STORCZYKI Gosi

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiesiu, ja też długo się przed nimi broniłam zanim uległam. Ale nie żałuję, to wdzięczne rośliny i wcale nie trudne w uprawie choć wymagają przestrzegania pewnych zasad. Mam nadzieję że i Ty w końcu ulegniesz pokusie. ;-) :lol: . Moja miłość do storczyków postępuje dalej, teraz rozglądam się za storczykami gruntowymi, które zawsze były moim marzeniem. ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gosiu, widziałam ostatnio na allegro chyba ze 3 kolory i też się zastanawiałam czy się nie skuszę. ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jakoś nie mam przekonania do zakupów z Allegro, za bardzo mi zależy, by się potem rozczarować, że to co mam jest nie tym co kupiłam. Wolę zapłacić nieco drożej i kupić z pewnego źródła.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No pewnie, ja podobnie - jeśli chodzi o rośliny. Ale natchnienia chętnie tam szukam.
:-)
Ostatnio znalazłam pomysł do wykonania dla mojego Tadzia, ale choc mu się spodobał... powiedział, że "może w najbliższej pięciolatce". ;-) (zawsze to coś, ja tam cierpliwa jestem).
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Ja się też długo broniłam przed storczykami, jednak zafundowałam sobie jednego[dendrobium) :-D kwitło ładnie ale zanim przywiozłam do domu to kwiaty opadły Teraz nie wiem kiedy mi powtórnie zakwitnie i co robić dalej. Na razie obcięłam łodyżkę po kwitnieniu. :oops: a miltonidium jest urocze :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

Post autor: sąsiad »

Witam od falkowo - do miltoidalnie :lol: .

Tyle jest pięknych i ciekawych storczyków , że się pogubiłem w ich nazewnictwie.
Gosia pisze, że uprawa mieczyków jest łatwa przy zachowaniu pewnych zasad.
I to jest właśnie najprawdziwsza "prowda". Tylko, że nie wszyscy te zasady zachowują.

Re Halinka "to tys prowda" bronić można się do pewnego czasu ...... A jak się trafi coś urodziwego, kochanego to się głowę traci :mrgreen:
Twoje dendrobium prawdopodobnie zmarzło. Biedactwa te piękne nie lubią nagłego spadku temperatury, nawet przy wietrzeniu pokoju należy je zabrać jak najdalej od okna.
_______________________________________________________
pozdrawiam wszystkich storczykowo , pachnąco i gorąco Staszek

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/klub ... vt1508.htm
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/ofer ... vt1533.htm
Awatar użytkownika
Matelka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-28, 18:11

Falenopsis

Post autor: Matelka »

No i ja zaraziłam się tą chorobą storczykową. Mam już 5 egzemplarzy. Jednego pokazałam wcześniej i to był otrzymany w prezencie. Sama dokupiłam 4 ale muszę poczekać na ich kwitnienie. W Castoramie była wyprzedaż ale już bez kwiatków tylko gołe łodyżki. To kupiłam 4 sztuki po 5 złotych. I mam nadzieję, że doczekam się kwiatów biały, różowy, fioletowy i jeden o nazwie na etykietce BON PASSAGE cokolwiek by to miało znaczyć. Będę cierpliwie czekać.
Na tym jednak poprzestanę bo nie mam miejsca na parapecie.
Trzymajcie kciuki - pozdrawiam Matelka.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Matelko kciuki trzymamy. ;-) :-> A u mnie kolejny storczyk rozpoczyna kwitnienie

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Fotogeniczny :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dopiero co się otworzył, ma tak zabawnie uformowane płatki, tworzące "miseczkę".
Bardzo ładny i soczysty kolor, no i obok kolejny pączek widać.

:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wczoraj dostałam przemiły prezent od naszej forumowej koleżanki

Dendrobium Nobile
Obrazek

Oncidium Sweet Sugar
Obrazek

Jolu jeszcze raz ślicznie dziękuję :-D :-D :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gosiu, nazwy podaj proszę - przecudne!!! :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danielo, też po otworzeniu paczki oniemiałam z wrażenia, na pewno można stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że Jola do skąpych nie należy ;-). Nazwy już uzupełniłam. Ja tam przesądna nie jestem, ale chyba przywieszę im czerwone wstążeczki ;-) :lol:
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Storczyki cudne.
Wreszcie nie będę się wymądrzać, tylko pooglądam sobie. :-D
Uprawa w mieszkaniu gdzie temperatura zimą oscyluje u mnie między 25 a 27 st. C jest pewnie marzeniem.
Ale już taką kukułkę gdzieś na skalniaku chciałbym mieć.

Miejsce: Ogród Botaniczny we Wrocławiu. Jak tylko dostanę się do bloga, to wrzucę kilka zdjęć łącznie z tym storczykiem gruntowym. Pewnie temat gruntowych storczyków się znajdzieObrazek
Obrazek
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Krzysiu znajdzie na pewno, biorąc pod uwagę, że niektórzy na ten sezon zakupili do swoich ogrodów stroczyki gruntowe ;-)
ODPOWIEDZ