Sprawa wychodka

Zagadnienia prawne dot. użytkowania ogrodów przydomowych i działkowych.
grzesiek122
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-03, 20:49

Sprawa wychodka

Post autor: grzesiek122 »

Witam na wstępie chciałem sie przywitać ze wszystkimi gdyz to mój 1y post i tak śmierdzący:):) mały zarcik:):) otóż moja żona dostała działke jako darowizna od swojej matki, sprawa dotyczy wychodka sąsiada postawił go w srodkowej częsci przy płocie na swojej działce działka jego graniczy z naszą wiec za płotem mamy wychodek sąsiada, tą część chcemy uzytkowac ale jak przy wychodku?? są jakies przepisy na to aby sąsiad zmienił jego połozenie ? prosze , rysunek jako taki ale wizualnie przestawi sprawe

Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jaka to działka? Ogrodowa, budowlana? Gdzie się znajduje, tzn. kto nią administruje? Te informacje są niezbedne by podać dokładne informacje.
grzesiek122
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-03, 20:49

Post autor: grzesiek122 »

Rekreacyjna Działka można, z tego co wiem postawić na niej domek do 60 m2 bez podpiwniczenia, administratorem jest chyba urząd miasta, kiedyś podlegało pod stadninę koni.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przepisy w ROD (paragraf 133 pkt 4) nie zezwalają na budowanie wolnostojących toalet. Ale wygląda na to, że teren o którym mowa nie podlega tym przepisom.
grzesiek122
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-03, 20:49

Post autor: grzesiek122 »

Prosze wytłumacz mi ten przepis ROD i co pod niego podlega> tzn jaki teren
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

ROD to Rodzinno Ogrody Działkowe.
Najprościej w twoim przypadku, jeśli teren podlega gminie, przejść się do nich i zapytać co wolno a czego nie na takiej działce. Ale niech pokażą ci to na papierze. Zapytaj się jakie są warunki korzystania z działki, jak jest rozwiązana sprawa nieczystości stałych i ciekłych i co wolno a czego nie na tej działce. Od razu na przyszłość będziesz wiedział co możesz a czego nie. Jeśli się w sprawie wychodka niczego konkretnego nie dowiesz to zapytaj w ochronie środowiska, może tam ci pomogą.
ODPOWIEDZ