STORCZYKI Gosi

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: użytkownik usunięty »

Elu kwitnie, oj kwitnie i to jak pięknie z tym, że... nie mam czym sfotografować swoich okazów. Z największą przyjemnością pokazałabym moje storczyki, czy inne domowe rośliny, choćby ostatnie prezenty z okazji minionych urodzin, czy niedawnego dnia kobiet, niestety latem padł mi aparat i na razie nie stać mnie na nowy i pewnie nieprędko będzie stać. ;-) :-D Z tego też powodu, zaniedbałam zdjęciowo wszystkie pozostałe swoje wątki. :kwasny:
Mam za to więcej czasu na śledzenie wątków innych użytkowników. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: Elzbieta M »

Oj, jakże szkoda. :-(
Aparat, to powiedziałabym, również narzędzie naszej pracy. :hyhy: Życzę duuużej wygranej w lotka. :-D
użytkownik usunięty

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: użytkownik usunięty »

Elu to prawda i bardzo mi tego narzędzia pracy brakuje, a co do totolotka to odpowiedź w Kawiarence. :rotfl:
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: talibankaa »

Niestety to prawda że aby kupić porządny aparat to trzeba w totka wygrać. Mi w wakacje również padł aparat ale jego brak nadrabiam telefonem. Fakt zdjęcia nie są rewelacyjne ale zawsze coś tam pokazują.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
użytkownik usunięty

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: użytkownik usunięty »

Jako, że aparat postanowił przez chwilę współpracować ze mną to pokażę moje obecnie kwitnące storczyki.

Jako pierwszy żółciótki Dendrobium Stardust 'Chiyomi'
Obrazek

I dwa Phalaenopsis
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: Danka »

I dzięki mu za współpracę, bo pokaz piękny :-D
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: haliso »

Gosiu-Dendrobium Stardust 'Chiyomi'-piękny :P :P ,
a i falk cytrynowy z czerwonym środeczkiem też się nieziemsko prezentuje :-P :-P
użytkownik usunięty

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: użytkownik usunięty »

Danusiu, Halinko, dziękuję za odwiedziny. :-D Dendrobium sama jestem zachwycona i mam nadzieję, że uda mi się go powtórnie doprowadzić do kwitnienia. Halinko możesz opowiedzieć jak pięlęgnujesz swoje Dendrobium?
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: haliso »

Gosiu- moje Dendrobia typu Nobile {bo oprócz pomarańczowego mam białe i białego z różowym środkiem} traktuję jak typowe chłodoluby, zimą na zachodnim parapecie, a od maja do przymrozków wegetują w ogródku w starym akwarium, ustawionym tak aby chronić przed deszczem i ostrym słońcem {taka mini szklarenka pod drzewkiem magnolii}. Dendrobia na parapecie podlewam na wyczucie {bo są w doniczkach nie przeźroczystych} gdy czuję, że doniczka jest lżejsza to podlewam wodą przegotowaną z odrobiną nawozu {ostatnio Grow Mix -polecam} co drugie podlewanie, raz na dwa miesiące moczenie w wodzie z cytryną.
W ogródku podlewam podobnie tylko wypada to rzadziej- mają wtedy typowy okres odpoczynku, regeneracji sił przed kolejnym kwitnieniem {u mnie się to sprawdza}... To chyba najważniejsze- pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: użytkownik usunięty »

Halinko bardzo dziękuję za informacje, bardzo mi się przydadzą, nowinką dla mnie jest moczenie w wodzie z cytryną, tzn. niby o tym wiedziałam a całkiem wyleciało mi to z głowy i tego nie stosowałam. O letnim domku dla moich storczyków też już myślę. ;)
użytkownik usunięty

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: użytkownik usunięty »

To dendrobium jest zjawiskowe! :shock: :)

Dobrze, że Ci aparat się uruchomił, bo taki widok wart jest każde pieniądze. Pozostałe falki też ładnie kwitną, zatem jest kolorowo na parapecie. :)

Ja z jednej strony to też chcę więcej, a z drugiej miejsca już na tym najlepszym oknie nie mam. :) Fajnie, że mogę podziwiać u Was.
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: talibankaa »

Dendrobium jest boskie ale phalaenopsisy też niczego sobie :)
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: STORCZYKI Gosi

Post autor: DiAbLuSiA »

Jaka burza kwiatów!
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
ODPOWIEDZ