Storczyki Jolanty

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Piękne ,poprawiłaś mi humor :mrgreen:
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Szczególnie podoba mi się ten cytrynowy i jeśli pachnie, to już należy do moich faworytów.
:-)
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

Post autor: sąsiad »

Pięknie kwitną falki - mam podobny do tego pierwszego.
Podziwiam dendrobium, a moje Nobile zamiast kwiatów wypuściło keiki. W sumie mam 4 keiki w mnożarce i 1 na pędzie, a kwiatów jeszcze nie widać , czyżby wiosnę poczuły i na rozmnażanie mają ciągoty :mrgreen: :lol: :-D
pozdrawiam Staszek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Jolu,jak zwykle, Twoje storczyki spędzają sen z powiek :!:
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Storczyki cudne! a ten cytrynowy bardzo ciekawy :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Jolanta
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-08-27, 16:56

Post autor: Jolanta »

Dziekuje wszystkim za slowa uznania.

sąsiad u Dendrobium Nobile wytwarzanie keiköw zamiast paczköw kwiatowych to przyczyna zbyt duzych wahan temperaturowych. U mnie mialam taki przypadek nie wiedzac dlaczego tak sie dzieje.

Do pierwszych przymrozköw staly moje Dendrobia na dworze a potem powedrowaly do domu. Na dworze zimno a w domu cieplo i zamiast kwiatköw pojawily sie keiki. Wtedy zrozumialam co zle zrobilam. Powinnam stopniowo je przyzwyczajac do wiekszych temperatur. Od tego czasu tak robie i nie mam keiki tylko kwiaty :lol:
jula
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2009-04-22, 14:32

;)

Post autor: jula »

Jolu...oczu nie mogę oderwać? Mam pytanie jakie masz słońce w sensie wschód zachód? mam nadzieję, że moje też tak się bujną...narazie odpoczywają i pilnie je codziennie doglądam i wypatruję oznak "pobudki" do życia ;)
podzrawiam
never say never
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Post autor: justyna23 »

Witam wszystkich storczykomaniaków. :-> Ja mam niewiele wiedzy na temat ich uprawy a tymbardziej ich rozmnażania, ale mam ponad 50 szt. :-o Kupuję w kwiaciarni, kupuję na allegro. Kocham te kwiaty, jestem uzależniona. Teraz wiem co oznacza słowo nałóg. Moja córka twierdzi, że powinnam iśc na terapię. :-(
Jolu Twoje storczyki zapierają dech w piersi, zazdroszczę takiej uprawy ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa.
Moje ostatnie zakupy na które czekam właśnie to 10 szt z allegro 3 dendrobium i 6 falków i vandzia jeżeli nikt do jutra licytacji nie przebije. Ja poprostu kocham te kwiatki jak swoje dziecko. Kupuję je od grudnia, więc myślę że to pokaźna kolekcja ponad 50 szt w ciągu takiego okresu. Zaczyna brakować mi miejsca a ja nie mogę przejśc spokojnie obok kwiaciarni. Jak moje dziecko wróci z wakacji to zrobię zdjęcia i postaram się wstawić. Na forum jestem początkująca, więc mam tylko nadzieję, że mi się uda. Pozdrawiam wszystkich. :->
Justyna
ODPOWIEDZ