Storczyki Agi

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
aga73
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-20, 14:33

Storczyki Agi

Post autor: aga73 »

to i ja pokaże swoje storczyki:) Posiadam 4 . Zbytnio wiele się nimi nie zajmuję (żeby nie powiedzieć wcale) :). Poniżej pokażę zdjęcia.
Pierwszy biały mam już 1,5 roku i kwitnie już 3 raz. Kwiaty ma bardzo duże prawie jak moja dłoń:) Jednak od spodu zaczęły żółknąć liście - na razie jeden. Nie wiem czym to spowodowane. Stoją na parapecie wschodnim. Bezpośrednie słońce mają do około 12, ale liście nie dotykają szyby. Nie mam gdzie ich przestawić bo mam małe dziecko a wszystkie inne okna są południowe. Poustawiałam bardziej po rogach okna aby miały więcej cienia. Na starym przeschniętym pędzie kwiatowym wypuścił nowy jednak stanął w miejscu chyba zdziczał?

Obrazek
Obrazek

Drugi kremowy mam już 10 mies i kwitnie drugi raz. Piękny jest. Ale ma brązowe korzenie na wierzchu i pousychane końce. Za sucho?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trzeci przekwitł i korzonki na wierzchu ma najbardziej suche ze wszystkich ale nowe przyrosty są. Na zdjęciu widać, ze chyba wypuszcza nowy pęd?

Obrazek

Czwarty mam od niedawna (2 mies) cały czas kwitnie. Jednak małe pączki na końcach chyba już nie rozkwitną bo stoją w miejscu. Ten ma zdecydowanie najładniejsze korzonki. wszystkie zielone. Jednak podniosłam doniczkę z osłonki i była zaparowana - to chyba nie dobrze? Doniczka plastikowa nie dotykała dna osłonki ale w osłonce było trochę wody. Widocznie paruje. Czy tak nie powinno być?

Obrazek
Obrazek

Wszystkie podlewam raz w tyg od góry około 1 łyżkę stołową wody. Boję się cokolwiek zmieniać w obawie, że może tak się przyzwyczaiły skoro powtarzają kwitnienie to chyba nie ma co się doszukiwać. Jak uważacie? Czy jednak powinnam serwować im kąpiele. Bo naprawdę tego nie robię.
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Hej Aga

Post autor: justyna23 »

Hej. Jak masz parę wodną na doniczce to znaczy, że jeszcze ma wilgotno ale to może być od tej wody co stała w osłonce. Ja bym na Twoim miejscu je wykąpała. Wstaw spokojnie do wody przegotowanej lub destylowanej i niech się napiją tak ok 40 min. Ja swoje tak kąpię, a poza tym ja je raz na tydzień przelewam letnią wodą pod prysznicem. Liście myję wodą destylowaną. Pozdrawiam:)
Justyna
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

Są świetne - a jak ciagle kwitną to znak, ze im dobrze u Ciebie. Ja też muszę przestać zwracać uwage na moje i się trochę obrazić, bo u mnie nie chcą kwitnąć :shock: Xzłowiek im serce na dłoni a te nic .... ;-)
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

hahaha

Post autor: justyna23 »

Zontix masz rację. Moje gdyby powiedziały, że chcą spac w łożku to by spały , ale niechcą gadać. Wczoraj wykapałam wszystkie jakie mam ciut czasu zajeło mi to i mam nadzieje, że wreszcie te które odpoczywają wreszcie odpoczną i pokażą na co je stać. Pozdrawiam cieplutko z deszczowego Lublina.
Justyna
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

wlasnie ten drugi mi sie najbardziej podoba :mrgreen:
ze wzgledu na swoja kontrastowosc
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ