Storczyki

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
ela180752
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-10, 23:05

Storczyki

Post autor: ela180752 »

Witam serdecznie , czytam Wasze rady w Poradniku Ogrodniczym i są dla mnie bardzo cenne ,za co serdecznie dziękuję ,tym bardziej,że mieszkam teraz w Holandii i nie mam swoich książek ogrodniczych ,ani telewizji polskiej,gdzie oglądałam takie programy .

Czytam dzisiaj - dlaczego storczyk nie kwitnie i mam inne zdanie co do podlewania storczyka ,przyjechałam do Holandii i bez przesady serce mi zamarło jak zobaczyłam na płocie doczepione doniczki z wyschniętymi korzeniami storczyków mimo,że od strony południowej,to wysoki płot, i drzewo ,zasłaniały zupełnie słońce i ogrom wilgoci od krzewów ,nie dało rady nic uratować ,gospodarz twierdził ,ze u niego stroczyki nie rosną .

W lutym urodziny gospodarza kupiłam storczyka i to z pękniętym liściem ,szkoda mi go było w wielkim sklepie typu polskich Biedronka ,stał w samym południowym oknie wystawowym .Kochani umyłam go woda odstana przegotowaną ,storczyki tak podlewam,wieczorem gotuję wodę ,a rano/ważne rano polewamy storczyka/ wyjmuje go z ozdobnej donicy jest 2-3 cm szersza od doniczki przezroczystej /ważne/ przezroczystej storczyka wstawiam go do miseczki i podlewam woda przegotowaną ,a gąbką przemywam liście od dołu i od góry ,wyjmuje storczyka do drugiej miseczki i ponownie przelewam wodą /Moi drodzy storczyk jak ma srebrne korzenie ,to " mówi nam " chcę wody ,a po podlaniu korzenie natychmiast robią się zielone / unoszę storczyka ,aby woda odciekła i wstawiam do ozdobnej większej donicy ,

ALEE plastikowy talerzyk /podstawka/ do doniczek ma zrobione dziury ,upaliłam gwóźdź i przetopiłam na wylot w podstawce kilka dziur ,i taka podstawkę stawiamy do góry dnem ,chodzi o to by woda nie stała na spodzie i był duży dostęp powietrza ,i tak mam storczyka 2 lata ,nie zastanawiałam się nad tym jak go ustawić /w tym samym miejscu/ owszem okno wschodnie/zachodnie mocno nagrzane odpada/ okno wschodnie,lub jak gorąco stoi na ścianie od południa na akwarium ogromnym i ma rozproszone światło wschodnie i zachodnie,jak dużo promieni świetlnych okna są zasłaniane ,kupiliśmy w maju drugiego storczyka ,jaśniejszy ale też bidulek wyglądał,jak by go pajęczyna omotała ,umyłam całego ,pędzelkiem korzenie oczyściłam i pięknie rośnie i kwitnie ,proszę oto moje storczyki . Podlewamy storczyka rano !!!!
Załączniki
moje storczyki
moje storczyki
2015-09-08 11.43.53.jpg
2015-09-08 11.44.30.jpg
2015-09-08 11.45.21.jpg
2015-09-08 11.45.40.jpg
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Storczyki

Post autor: rafaloku »

Kwitnie wspaniale! Dziękujemy, że podzieliłaś się z nami swoim doświadczeniem :padam: oby było na forum jak najwięcej takich własnych historii i sprawdzonych metod ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Storczyki

Post autor: Elzbieta M »

Dzięki Elu za te wskazówki - zaraz pobiegłam sprawdzić , czy moje storczyki maja srebrne , czy zielone korzenie :lol:
Awatar użytkownika
annalisa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-10, 12:16

Re: Storczyki

Post autor: annalisa »

Ja od zawsze mam problem ze storczykami, mimo ze tak bardzo kocham te kwiaty to mam talent do ich uśmiercania :-( mam nadzieje że Twoje rady pomogą mi w pielęgnacji mojego obecnego storczyka, dziękuję ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ