawiązkę nowej rozety i dwa nowe korzonki, więc coś się z nim dzieje pozytywnego. Podejrzewam, że nie chce kwitnąć przez podróż w mrozie jaką przeszedł. Niestety sprzedawca od którego go kupiłam był nieodpowiedzialny i wysłał kwiaty średnio zabezpieczone przed zimnem w ponad dziesięciostopniowy mróz. Na całe szczęście ani sobotkowi, ani dwóm pozostałym storczykom nic się nie stało. Po rozetach widać, że kwitł tylko raz, więc jest szansa, że zakwitnie. Poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Małgosiu :lol: :lol: cudna ta Twoja miniaturka :-D, paphiopedilum też zapowiada się bardzo ciekawie :-P :-P jak i cała galeria-super fotki-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Halinko, talibankaa :)

Coś rozwinęło pączki, coś zostało dokupione więc wklejam zdjęcia choć to już jakiś czas temu się zaczęło :oops:

Portret Paphiopedilum maudiae vinicolorObrazek

A tutaj na świeżym powietrzu
Obrazek.Obrazek

Obrazek.Obrazek

Obrazek.Obrazek


Kiedyś kupiłam na allegro phalaenopsisy po kwitnieniu, jak się okazało, z powodu mojej nieuwagi musiałam niektóre reanimować. Z pięciu zakupionych sztuk ocalały 4 i w sumie wszystkie już kwitły. Ten ostatni długo zastanawiał się czy pokazać buźkę choć jeśli chodzi o kondycję najmniej ucierpiał. Teraz się nie dziwię. Dla mnie to cudo, zdjęcia nie oddają całkowicie jego piękna gdyż na nich jest żółciutki a w rzeczywistości zielony z lekką nutką żółtego. I do tego jest woskowy :tan :tan A oto on:
Najpierw rozwijający się pączek
Obrazek.Obrazek

I już rozwinięty
Obrazek.Obrazek

Obrazek.Obrazek

Obrazek.Obrazek

Obrazek.Obrazek

..........................................Obrazek
Na żadnym ze zdjęć nie ma rzeczywistego koloru. Mam nadzieję, że jak rozkwitną wszystkie pąki i będzie lepsze oświetlenie i tło to postaram się spróbować uchwycić na zdjęciu jego cudny kolorek.

A teraz moja nowość. Pojechałam do LM tylko kupić kosiarkę i prezent dla bratowej na rocznicę a wyszłam z taką pachnącą pięknością Oncidium Mieke von Holm
Obrazek.Obrazek

......................................Obrazek

Tutaj razem z Paphiopedilum maudiae vinicolor
Obrazek.Obrazek

Oraz skończone moje okno storczykowe - wszystkie kosze powieszone i postawione i już pełne :shock: :zalamany:
Obrazek.Obrazek
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Przepiękne zarówno kwiaty jak i storczykowe okno. Paphiopedilum przecudne, moj niestety nie chce kwitnąć, chociaż ostatnio zaczął wypuszczać nowego listka więc może coś z niego będzie.

Czasami kupując kota w worku może się okazać że wyrośnie z niego coś pięknego. Ja aktualnie czekam na kwitnienie takiej niespodzianki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Wow!!-super Paphiopedilum maudiae vinicolor -niesamowity wygląd,
a i zielonkawy piegusek ,pięknie się prezentuje,zwłaszcza w tak eleganckiej sesji zdjęciowej.
Małgosiu pięknie prezentuje się Twoje okno storczykowe,a pomysł z koszami -super,wart "odgapienia"-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Gosiu storczyki co jeden to ładniejszy. Ale okno storczykowe :shock: bardzo pomysłowe.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Okno storczykowe wygląda całkiem tropikalnie - fajny pomysł! :-)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Bardzo dziękuję za ciepłe słowa pod adresem okna :oops: Widać,że pomysł przypadł do gustu nie tylko Wam, mnie ale i kwiatom bo pięknie rozkwitają :)


Oto kilka kwitnień, pokazywanych wcześniej ale obecnie rozkwitnięte są wszystkie pączki
Obrazek.Obrazek

Obrazek.Obrazek

ObrazekOstatni zakwitł a przedłużeniu pędu.

A to moja pachnąca semimianiaturka hybryda - każdy kwiat jest innyObrazek

Obrazek.Obrazek

Obrazek.Obrazek

I jej dwa kiełkiObrazek

Pokażę Wam też jedną z moich nowości - zakochałam się w storczykach tzw. jubilerskich więc dołączył do mnie kolejny Macodes petola

Na początek cała misa "diamencików"
Obrazek

I zbliżenia - najpierw najnowszy
Obrazek

Obrazek.Obrazek

Ludisia 'Jade velvet'
Obrazek

Ludisia 'Red velvet'
Obrazek

Moje uzależnienie znalazło ujście możliwości uratowania takich dwóch maleństw
Obrazek.Obrazek

Obrazek.Obrazek

A taki dostała moja przyjaciółka
Obrazek.Obrazek

I jeszcze dwie nowości z ubiegłego tygodnia, ogarnął mnie amok zakupowy :oops: ale pomału wytracam prędkość.
Obrazek

Obrazek.Obrazek
Brassavola jest już w nowym domku, koszyczku ze spagnum. Przy moich częstych wyjazdach łatwiej jest mi utrzymać odpowiednią wilgotność. Jeśli dokończę odchidarium to być może z powrotem wróci na podkładkę.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Eluda
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-14, 20:30

Post autor: Eluda »

ja nie moge :shock: ale u Ciebie ślicznie :oops:

bajka, zazdraszczam :wstyd:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Dziękuję Eluda

Jak weszłam do wątku to się przeraziłam ile pajęczyn i kurzu tu się nazbierało :oops: A tyle się działo przez ten okres. Postaram się to pokazać poprzez zdjęcia :)

W między czasie do mojej kolekcji dołączył phalaenopsis MiniMark oraz oncidium Miekke won Holm - razem
Obrazek
i osobno
Obrazek

Obrazek

Teraz phal.MM kwitnie na przedłużeniu pędu
Obrazek

Zapączkowało i zakwitło dendrobium Stardust "Chiyomi"
Obrazeklistki są brzydkie po oprysku na przędziorka

Obrazek ale widzę następne pączki więc jeszcze się nacieszę kwiatami.

Zakwitł i przekwitł też mój kameleon - przy zakupie był bordowy w biało-zielone ciapki, teraz już jego drugie kwitnienie pozostaje bez zmian
Obrazek

Podobnie już skończyło się kwitnienie innej hybrydki phalaenopsis - tym razem miniaturki, kupionej do ranimacji bez kwiatuszków więc jej kwiatuszki były dla mnie niespodzianką
Obrazek

Obrazek

Doczekałam się również kwitnienia innego maluszka - całość roślinki nie przekracza 15 cm wraz z doniczką a kwiat najlepiej oglądać przez lupę albo na zdjęciu w dużym makro
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To może na razie tyle by nie przeciążać i Was ilością zdjęć i mnie ich wklejaniem :hyhy: Obiecuję,że cdn. wcześniej niż za kilka miesięcy ;)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Restrepia :shock: - widzę takie maleństwo pierwszy raz, ba! nie wiedziałam, że takie istnieją.

Wszystkie storczyki pięknie się prezentują. :-)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Gosiu jak zwykle nas zaskakujesz swoimi podopiecznymi :P ;
Mimi Mark ślicznie obsypany kwiatuszkami :lol:,
Restrepia to jakby jakaś ważka usiała na liściu :super:
a i Dendrobium Stardust "Chiyomi"pięknie pokazał- na co go stać-pozdrawiam
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Jak zawsze piękne storczyki. Widać że im u ciebie dobrze :)
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
ODPOWIEDZ