Staw kąpielowy

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
ODPOWIEDZ
Eco
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-19, 02:18

Staw kąpielowy

Post autor: Eco »

Witam, szykuję się do budowy stawu kąpielowego - pozazdrościłem znajomemu. Czy mogę liczyć na jakieś porady? Interesuje mnie dobór mieszanki filtracyjnej i minerałów do strefy regeneracyjnej, dobór drewna do strefy kąpielowej, wybór filtra i informacje o sposobach likwidacji glonów nitkowatych.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Staw kąpielowy

Post autor: Danka »

Skoro pozazdrościłeś znajomemu to może on udzieli Ci dobrych podpowiedzi. Jak do tej pory nikt z forowiczów nie chwalił się stawem kąpielowym :->
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Staw kąpielowy

Post autor: tadek »

W Poradniku ogrodniczym naszego forum, jest artykuł na temat stawu kąpielowego... :mrgreen:

Staw kąpielowy - co to jest, rodzaje, jak zbudować
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Eco
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-19, 02:18

Re: Staw kąpielowy

Post autor: Eco »

Czytałem, ale dalej nie znam odpowiedzi na moje pytania :) Znajomy ma właśnie glony nitkowate, drewno rozpada się i chyba gnije i skończyła się gwarancja dana przez firmę z okolic Wrocławia. Sama budowa komory filtracyjnej budzi moje wątpliwości w porównaniu z tym co można przeczytać na stronie firmy z artykułu powyżej.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Staw kąpielowy

Post autor: Danka »

Może trzeba je potraktować podobnie jak w oczkach wodnych. Zobacz: Jak zwalczyć glony w oczku wodnym?
Eco
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-19, 02:18

Re: Staw kąpielowy

Post autor: Eco »

O sposobach walki z glonami nitkowatymi to ja sporo wiem - mam oczko na działce, a i znajomy ciągle inwestuje w drogie preparaty. Dla mnie ważne jest, żeby ich nie mieć w stawie kąpielowym, żeby nie dopuścić do ich powstania. Od tego są podobno specjalnie modyfikowane minerały wsypywane do komory filtracyjnej. Tylko nie wiem jakie :)
ODPOWIEDZ