STORCZYKI Gosi

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

STORCZYKI Gosi

Post autor: użytkownik usunięty »

Od dawna nosiłam się z zamiarem założenia kolekcji storczyków, ale zawsze coś stawało na drodze, głównie ich niemała cena. Ale wczoraj kupiłam dwa storczyki, wcześniej już miałam jeden, a na wieczór dołączyły do nich jeszcze trzy. Może to niewiele, ale już coś. Co prawda praktycznie wszystkie to Phaleonopsisy, ale od czegoś trzeba zacząć. Miałam dołączyć zdjęcia do roślin doniczkowych, ale ponieważ mam zamiar powiększać kolekcję, a storczyki to niezwykle piękne kwiaty, to postanowiłam założyć im oddzielny temat. Może na naszym forum znajdzie się więcej miłośników storczyków, a może kogoś uda mi się zarazić miłością do nich.
A oto moja jak na razie skromna kolekcja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Śliczne Gosiu!
:-)
Od niedawna mam storczyka w domu, wczoraj dołączył do niego drugi. Wygląda na to, że też mnie wzięło.
:mrgreen:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziękuję Danielo. Skoro masz już dwa storczyki, to może również pokusisz się o założenie im oddzielnego wątku i zechcesz nam je pokazać. Może jeszcze ktoś do nas dołączy i uda nam się stworzyć forum storczykowe. Zapraszam do pokazywania swoich storczyków.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Gosiu wszystkie są śliczne!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ewuniu dziękuję, a jak się ma Twój storczyk, kwitnie?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gosiu,
byłam przed chwilką w ogrodnictwie i specjalnie czytałam metkę od tej drobnokwiatowej orchidei, nic poza nazwą Cambria o niej nie wiadomo.

Zauważyłam przy okazji kolejne odmiany, w tym: drobne, bordowo-zielonkawe kwiaty. Wyglądają jak drapieżniki. Cudne!
:-)
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Piękne kwiaty !!!
Moim ulubieńcem zostanie chyba ten kremowo - żółty z czerwoną warżką. Ale ten cytrynowy też jest piękny...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gosiu,
mam mały prezent dla Ciebie (jeśli jeszcze tam nie dotarłaś) i dla innych miłośników orchidei.

Polecam Ci stronę z galerią zdjęć storczyków, ważne że są także nazwy, a rozmaitość odmian przeogromna.

http://www.storczyki.org.pl/galeria/

:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danielo dziękuję za link, a co do nazwy to udało mi się ustalić że jest to Miltonidium, teraz tylko muszę dojść które. Właśnie z tymi cambriami to jest problem, ustalono sobie ładnie brzmiącą nazwę handlową. A jak kogoś interesuje co naprawdę posiada, to musi się nieźle nagimnastykować by odszukać nazwę. Danielo jak Ci się udało wyjść ze sklepu bez kolejnego storczyka, ja mam z tym coraz większy problem :lol: . Ale dziś dowiedziałam się gdzie można kupić ładne oryginalne i niedrogie storczyki. Po wypłacie w przyszłym miesiącu się przejadę. :-D
Emilu miło mi że mnie odwiedziłeś ;-), cieszę się że spodobał Ci się mój Phalaenopsis, może uda mi się zarazić Cię miłością do storczyków, tak jak Tobie udało się zarazić mnie lewizjami :-D
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

fajnie ze jest coraz wiecej wielbicieli storczykow
gosiu ten ostatni jest sliczny no i inny niz Phaleonopsis ktore zazwyczaj przewazaja w kolekscjach ze wzgledu na latwosc ich zakupu.jesli sie nie myle co do gatunku -i storczyk posiada takie jak gdyby bulwy to latwo sie go rozmnarza poprzez szczepki moj sie pieknie przyjal
danielo stronka i mi sie przyda a z tym oddzielnym watkiem na storczyki to swietny pomysl wiec jutro zmienie i moj :-)
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

Przepiękne te Twoje storczyki. Mam znajomą co ma ich chyba z 15!!! Ja mam jedną orchideę i cały czas cudnie kwitnie :lol:
Porady storczykowe mile widziane,bo to jest delikatna roślinka.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dorciu, masz rację ten storczyk ma pseudobulwę.
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

wiec twoja kolekcja bedzie mogla sie powiekszyc przetnij pseudobulwy nozem i wsadz do osobnej doniczki - ja swoja szczepke podlewam ciut czesciej niz pozostale storczyki mam nadzije ze zakwitnie
aha ucielam ja po czasie spoczynku storczyka
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Ja posiadam tylko jednego storczyka - jednak ma on dla mnie szczególne znaczenie: dostałam go 2 lata temu w grudniu od męża na (...) rocznicę ślubu! Od tego czasu zakwitł mi dwukrotnie, a ja cieszę się z każdego kwiatka jak, nie przymierzając, jakaś głupia :!:
Tak wygląda w tej chwili:
Załączniki
DSC00725.jpg
DSC00723.jpg
Amatorka...z sercem do roślin!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Monisiu Twój Phalaenopsis jest prześliczny. Nie myślałaś o zakupieniu mu towarzysza ? ;-) :-D
ODPOWIEDZ