Storczyki Jolanty

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

A na jakiego najbardziej chorujesz ? :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Podobają mi się takie "gepardzie" cętki. Widziałam kiedyś zielony z brązowo-bordowymi plamkami... ale nie wiem jak się nazywał. W każdym razie plamki rulez, bo moje są gładziutkie jak pupcia niemowlęcia. :lol:
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

No to napewno piekne, szkoda tylko ze nie znasz nazwy roslinki.

Nie wiem jak pupcia niemowlecia wyglada bo nie mam dzieci :lol: :mrgreen:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jolu, poszukałam no i... coś w tym rodzaju

http://www.storczyki.org.pl/galeria/Fot ... UFMAN.html

http://www.storczyki.org.pl/galeria/Fot ... FMAN2.html

lub

http://www.storczyki.org.pl/galeria/Fot ... OSSUM.html

lub

http://www.storczyki.org.pl/galeria/Fot ... COSUM.html

Podobają mi się storczyki o mniejszych kwiatach, ale nie wiem czy są tez trudniejsze w hodowli.
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Hmm może trudniejsze nie. Ale inne. I podobno trochę więcej zachodu trzeba, żeby zakwitły :-) Jola, ratunku, więcej nie wiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

Daniela to piekne storczyki. Odontoglossum i Oncidium mam i jak Agnieszka pisze trzeba pare rzeczy przestrzegac aby je zmusic do kwitniecia. Jak juz zakwitna to przepieknosc.

Te storczyki wymagaja stalej wilgoci, przeschniecie im nie sluzy. Nie sprawisz im odpowiednich warunköw to listki beda charmonijkowe- oznaka nieprawidlowych warunköw uprawy ( albo za sucho albo za mokro). Te storczyki maja bardzo delikatne korzonki wrazliwe na nawozy- tak wiec latwo je uszkodzic. Zeby zakwitly potrzeba röznic temperatur czyli latem na dwör, tak jak Dendrobium Nobile i Cymbidium.

Lubia ciasne doniczki i nalezy je przesadzac tylko wtedy jak juz naprawde miejsca nie ma albo doniczka sama z siebie peknie.

Zycze ci spelnienia checi nabycia takiego storczyka i oczywiscie super rezultatöw w jego uprawie.

Na marginesie moje dwie Vandy niebieska i pomaranczowa pokazaly pak , czyli niedlugo beda kwiatki :mrgreen:

Pozdrawiam Jolanta
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

Post autor: sąsiad »

Jolu pytasz jak radzę sobie z Vandą- mam ją od niedawna, dostałem kwitnącą. Po przekwitnięciu wystawiłem ją na noc na balkon (lubi być wietrzona) i nieszczęście, zapomniałem zabrać do pokoju, a słońce sparzyło część liści,(szkło zrobiło soczewkę) które później zaschły.Roślinę przeniosłem do kamiennej doniczki i pomiędzy korzenie dałem kilka kawałków węgla drzewnego.Nadal rośnie, wydała drugi nowy liść. Mam nadzieję, że ją uratuję , niedługo pokażę jak obecnie wygląda.
____________________________________
pozdrawiam Staszek
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

Staszku juz sie nie moge doczekac zdjec twojej Vandzi. No to naprawde szkoda tych poparzonych listköw. Ja nie wystawiam na dwör Vand. Wszystkie uprawiam w domu przez caly rok. Dzisiaj zauwazylam ze rözowa Vanda bedzie trzeci raz w tym roku kwitla.
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Jolu jestem skłonna powiedzieć, że jesteś storczykową.. czarwonicą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Znaczy czarodziejką :-)
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

Czaruje i czaruje i czasami uda sie cos wyczarowac.

Dla kazdego storczykomaniaka nadchodzi czas pewnych zmian. U mnie nadszedl czas wypröbowania czegos nowego. Szukalam, szukalam no i sie zdecadowalam. Zamöwilam male roslinki z agaru i chce spröbowac je wychodowac. Musze dodac ze möj maz mnie tez do tego namawial i bardzo mi pomaga.
Zamöwilam 4 rözne falki i 1 Donteanopsis. Stworzylam im mikroklimat i czaruje aby chociaz po jednej udalo sie wychodowac.

Do mojej kolekcji doloczyly: Encyclia vittelina, Spathoglottis aurea; Cattleya Moscombe xC.Chocolatedrop, Lc. Lassetergold, Vanda cristata.


Nastepnym projektem nad ktörym mnie möj maz strasznie meczy jest orchidarium. Juz czyta i patrzy i przedlada jak i co :-D
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

Moje Vandy biora sie ostro do kwitniecia :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

uwielbiam takie widoki :->
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Przyjemny to widok,jak przybywa nowy liść,kwiat i czeka się cierpliwie na końcowy efekt.Dlatego na działce lubie wiosne jak wszystko zaczyna się budzić z zimowego snu,najpierw się zieleni,a później zaczyna nabierać barw.
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

Mi też się marzy wanda, nistety narazie nie widziałam żadnej w sklepach :-/
Już się nie mogę doczekać kiedy twoja zakwitnie
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Piękne storczyki. :-D
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

Dendrobium nobile rozkwita coraz bardziej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:-)
ODPOWIEDZ