STORCZYKI Gosi

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

piękny prezent, a o storczykach gruntowych dobrze byłoby się trochę dowiedzieć.
Awatar użytkownika
KatrinaCz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2009-04-12, 23:37

witam wszystkich miłośników storczyków i nie tylko

Post autor: KatrinaCz »

Witam wszystkich jestem nowa na forum ale tak samo jak Wy jestem miłosniczką storczyków. mam ich sporo w swojej kolekcji i mąz już wyzywa że jeszcze troche a nie będzie gdzie ich stawiać.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj Katrino, chętnie pooglądamy Twoje storczyki. Mam nadzieję, że niebawem założysz własny wątek z tymi pięknymi roślinami. ;-) :lol:
Awatar użytkownika
KatrinaCz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2009-04-12, 23:37

Post autor: KatrinaCz »

Witam gosiu właśnie zakupiłam sobie pięc nowych storczyków możesz je zobaczyć na moim profilu. Niemogłam się oprzeć pokusie pochwalenia się. Pozdrawiam.
jkostelecki
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-12, 09:14

storczyki

Post autor: jkostelecki »

Witam
Jestem początkującym miłośnikiem storczyków i mam dopiero trzy rodzaje, dwa to Phaleonopsisy i jeden Dendrobium nobile na który namówiła mnie moja córka i mam go dopiero od dwóch tygodni. Trafiłem na to forum i dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy na temat uprawy storczyków. Jak zakwitną moje kwiaty załączę ich zdjęcia.
Pozdrawiam
Janusz
Awatar użytkownika
pkhorzyk118
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-04, 22:10

Post autor: pkhorzyk118 »

witam mam storczyka cambria który właśnie wypuścił pseudobulwy taki z boku nowy rywik z korzonkami i mam pytanie czy to mogę obciąć i zasadzić normalnie do doniczki żeby mieć nowego (mam dużo kwiatów ale storczyka po raz pierwszy i dopiero uczę się o nim) dziękuję i pozdrawiam
Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak naprawdę, to nie wiem jakiego masz storczyka, ponieważ Cambria to nazwa handlowa dla nowych, sztucznie wyhodowanych krzyżówek międzyrodzajowych z rodziny Oncidieae. Może to być np: Odontocidium, Degarmoara, Odontonia, Colmanara, Vuylstekeara, Burrageara, Beallara itd.
Ale wracając do Twojego pytania, NIGDY nie należy tych storczyków rozdzielać na pojedyńcze pseudobulwy. Przy przesadzaniu można podzielić na grupy w której są minimalnie 3-4 pseudobulwy zrośnięte ze sobą.
Awatar użytkownika
anielka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-16, 11:55

Post autor: anielka »

Witam jestem NOWA .Pierwszego storczyka dostałam w prezencie i kompletnie nie umiałam sie nim opiekować. Po przekwitnięciu storczyka nie obcięłam pędów bo nie wiedziałam ,że tak trzeba i mój phalaenopsis wypuścił keiko wtedy chyba 5 sztuk wszystkie po wyrośnięciu korzeni posadzone kwitły i także wydawały keiko na świat i tak z jednego storczyka doczekałam się 19sztuk niestety kilka dni temu definitywnie zaczęła obumierać "matka" zwiędł nawet pęd kwiatowy a z dnia na dzień odpadły wszystkie liście myslę ,że to przez to że kiedy były duże mrozy na dworze do ok -20 st. nie pomyślałam i nie zabrałam kwiatów z parapetu stały zbyt blisko szyby (okna podwójne drewniane) ale czuć było chłód blisko szyby .Teraz moja "matka" ma suche korzenie i już nie ma liści ale mimo to czasami ją podlewam bo mam nadzieję ,że odżyje i jeszcze będzie cieszyć moje oko pięknymi kwiatami .Tym czasem czekam na następnych 6 keiko które jeszcze bez korzeni czekają na rozsadę :) dodam tylko ,że kwiaty które teraz kwitną i mają te szczepki również kiedyś były keiko. Na zdjęciu mniejsze keiko...bateria padła"( i oby do wiosny :)
Załączniki
storczyk.jpg
storczyk.jpg (18.03 KiB) Przejrzano 6433 razy
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Gosiu-piękne storczyki,dużo trafnych spostrzeżeń i rad...miło mi gościć wśród Was...
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzesiek.z
Ekspert
Posty: 160
Rejestracja: 2010-11-08, 10:46

Post autor: grzesiek.z »

Gosiu , dziękuję za zaproszenie i za lekturę za zimę o twoich storczykach. Uwielbiam te kwiaty ale żyją u mnie tylko jak są kupione i dokąd mają są zielone. Kiepsko to brzmi ale kwiatki domowe mają jak na pustyni, ciągle o nich zapominam a storczyki umierają chyba śmiercią naturalną chyba mnie nie lubią. Za to Twoje są piękne. Może w tym co opisujesz znajdę jak je namówić do współpracy.
Każda lekcja jest dobra i coś wnosi nowego, mam nadzieję że pozwolicie skorzystać mi z waszego doświadczenia.
W miarę możliwości powertuję bardziej dokładnie Wasze książki, to niezłą lektura tylko tak od razu 50 stron to się nie da.

pozdrawiam Grzegorz
Pozdrawiam serdecznie Grzesiek
Betty
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-01-17, 16:49

Post autor: Betty »

...mój storczyk, miniaturka od dłuższego czasu nie kwitnie... podlewam go jak wyparuje całkiem woda z doniczki... wypuszcza nowe listki ale nie kwitnie... poczekam do lata a może już zacząć go zasilać ? czy to musi być odżywka do storczyków czy inna wystarczy np. taka w płynie chyba nazywa się Biohumus ...
Awatar użytkownika
Megajra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2011-08-30, 07:41

Post autor: Megajra »

Oooo nieładnie :-| Tak długo tu Gosiu nie zaglądałaś? A gdzie jakieś nowe zdjątka?, a gdzie kolejne trofea? :)
I tak na marginesie? - co to znaczy, że korzenie muszą zrobić się srebrne zanim znowu podlejemy storczyka?
"Kto sadzi rośliny jesienią, każe im rosnąć, a kto wiosną, ten musi je o to prosić"

Mój ogród-zapraszam
Awatar użytkownika
kasia230481
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-27, 22:11

w

Post autor: kasia230481 »

Witam. Ja mam trzy storczyki, ale tylko jeden kwitnie.
Załączniki
Oto on.
Oto on.
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Post autor: dziwaczek »

Gosiu, jestem pod wrażeniem Twoich storczyków i wiedzy!
Chyba swoim też zaaplikuję szczepionke mikoryzową. Dotąd jej nie stosowałam (chociaż już się kiedyś zastanawiałam), ale jeżeli daje pozytywne efekty, to dostaną w prezencie.
Zupełnym odkryciem jest zastosowanie cynamonu, lubię cynamon, w domu zawsze jest, więc nie pożałuję go moim storaskom :lol:
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: Elzbieta M »

Gosiu, przyznaję, że uparciuch ze mnie- postanowiłam nie zaglądać do wątków o storczykach, bo ich nie posiadałam. :krzeslem: A ponieważ teraz za sprawą męża mam małą kolekcję, więc podglądam, co mają inni. :hyhy:
Oczywiście nie muszę pisać , że piękna Twoja kolekcja- rozumie się samo przez się- skoro i ja zdecydowałam się na nie :hyhy: - ale... Gosiu, przydałoby się odświeżyć wątek- pewnie teraz coś u Ciebie kwitnie? Z przyjemnością zobaczę.
ODPOWIEDZ