Storczykowo

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: Storczykowo

Post autor: haliso »

Zgadzam się z Ewelinką ,kosz wspaniale wygląda,a ten nakrapiany Peloric-cudny :-P :-P {chociaż temu drugiemu też nic nie brakuje :P }
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Storczykowo

Post autor: talibankaa »

Małgosiu wspaniały poradnik uprawy storczyków.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Storczykowo

Post autor: Kawusia »

Witam, jestem tu pierwszy raz.. i widzę, że w storczykach, to mam jeszcze spore braki. Uwielbiam te cudne rośliny, ale nie miałam świadomości, że aż tyle odmian można hodować.. ja mam tylko 4 większe okazy, 3 od jakiegoś czasu, jeden rekonwalescent zasuszony od męża z pracy, ale już widać, że odżyje, oraz jedną miniaturkę. Po przejrzeniu tego wątku zapragnęłam nowych storczyków i nie koniecznie phalaenopsis, a coś oryginalnego, chyba jednak wstrzymam się z tym do nowego domu.. w tym brakuje mi miejsca na nowe okazy, chyba, że utworzę jakieś wiszące kosze. Oglądanie tych roślin, to czysta przyjemność gratuluję pięknej kolekcji Merghen :-)
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Storczykowo

Post autor: Merghen »

Dziękuję za miłe słowa a ponieważ mam w dalszym ciągu L4 więc powklejam następne zdjęcia zrobione we wtorek przy okazji mycia okien:
Kosz w dalszym ciągu pięknie kwitnie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazektutaj zauważyłam kolejny pęd - zastanawiam się do czego go przypnę...

ObrazekPhal. Philadelphia

Obrazek

I nowe kwitnienie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu chyba moje pierwsze keiki - niechcący chciałam zasuszyć roślinkę a ona tak zaczęła się bronić. Teraz o nią dbam ale mimo to chce zostać mamusią :)
Obrazek

Inne kwitnienia za jakiś czas. Jednak ciągnie mnie do łóżeczka :(
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Storczykowo

Post autor: talibankaa »

Zdrowiej szybciutko Małgosiu.
Kosz cudowny aż nie mogę się napatrzeć.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Storczykowo

Post autor: Kawusia »

Zainspirowana Twoim wątkiem Małgosiu, udałam się na allegro i zakupiłam 5 nowiutkich storczyków, 3 w formie sadzonek, 2 już w doniczkach. 3 wcisnęłam na okno w łazience, 2 zostały w pracy na biurku, jeden z pączkami. Kilka fotek umieściłam w swoim wątku ogrodowym, nie chcę zaśmiecać Twojego wątku, Twoje fotki jak zwykle są przeurocze. Życzę wiele zdrowia.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Storczykowo

Post autor: Merghen »

Za oknem szaleje zima, ja powoli wracam do zdrowia a storczyki ... sami zobaczcie :D

Kwitnąca Masdevallia 'Sugar Baby', która tęskni już za pobytem na balkonie, kwiaty nie są tak duże jak z jesiennego kwitnienia
Obrazek

Obrazek

'Piegowaty' Phalaenopsis Mini Mark
Obrazek

Miniaturki Phalaenopsis:
Na początek dwie białe - niby takie same a jednak różne
Obrazek

Obrazek

Ta kazała czekać na kwiaty 2 lata
Obrazek

Obrazek

Ta zaś delikatnie pachnie w słoneczku
Obrazek

I za każdym razem pokazuje różnorodność w wybarwieniu kwiatów
Obrazek

Obrazek


Na koniec totalnie 'zakręcony' pędObrazekwychodzący na prostąObrazek

oraz pąki-bliżniakiObrazek

A to dopiero półmetek zdjęć ;)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Storczykowo

Post autor: Danka »

Ale masz oryginały :-D A Masdevallia 'Sugar Baby' zachwyciła mnie, lubię takie kolory. Szczególnie w ogrodzie. Od razu je widać :hyhy:
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Storczykowo

Post autor: talibankaa »

cudne
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Storczykowo

Post autor: Merghen »

Danusiu, to fakt,że kolor ma ognisty lecz kwiaty niewielkie ale jeśli wygląda to tak (zdjęcie z września 2011)Obrazek
to wtedy ma to swój urok.

Ewelinko, dzękuję :)

Skoro już tu weszłam ponownie to pokażę II część przygotowanych zdjęć:

Hybryda Phalaenopsis z Biedronki - chętna do kwitnienia i jednocześnie z dużymi kwiatami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następna hybryda Phal. - skąd się wzięłą :wstyd: ale jest cudaczna, jakaś niedokończona choć nie do końca udało mi się pokazać jej fluorescencyjny urok, szczególnie warżki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uparta miniaturka hybryda Phal. - 2 lata oczekiwania by zobaczyć jej kwiaty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec odratowana biała hybryda Phal. kąpiąca się w słoneczku
Obrazek

I to na razie tyle :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
użytkownik usunięty

Re: Storczykowo

Post autor: użytkownik usunięty »

:shock: :shock: :shock: Ale kolorowo i tropikalnie, nie ma co! Czują wiosnę i to bardzo.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Storczykowo

Post autor: Danka »

Daniela pisze: :shock: :shock: :shock: Ale kolorowo i tropikalnie, nie ma co!
Ja tak samooo :!: Jeszcze takiego nie widziałam :orany:
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Storczykowo

Post autor: DiAbLuSiA »

Prześliczne te Twoje kwiatuszki, Gosieńko i cieszy mnie niezmiernie to, że Twe zdrowie już lepiej.
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Storczykowo

Post autor: Merghen »

Troszkę znów kwitnie...

Ostatnio nie pokazałam jednego kwitnienia. Zapomniałam :zawstydzony: ale pomimo mego gapiostwa rozwinęła następny pąk. Oto ono:
ObrazekU niej obserwuję ciekawą zmianę, za każdym razem jej kwiaty są większe a była kupowana jako bordowa z zielone piegi.

I następna zmiana w kwitnieniu - na strarym pędzie sklepowym już niedługo powinny się pojawić takie kwiaty Obrazek(zdjęcie poprzedniego kwitnienia),

ale na nowym pędzie rozwinął się taki ObrazekTo pokazuje jak zmienne może być kwitnienie peloric'ów. Tak naprawdę to nie wiem, które kwiaty bardziej mi się podobają...

Przy kolejnej hybrydzie pierwszy kwiat jest pozbawiony jednego z płatka okółka ale następne mają już wszystko na miejscu. Pamiętam,że kupiłam ją w sierpniu 2011r. do reanimacji choć miała kilka kwiatów ale w markecie była całkowicie wyciągnięta z podłoża i włożona byle jak do doniczki. Ot, taki biedaczek. Po wsadzeniu do nowego podłoża jeszcze troszkę kwitła i koniec. Teraz przedłużyła pęd i chce się odwdzięczyć
Obrazek

I jeszcze jeden rzut na białą hybrydę, która rozwinęła już sporo kwiatów Obrazek

W towarzystwie sąsiadów Obrazek

Dziękuję za odwiedziny :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Storczykowo

Post autor: talibankaa »

Małgosiu jak zawsze śliczne kwitnienia. Zmienność kwitnień i ja zaobserwowałam na swoich okazach ale nie jest ona aż taka duża. Mój peloric niestety nie raczy wypuścić drugiego pędu kwiatowego abym mogła zobaczyć jego zmienność.

Takie ratowane biedulki zawsze się odwdzięczają. Ja mam ich mnóstwo więc wiem coś na ten temat. Kwitną mi lepiej niż wyszukane specjalnie okazy.

Kosz dalej się ślicznie prezentuje.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
ODPOWIEDZ